Отказва ябълков сок - а сега накъде?

  • 1 682
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 259
Ако ви кажа само педиатъра какво ми каза "Стискаш носа, изсипваш сока в устата, и тя ще го глътне".
По подобен начин в Шейново показваха как да накараш бебето си, което спи, да си изпие шишето с АМ, сложено до главичката му - стискаш му бузите и му отваряш устата и тикаш бибероната с огромна дупка. Нямам думи просто!
Изчакай още 3 м., карайте си само на кърма, а после по-добре да захраниш с картоф или ориз. За соковете има доста време. Wink

# 16
  • Мнения: 1 043
 Joy Joy Joy Joy    хехе  малко ми стана смешно чак - ми не захранвай то детето само ти показва правилният начин  Peace  не се сърди но аз съм захранвала двете си дъщери по рализни начини - първата по старата схема , а втората по инстникт чак 6 месец предложих  каквото и да било ... е второто ми дете е много по здраво и по спокойно ...
каката я мъчих със сокчета ама се шашках като теб какво да правя как така гладно стой детето , няма да порастне или там няма да е здраво както ме убеждаваше и сега лекарят ми  #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire , е да ама не е такак както казват , имаше безкрайно много проблемисъс стомаха акаше какви ли не гадости и цялото дупе и беше с уртикарии - плач от колики и неспокоен сън дъъълго време  ooooh! ooooh! ooooh! ама на то трябва да се превживее за да ти дойде акъла
А и от тук събрах кураж и се почувствах по уверена за да се доверя на инстинктите си и да съм твърда в решенията си за второто си дете - категорична бях че няма да захраня преди 6 месец и ще направя всичко за да е спокойно и щастливо бебето ми - кърмя още на поискване - вече 1г и 4 месеца и съм много доволна от това че успях да пренебрегна всички доброжелатели лато лекарите препоръчващи ранно захранване - отбиване рано на бебето / дори и 1 година е малко за мен затова казвам ранно /  свекито ми която каквли ли не глупости ми е ръсила и продължава да сипе само пепел как ще си разлигавя детето и ще го поболея от глад само на кърма - горкото , че нито яйца не съм и дала и как ще отцелее това дете ... ама това вече е друга тема ... от тези за бисерите в митове за захранване



ее успех в избора все пак - допвери се на себе си и се вслушвай в детето си - тогава ще имаш пълен успех във всяко начинание  Peace Hug Hug Hug

Последна редакция: чт, 17 яну 2008, 17:27 от krissie

# 17
  • Мнения: 545
Аз също не съм дала сок още,а Лора вече яде пюрета и каша.Абсолютно против съм първата храна да е сок,още повече на толкова малко бебе.
Бъди спокойна,напълно нормално е реагирало детенце! Grinning

# 18
  • Мнения: 629
Ако моята педиатърка ми изръси нещо от сорта да запушвам носа и да наливам в устата първо ще я сменя по най-бързия възможен начин, и второ ще й изтипосам простотията на всички възможни места та никой да не сбърка да си запише детето при нея! Ужас! А би трябвало да ти е подкрепа в отглеждането на детето.
Според това, което съм изчела е добре да се захранва след 5-тия месец, а по възможност около и при навършени 6 месеца. Тогава детето може вече да е в седнало положение (и съответно да приема храната на възрастните), гълтателните му мускули са се развили, стомахът и устата отделят повече сокове и слюнка, а когато нещо не му харесва или му е в повече може да си извърти главата настрани и да ти го покаже. На 3 месеца има нужда от любов, кърмене на корем и нежност. Да не споменавам, че едва ли ще се намери какъвто й да било лекар, който да е в състояние да ме убеди, че сокът от една ябълка е по-полезен от цялата ябълка. Като се захранвате започни с каша или зеленчуково пюре и когото ги въведеш тях започни с плодовете, но целите. И най-вече: гледай сигналите на детето. Ако иска - ОК, ако не иска - пак ОК. С методите на тази псевдопедиатърка са създадени един куп злояди деца. Нищо повече.

# 19
  • Мнения: 888
и моята Лорка не пие сокчета, все още... Peace

# 20
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Съветът да стиснеш носа и да изливаш сок в устата на беззащитно бебе е направо подсъден!
Като затиснеш носа, детето се мъчи инстинктивно да диша и така излятия сок може да попадне в белите му дробове, което може да причини пневмония и дори нещо непоправимо.

