За комплексите от затворен тип

  • 3 953
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 18 542
Не е разбира се!
ж.к Дружба - Цариградски комплекс
Това е сайта на фирмата строител.
Хубавото е, че планират да изкарат спирка на метрото уж 2011г. ама може и да се позабавят ако върви както до сега. По план ще строят и някакъв МОЛ...а бе перспективно изглежда за сега пък ще видим.

# 16
  • София
  • Мнения: 8 283
Миоки, дано да нямаш кола.
Имаме познати, които са се набутали там (това е мое мнение, но като казва мъж ми това се предлага на пазара) няма място къде да се паркира. Защо ми се върти че те вече ще се нанасят(може и да греша)
На мен този комплекс наистина ми изглежда като Затворен: тези високи сгради една в друга направо ми спира дъха.

# 17
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Затворен комплекс с малки блокчета и пространство между тях.Тези,в които населението е като на малък провинциален град не ми се нравят. Rolling EyesА и наистина не знам защо толкова много хора все още подценяват проблема с паркирането.да си купиш апартамент без гараж е направо кошмарно. ooooh!

# 18
  • Мнения: 18 542
Миоки, дано да нямаш кола.
Имаме познати, които са се набутали там (това е мое мнение, но като казва мъж ми това се предлага на пазара) няма място къде да се паркира. Защо ми се върти че те вече ще се нанасят(може и да греша)
На мен този комплекс наистина ми изглежда като Затворен: тези високи сгради една в друга направо ми спира дъха.
Не, нямам кола...за сега. Комплексът е от 3 части, аз съм в третата, която още не е построена. Първата вече е открита, така че може би ще са в нея.
На мен пък ми харесва такъв затворен тип. Всичко е компактно на една ръка разстояние. Тип къщичка в полето не ми се нряви изобщо.
А гаражи има, само че струват още пари. Rolling Eyes
Блоковете са на 8 етажа - 9 с магазините отдолу - не са чак толкова високи.
Определено за сега от това което виждам и чувам, не мисля, че съм се набутала  Peace

Въпрос на вкус, казала котката и си облизала под опашката  Wink

# 19
  • Мнения: 18 542
Затворен комплекс с малки блокчета и пространство между тях.Тези,в които населението е като на малък провинциален град не ми се нравят. Rolling EyesА и наистина не знам защо толкова много хора все още подценяват проблема с паркирането.да си купиш апартамент без гараж е направо кошмарно. ooooh!
По-добре апартамент без гараж отколтото без апартамент въобще Simple Smile а и за сега положението в квартала е такова, че има предостатъчно място за паркиране...по-натам ще видим.

# 20
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
  Миоки,така е.По-добре нещо пред нищо. Peace
  Всичко е въпрос на гледна точка и база на сравнение.

# 21
  • Мнения: 18 542
  Миоки,така е.По-добре нещо пред нищо. Peace
  Всичко е въпрос на гледна точка и база на сравнение.
Така, така и на възможности за жилищата все пак...щото ако ме питаха, бих си взела мезонет в Стрелбище или Ив Вазов например, ама не взимам достатъчно голяма заплата за съжаление...

# 22
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Стрелбище нИ щЪ,виж за Иван Вазов съм по-навита. Mr. Green

# 23
  • Мнения: 18 542
Стрелбище нИ щЪ,виж за Иван Вазов съм по-навита. Mr. Green
Аааа хубу е, личен опит  Wink а ако ти го подаряват, мисля, че няма да го върнеш  Laughing

А бе не знам...плюсовете на тези затворени комплекси не са хич малко. Имам познат, който си купи жилище в нещо подобно - не е комплекс, а 3 блока разположени в каре около голяма градина. Влизането в карето става през портиер и бариера, градинката е с каменни пътеки, райграс и цветя. Няма кал и мръсотия, спокойно може да си пуснеш детето да играе без да се притесняваш, че ще изкочи на улицата или ще му се случи нещо друго. Минус е, че имаш изглед към прозорците на комшията отсреща, но в повечето жилищни квартали в София е така, дори да не са от затворен тип.
Доста преди да взема този апартамен се рових по сайтовете. Тези които ми харесваха като разпределение и квадратура ми идваха доста скъпи, а тези, които можех да си позволя бяха  Sick . Например 50квм като директно влизаш от входната врата в дневната, апартамента се състои от дневна и спалня и огромна тераса която практически не става за нищо, освен лятото да си изкараш шезлонги, а я плащаш за жилищна площ.

За мен това, което взех е оптималния вариант, надявам се с времето да не променя мнението си, а пък някой дена кот се замогна, ще си купя по-голямо жилище С гараж  Simple Smile Peace
 п.п то сега ни кола ни книжка имам така че ще го преживея някакси   Mr. Green

# 24
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Да сте живи и здрави само всичко ще се подреди,важното е,че сте започнали от някъде.Щото има хора,които цял живот живеят на квартира и не се решават да поемат риск да изплатят собствен дом. Hug

# 25
  • Варна
  • Мнения: 917
На мен ми харесва Цариградски комплекс...То и да не си в затворен комплекс, отсрещния блок пак е на 5 метра от теб, с тази разлика че междублоковото пространство е приятно и красиво

# 26
  • Мнения: 19 487
Да за Нови хан става въпрос Фантичка.Да не би да знаеш нещо повече за него.
Ами да наистина децата ще бъдат зависими но пък според мен няма голяма разлика дали живееш на 15 км или в някой от крайните квартали все ще трябва да си шофьор.
Инъче от агенцията ни казаха, че повечето хора мислят да живеят там постоянно и предвиждат да пуснат маршрутна линия.
А пък относно поддръжката си мислех точно че като даваш пари би бил по отговорен.Дори това е една от причините защото е отвратително да излезеш на балкона и срещу теб на дървото да е `украсено`като коледна елха с торбички за боклук.
А пък и ние в момента не живеем в Бг и 15 км не ни се виждат така или инъче голямо разстояние все пак са 15 мин повече защото от комплекса излизаш на магистралата.
В момента толкова сме се навили.И дори вчера си мислех че може би виждаме само плюсовете  Tired
По принцип имаш право, но понеже пишеш, че живееш в чужбина - 15 км с добра инфраструктура е едно, а 15 км сутрин в задръстванията - 2 часа не ти мърдат. Повярвай ми, живея в Драгалевци.

# 27
  • Мнения: 1 417
Аз не че живея в такъв комплекс, но наши познати строят такъв, който е точно до Южния парк, така че проблема с транспортирането на децата няма. Според мен такава ще е тенденцията - комплекси от затворен тип.

# 28
  • Мнения: 71
Аз съм за комплексите "затворен" тип.  Първо има някаква сигурност (портиер), някои даже са с камери за видеонаблюдение. Послед винаги е чисто в тези комплекси (има организация за чистачка и т.н.). Най - вероятно е с локано отопление (отпада проблема и за отоплението). Освен това вярно, че с транспорт е трудно като имаш деца, но ДЕЕТЕТО ВИНАГИ ИМА КЪДЕ ДА ИЗЛЕЗЕ ДА ИГРАЕ НА СИГУРНО МЯСТО. Просто си расте в друга среда.

# 29
  • Мнения: 7 640
никога не съм се замисляла за минусите, които изброихте- събиране на общи нужди и избор на фирми за подръжка Confused

Общи условия

Активация на акаунт