Какви играчки купувате?

  • 2 945
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Аз сериозно се замислям дали да не направя фирмен магазин на Фишер Прайз директно от Щатите.
 


Че те и те са правени в Китай....

Аз виждам голяма разлика. Първо пише "произведено в САЩ или Канада", второ няма нито една счупена играчка, дори пластмасата е друга. А някой от играчките са поне на година. Самият звук е по-приятен, не така "остър" като на китайските. И последно, батериите издържат до сега, вече повече от година постоянна игра с тях. Всички капачета са завити с болтчета и няма как да се отворят и да изпадат дребни части или батерии.
Друга хубава марка е "Parent's care" забравих американска или канадска, но е мн. добра.

# 16
  • София
  • Мнения: 44 115
Извинявай, но ние също имаме играчки от сащ купувани и на всички си пише произведено в Китай(на голяма част от дрехите също)....за здравината така е...но и в БГ да си купиш същата играчка на същата фирма - тя ще си е същата....друг е въпроса, че тук не внасят всичко....

# 17
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Е, явно моя мъж копува неща на които пише "произведено в САЩ".
Не споря, че и там има китайски стоки.
Доста от дрешките които мъжа ми носи са китайско производство  Confused за съжаление.

Но е факт, че обикаляйки по магазините за подаръци преди Коледа, тук нищо не харесах...

# 18
  • София
  • Мнения: 44 115
3ащо за съжаление - и картърс се шият в Китай...
Не знам пазаруват от тойс ър ъс и от уолмарт главно (от таргет и амазон също). Имаме от там мега блокс, v-tech, fisher price, litlle ticks,playskool, aquadoodle
и на всички пише произведено в китай.... пише си и адреса на фирмата в сащ или канада (защото това са си американски и канадски фирми), но виданаги къд по-сбутано къде по-явно пише мейд ин чайна....Wink


На американците ще им е прекалено скъпо производството в щатите - просто използват евтината работна ръка в Китай...нищо лошо, това не влиае на качеството...

# 19
  • Мнения: 3 034
 Whistling

на половината пише, че са произведени в САЩ/Канада, а на другата половина - Китай/Индия  #Crazy по-същественото е, че нито една от въпросните компании не отрича производството в последните две страни. не виждам нищо лошо в това, повечето неща се произвеждат там, където има евтина работна ръка. пазарен принцип. етикетчетата пак там ги шият  Joy аз обаче разлики в пластмасата, болтчетата и звука не съм открила до момента  Crazy

# 20
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
За съжаление, защото горкият ми мъж мъкне куфари като дядо Коледа от Щатите, защото искам американско производство играчки. Ако исках китайски, щях да купувам от тук.

След малко като сложа малкия да спи, ще разгледам всичките му играчки, стана ми любопитно

# 21
  • София
  • Мнения: 44 115
Е, то ценното е че много игречки, които там ги има тук просто ги няма....а и цените са тройно и повече по-ниски...това е единствената причина заради, която искам да му носят от там подаръци на дребното като ходи някой....иначе производството не ме интересува... просто се чудя защо толкова се втелясвате... Crazy Crazy Crazy

# 22
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 529
Защо си мисля,че темата е какви,а не от къде купувате играчките newsm78
КУпувам от България Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 44 115
Защо си мисля,че темата е какви,а не от къде купувате играчките newsm78
КУпувам от България Peace


Е ти също отговори на въпроса от къде, а не какви....
Като са от БГ - само български ли купуваш????
Аз купувам всякакви от всякъде - стига да ми харесат..... Така харесва ли ти отговора ми....

В Китай се превят и качествени и долнопробни неща...въпроса е кое ще изберете да купите...

Последна редакция: ср, 16 яну 2008, 20:48 от bubu_to

# 24
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 529
Защо си мисля,че темата е какви,а не от къде купувате играчките newsm78
КУпувам от България Peace


Е ти също отговори на въпроса от къде, а не какви....
Като са от БГ - само български ли купуваш????
Аз купувам всякакви от всякъде - стига да ми харесат..... Така харесва ли ти отговора ми....


Последния ми пост не беше към теб PeaceЕстествено,че купувам каквото ми харесва,ама проблема ми е,че няма кой да играе с тях Mr. Green

# 25
  • София
  • Мнения: 44 115
Съвсем извън темата - сина ми от няколко месеца почна да играе с играчки Wink Та все ще дойде това време....до преди това само копчета свирещи и телефони го интересуваха...нищо друго

# 26
  • Мнения: 1 422
Не ме интересува държавата, а материалът. Не харесвам пластмаси. Само дърво, плат, хартия и метал (в редки случаи). Не одобрявам играчки, които по моя вкус са грозни (например Барби) или вредни за възпитанието (всякакви видове оръжия и военни съоръжения).

При подарък, който не се вмества в моето правило, той бива прибран без разопаковане на оригиналната кутия и се подарява на някое друго дете.

# 27
  • Мнения: 660
Вече не ги дъвче, затова и не се втилясвам за вида на материала. Е, гледам да няма бои, които да остават по ръцете. Не съм чувала за радиоактивна пластмаса  Mr. Green
Нямам нищо против китайското производство, купувам играчки от магазинчетата за един лев, има някои доста занимателни  Peace

# 28
  • Мнения: 252
Купувам това което ми хареса без значение дали е проиведено в Китай, САЩ или където и да е. Важното е да е шарена и музикална , такива ги харесва моето детенце. Колкото и да е здрава в неговите ръце оцелява около три дена

# 29
  • Мнения: 354
НЕ СЪМ КУПУВАЛА МНОГО ИГРАЧКИ ДО СЕГА, ГЛЕДАМ ДА СА ОТ МАГАЗИНИ КАТО: ПРЕМАМАН, ЧИПОЛИНО И МАЙ ТОВА СА. ЕСТЕСТВЕНО ОТ СЕРГИЯ, ПАВИЛИОН, ПАЗАРИ, БАЗАРИ И Т.Н. СЕ КУПУМАТ СТОКИ С ЛОШО КАЧЕСТВО И НА НИСКИ ЦЕНИ. АЗ ЛИЧНО ПРЕДПОЧИТАМ ДА ИМА 5 ИГРАЧКИ А НЕ 50 АМА ДА СА КАЧЕСТВЕНИ

Общи условия

Активация на акаунт