Като не пие сок - не пие, на 3 месеца и не се нуждае от него.
Новите храни се предлагат внимателно, а не насила, насила натъпканата храна може да го направи злоядо за цял живот. Когато му дойде времето, детето само ще си иска, ще ви гледа в устата като ядете и ще посяга да си вземе нещо от храната ви.
Тайната в храненето на детето е да се довериш на инстинкта му.

А когато се налага насила да се даде нещо, примерно лекарство, дава се с лъжичка или спринцовка и се излива в бузката на детето - так хем не може да го изплюе, защото не е на езика, хем полека ще си отиде в гърлото, и няма риск да се задави.

# 21
  • Мнения: 13 813
СМЕНЯЙ ПЕДИАТЪРА
само уственоувреден педиатър може да ти даде такъв съвет !!!!!!!!!!!!!!!!!

# 22
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
МИсля си, че писах по тази тема, а не си виждам мнението.  newsm78

Бях писала, че това със стискането на носа ми се вижда направо престъпно, като изливаш насила сок, детето може да се опита да вдиша заради затиснатия нос и да попадне сок в трахеята, което води до пневмония или до фатално задавяне.
(в тази връзка - ако се дава лекарство напр. със спринцовка, да не се пръска по средата към гърлото, а настрани към бузката - така няма да го изплюе, а полека ще се преглътне)

Другото лошо нещо е, че даването на храна насила може да направи детето ти злоядо и да си имаш проблеми години наред.

Когато узрее за друга храна, детето само ще си я поиска.

# 23
Не давай насила сок и мойто не искаше да пие отначало сок и предлагах всеки ден с лъжичка докато се престраши да отвори уста,но така и не заобича сока ,а направо захраних на 5,5м. с пюре от моркови  Peace

# 24
  • San Diego, CA
  • Мнения: 78
По съвет на педито и приятелки и аз пробвах да дам сок ,вода ,чай,но Бобо отказва всичко.Не пие никаква течност.В момента е на 4 месеца,но понеже кърмата ми почти е спряла ,вече през деня се храним с АМ,а от 20-7.30 сутринта се кърмим.От 1седмица захранвам с каша ,пробвах и зел. пюре.Каша яде вече около 100гр.и след това не иска нищо,издържа по 4ч.Определено мога да кажа ,че кашата му харесва и я хапва с удоволствие.Много ми се искаше да се кърмим дълго и да захраня късно ,но за 1 мес. наддаде само 60гр и се наложи да дохранвам .Сок и плодово пюре не давам,защото той не иска.

# 25
  • Мнения: 3 695
Давайте още 3 месеца само на кърма, а после бавно и полека с оризова каша или зеленчуково пюре може да се захраните. А педиатърката наистина най-добре да я смениш, че кой знае какви неща още може да ви посъветва.  Naughty

# 26
  • Мнения: 911
Здравейте мили майчета! Имам нужда от съвета ви. Дъщеричката ми е на 3 месеца, до момента е само на кърма. На последната консултация педито ми каза да започвам ябълков сок,но тяя не иска да го пие. Четох много мнения във форума, "за" и "против" сокчето, много съм убъркана, притеснявам се как ще протече по-нататъшното  захранване? Моля за съвет


Със тоя сок да не свършва света?
И какви са тия соци на 3 мес? Ти чувала ли си за слуз и кръв в акото, дори при деца без алергия може да се появи...
Я си гледай спокойствието.. Ще ти кажа, че дори е по-добре, че е отказало сока... щял живот ще пие и яде ... а тук става въпрос за броени месеци на мляко.
Остави захранването за след 2-3 месеца. И не го започвай със сок.



# 27
  • Мнения: 911
Много ви благодаря! Имах нужда от съветите ви, а сочкето, ще почака-съжалявам! Ако ви кажа само педиатъра какво ми каза "Стискаш носа, изсипваш сока в устата, и тя ще го глътне". Как ви се струва??

Струва ми се, че тая псевдопедиатърка си подритва дипломата... ама нали сме бг #Crazy #2gunfire #Crazy

# 28
  • Мнения: 649
Бебето ти наистина е много умно! Браво! Hug И в Америка заповат захранването след 6-тия месец, но НЕ с ябълков сок! Мило майче, винаги можеш да се обърнеш към мен за какъвто и да било съвет, свързан с отглеждането на малката ти умница! newsm32 newsm07 newsm04

# 29
  • Мнения: 168
"Стискаш носа, изсипваш сока в устата, и тя ще го глътне" - малиии това много жестоко беййй  #Crazy #Crazy
Все едно за някакво отвратително лекарство става дума, а не за храна ..

Общи условия

Активация на акаунт