главичката

  • 1 254
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 131
На бебенце, което е на шест месеца, трудно ще му регулираш позата на спането. То просто ще си спи както му е удобно. Не се притеснявай, ще се оправи.

# 16
  • Мнения: 2 746
Моята дъщеря е на 5 мес.Когато беше на 3 мес.ми направи впечатление ,че постоянно държи глава надясно а наляво много малко я върти.Отидох на ортопед и се установи разтегнат мускул на шията отдясно при раждането.В резултат на нея и е по-удобно надясно,защото на др.страна я придърпва.Предписаха масажи и вече я върти и на 2 страни.Пиша това защото мисля,че трябва да се обръща внимание на всичко дори и незначителното.Посъветвай се с лекарката си. smile3525

Синът ми беше по същия начин.На 1,5 месеца му откриха проблема с вратленцето и с масажи го оправихме.Мисля, че е редно да обърне по-сериозно внимание, защото е по-добре един излишен преглед,отколкото да остане проблема.

# 17
  • Мнения: 55
Е,да,ама не говорим за тортиколис тук,говорим само за спане по гръб.Ние също ходихме на физиотерапия,защото спеше само на едната страна,но отново не съм я въртяла...

# 18
  • Мнения: 2 746
Vera_25,
да, тук не говорим за тортиколис, защото не ни е работата да поставяме диагноза на детенцето!
Аз отново бих посъветвала майката да се консултира със специалист, защото съм препатила със сина ми и знам, че не е шега работа.Дано всичко да е наред с бебенцето! Peace

# 19
  • Мнения: 64
Нашият пък първите 3 месеца спеше само надясно, въпреки че се опитвахме да го слагаме на другата страна, подпирайки го с калъфки. Главичката му беше доста сплескана от едната страна. След това започна да спи и на другата страна, макар и по-рядко. Откато има и коса почти не се забелязва някаква разлика, но все пак мисля, че главичката се оформя до годинката и ще имаме време да им се оправят главите.

Общи условия

Активация на акаунт