Отговори
# 90
  • Мнения: 6 243
mamajaba, това твърдение "все пак акото заема месте и пречи на новата храна" е напълно невярно. Акото си е в дебелото черво, а новата храна - в стомаха.  Tired Naughty

Но иначе като лаф ми харесва  Grinning

(Херче, обърни внимание, че почвам да ползвам и емотикони).

# 91
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Бройте ни и нас двамата за Елей  Laughing   Не съм много сигурна къде се намира , но ще се оправим   Simple Smile

# 92
  • Варна
  • Мнения: 2 336
Много благодаря на всички за отговорите! Успокоихте ме! Hug
Дадох й само веднъж малко овесена вода смесена с кърма (преди да прочета) и пробвах със сапунчето, но ефекта е нулев. Сега мисля да оставя нещата да се развиват от самосебе си. Мен повече ме притесняваше повръщането. Тя и преди е връщала по малко като преяде, че нали ми е лакомийка, ама сега е като фонтан и то в значителни количества! Но последните 2 хранения не е повръщала, така че сега съм спокойна. Още веднъж благодаря за помощта! Надявам се утре вечер да мога да ви благодаря лично Simple Smile А вие по семейно ли ходите? Защото аз мисля да съм соло...

# 93
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 364
Dive споко мила и аз съм соло по простата причина, че ремъркето ще се гледа с баща си Mr. Green Другите са семейно както разбирам. Може ти да си ми половинка Mr. Green
Хапке забелязах аз и ми стана едно таковааа хубаво Crazy

# 94
  • Мнения: 139
mamajaba, това твърдение "все пак акото заема месте и пречи на новата храна" е напълно невярно. Акото си е в дебелото черво, а новата храна - в стомаха.  Tired Naughty


А ти случайно да имаш медицинско образование?
Освен това когато човек е запечен, не му ли става тежко?
То си има обяснение, но като ми отговориш на въпроса и аз ще ти отговоря, защо съм написала това твърдение.

# 95
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Еееей, и кьорави... Ми да ви кажа, ма Жади няма да се засягаш, знайш чи та обичам... Първата, думата "скрежна" не съществува в съвременния българския книжовен език... Но в поезията се използва, демек в мерената реч... Както и много други остаряли, диалектни или несъществуващи форми на някои думи... Втората грешка беше "прегрътка"... Ама Жади се е усетила и я е оправила... Вы поняли...?

Драсти на новодошлите... Ще видите, че сме една банда, като която друга няма... И ще ви хареса... Много често трябва да не ни забелязвате плещенето... Че понякога изпростяваме, хеле я... Но и често говорим празни приказки... Бе изобщо сме една сган добитък, странна порода... Mr. Green

А, забравих да кажа, че съм изключително заинтересован татко-кърмач... Само дето не мога да кърмя... Wink

Ехей, за Елей се събрахме хубава тълпа... Аз така като броя, станахме 14 човека, а...? Жади с Митя, Злати със Стефи, Хапка с Данчо, Краси с Милен, Ескпри с Нели, Тигърка с Тигран, Хера и Дайв... Жади, ще му се обадиш ли на човечко...?

А теб Августо, аз що не зема да те набия, както отдавна се каня... Кога ша престанеш да ги пишеш едни такива дълбоки, като котешки гъз, м...? Я се разясни ко искаш да кажеш, штот сме прости и не разбираме... Прости ти, о, парий, плебса наш безумний... Ша та ям...!

# 96
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
А ти случайно да имаш медицинско образование?
Освен това когато човек е запечен, не му ли става тежко?
То си има обяснение, но като ми отговориш на въпроса и аз ще ти отговоря, защо съм написала това твърдение.

Опаааа, много внимавай с такива "запек"-думи...
Заради Хапката, ще те глътна на закуска...

# 97
  • Мнения: 6 243
mamajaba, това твърдение "все пак акото заема месте и пречи на новата храна" е напълно невярно. Акото си е в дебелото черво, а новата храна - в стомаха.  Tired Naughty


А ти случайно да имаш медицинско образование?
Освен това когато човек е запечен, не му ли става тежко?
То си има обяснение, но като ми отговориш на въпроса и аз ще ти отговоря, защо съм написала това твърдение.
Ама ти си била кибритлийка!
Не знам какво му е на човек като се запече, щото имам перфектна перисталтика. Вегетарианка съм от 16 години (не от 16 годишна), а това страдание при зеленчукоядните е нетипично.

А медицинско образование нямам нужда да притежавам, за да имам спомени от биологията в гимназиалните класове. Но и да не съм права, мога да се съглася, ако прочета някакви логични аргументи. Всъщност Злати има медицинско образование, нека тя се изкаже по този животрептящ въпрос  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Ако ти се налита на бой, давай да се видим, да си ударим по един кютек и да се успокоиш. Само да имаш предвид, че съм тежка категория и битката с мен и телесата ми не е от леките  Laughing

# 98
  • Мнения: 139
Ами какво да ти кажа и аз не съм от леките категории. Хехе май ще ни е трудно и на двете. Grinning
Моето обяснение е това. Когато се наблюдава обстипация (копростаза) в дебелите черва, попадналата в предходните отдели на храносмилателната система храна се разлага с отделянето на газове (метеоризъм). Тези газове изпълват тънките черва и стомаха. Тъй като малкото дете или по - точно кърмачето трудно регулира апетита си, то се храни обикновенно по - лакомо и често тези натрупани газове заедно с поетата храна излизат навън с руктуса.
Исках да го кажа по - просто и затова използвах онзи израз за акото, но както и да е.
Лека вечер на всички.

# 99
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Ами какво да ти кажа и аз не съм от леките категории. Хехе май ще ни е трудно и на двете. Grinning

Не, на теб ще ти е по-трудно... Определено...!
Цитати от съветската медицина, с научни трудове от 1962 година са леееко безинтересни, особено по отношение на кърменето...

# 100
  • Мнения: 6 243
Експри, стой настрана от дискусията.
Ти си извън нашата категория и без да съм виждала Жабката, мисля, че и двете нямаме шансове срещу теб  Laughing

# 101
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Аз се дърпам, настрана...! Хи-хи-хи-хи-хи...
Пращам Хера... Mr. Green

# 102
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 364
Ако ще има кютек казвайте да слагам пуканките  Twisted Evil
Мамажаба толкова сложни думи написа въпреки, че Хапката ти каза, че не е с медицинско образование и от тази тема май само Злати ще те разбере ама нейсе. Ся да не ми скочиш и на мен, че аз съм съвсем тежката категория Mr. Green
Аз разсъждавам така...кърмачето /което е изцяло на мляко..т.е лека храна/ напълни стомахчето и след малко се изпишка му поолеква...т.е ти ако изпиеш 200мл. мляко и се понадуеш след малко вече ти поолеква....но ако изядеш три пържоли с пържени картофки и не след малко ами и след много ще ти е тежко Simple Smile Не трябва храносмилателната система на големите хора да се сравнява с тази на кърмачето...за бога то още няма здрава храносмилателна система...до скоро се е хранило през пъпната връв.
Лично аз не бих се притеснила от по-рядкото акане на кърмачето. Ако спи спокойно..храни се и се чувства добре за какъв дискомфорт говорим.
Всичко това ви го написа една посерка дето не я хвана запек ами разстройство през бременността, месоядна съм много а да..и детето ми е на АМ Mr. Green

П.П и стига сте писали щото едва си публикувах мнението Mr. Green

Последна редакция: пт, 18 яну 2008, 20:58 от Хера

# 103
  • Мнения: 6 243
Вижте я баба жаба и си преценяйте ще се борите ли с нея. Аз се отказвам  Mr. Green
http://vbox7.com/play:f017f98c

Сега друга тема, че от тази за запека вече ми писна и ако продължим още малко, ще ида да си навра един сапун на определеното за целта място. Преди малко се върнах от турския ресторант. Ама не ми хареса. Това е третия турски ресторант в БГ, в който съм била, не го сравнявам с акънъ турските. Че било вмирисано, не ме бърка - повечето СЗ кръчми са си вмирисани. Турските също. Обаче менюто е ... ми не е турско. Ястията са си нормалните ресторантски манджи, ама ги има написани и на турски. Само секцията с кебапите беше както си трябва. Гледаш в "пилешко" - пиле Беарнез! Shocked

Постно няма никакво кажи речи, та след дискусия със сервитьорката, ми направиха варени картофи, нарязани през средата и запечени с кашкавал.

За сметка на това баклавата беше великолепна!!!

Ако има мераклии, някоя събота може да се натоварим на моето зелено чудовище и да идем да ядем турско в Казанлък. Там много ми хареса. И не е умирисано.

П.С. "Зеленото чудовище" е колата, не е Данчо. На последния се качвам само аз.

# 104
  • Мнения: 449
Ами аз си представях едно излизане по женски (може и без много и "вкусно" ядене), т.е. само с пиене-нещо коктейли, нещо запушен бар и женски откровения, пропити с повечко ...от онова дето само сами жените го могат Wink
Затова казвам, че ние с Херка замисляме едно друго излизане за тия, дето могат за няколко часа без мъжете си-истински и само "по женски".
Не ме яжте, моля, нямам желание за спорове. Това си беше някаква моя представа за нещата Peace


Общи условия

Активация на акаунт