Сериозно, за чалгата! Възможно ли е?

  • 10 467
  • 255
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 013
Каквато музика слушам аз, такава ще слуша и детето ми. То ще оцени качественото и ще се отсее от масата!
Не е баш тъй, защото аз чалга не слушам, но детегледачката на дъщеря ми беше върла чалгаджийка. Даже ме беше скарала със съседите, защото всеки ден пускаше чалга до дупка, а съседите психясваха. Дъщеря ми, естествено знаеше имената и песните на всички фолкпевици, а е от музикантско семейство с традиции в класическата музика.  Rolling Eyes


В минало време говориш, нали?
Не бих позволила на човек, на когото плащам, да слуша чалга така, че съседите да пропищят. Докато е на работа, ще изпълнява твоите правила.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Тази тема ми е непонятна.
Сещам се поне за няколко форумски купона с яко чалга и доста активно клубно участие по дансинга... по масите също.

# 17
  • London, baby
  • Мнения: 800
Каквато музика слушам аз, такава ще слуша и детето ми. То ще оцени качественото и ще се отсее от масата!
Не е баш тъй, защото аз чалга не слушам, но детегледачката на дъщеря ми беше върла чалгаджийка. Даже ме беше скарала със съседите, защото всеки ден пускаше чалга до дупка, а съседите психясваха. Дъщеря ми, естествено знаеше имената и песните на всички фолкпевици, а е от музикантско семейство с традиции в класическата музика.  Rolling Eyes
Аз не бих позволила такова нещо, детегледачки бол... после тази "страст" към фолка до живот.. Била съм детегледачка и съм изпълнявала това, което ми се нареди.

Последна редакция: чт, 17 яну 2008, 00:13 от viessmanka

# 18
  • Мнения: 212
Тази тема ми е непонятна.
Сещам се поне за няколко форумски купона с яко чалга и доста активно клубно участие по дансинга... по масите също.
Ами и мен ми е непонятна ама явно авторката много държи да се дистанцира от форумските купони с яко чалга и хора по масите

# 19
  • Мнения: 165
Нещо не разбрах въпроса, от какво точно да опазим децата си?
Какви стават децата, които слушат поп фолк, какви са хората, които слушат поп фолк? Thinking

Не знам какви стават, рано е да се каже, може само да се предполага. Знам само, че не искам моето дете да е възпитано и да му се промива мозъка с чалга и всички производни от това. А пък аз да трябва да се тормозя и да се боря с този модел, при положение, че съм положила толкова усилия да създам основата в първите седем, както се казва. Всички знаем колко е силно въздействието на средата извън дома, улицата, приятелите, влиянието на медии, налагане на модели на подражание.........Какви са хората слушащи поп-фолк? Наши приятели. Защо я слушат, не знам, явно им харесва. На мен обаче не и много повече от това, затова питам сериозно.

Ама кво общо има въздействието на средата извън дома с поп-фолка? Айде да не гледаме и филми, щото водят до насилие. Да нямаме приятели, щото някой може да се окаже таен наркоман. Да не гледаме телевизия, защото там ни втълпяват, че не трябва да си мием зъбите,а да дъвчем Орбит. Децата се възпитават не като ги ограничаваш от всичко, а се опитваш да им обясниш кое е нередно в това което виждат и чуват. Да слушат чалга, тва не значи, че ще забременеят от Коко Динев.

# 20
  • Мнения: 6 417
След като детегледачката се засели при други жертви, чалга-манията вкъщи се изпари. Следите й обаче останаха-имаме си кукла-момче, която се казва Азис, много ясно  Flutter

# 21
  • Мнения: 391
Мислила съм по този въпрос. Смятам да я затрупам с "моята " музика и с музиката, харесвана от  баща й ,за да усети многообразието и да го търси .

# 22
  • Мнения: 391
Тази тема ми е непонятна.
Сещам се поне за няколко форумски купона с яко чалга и доста активно клубно участие по дансинга... по масите също.
Ами и мен ми е непонятна ама явно авторката много държи да се дистанцира от форумските купони с яко чалга и хора по масите

На мен пък ми е непонятно защо когато някой каже ,че не харесва чалга ,има хора ,които считат ,че  не е искрен.Ами приемете ,че не всички харесват чалгата.Текстовете на песните  и кравешкия поглед на изпълнителките нямаше изобщо да ми пречат ,ако не ме атакуваха постоянно.Превключвам канала ,защото така ми идва отвътре.   

# 23
  • София
  • Мнения: 6 743
Тази тема ми е непонятна.
Сещам се поне за няколко форумски купона с яко чалга и доста активно клубно участие по дансинга... по масите също.


Тео, и аз не мога да разбера какво искаш да разбереш от тази тема и какви отговори очакваш да получиш?! Peace

# 24
  • Мнения: 414
По принцип всеки има право да слуша това, което му  харесва. Но аз лично не мога да приема факта, че малки бръмбъзъчета на по 2-3-4 години не могат да говорят още нормално, но рецитират чалга песни и се кълчат с микрофон - дезодорант, а когато ги питаш какъв искаш да станеш като пораснеш, ти отговарят певец като ... ( тук са имена на чалга 'звезди' )  Sad Да не говорим, че доста от тях са подстрекавани от майките си, които просто не могат да се сдържат да не слушат тази музика пред децата си. Любителките/ любителите на чалга би трябвало да намалят до минимум достъпа на малките до безсмислените и поняга дори пошли песни поне в собствения си дом.  Peace

# 25
  • Мнения: 5 622
Всяка нация, е почти всяка, има чалга
В САЩ музиката на работническата класа е кънтрито
Нямам притеснения, че детето ми ще слуша чалга

Между другото има не лошо кънтри. Grinning Някои парчета са страшно веселяшки и ти вдигат настроението. Подобно на поп фолк музиката, впрочем...  Peace

# 26
  • Мнения: 2 563
Чалгата е начин на живот, ценностна система, стремеж, мечта, което е страшно, защото чалгата е нещо изключително пошло. Абе с две думи - голяма гнусотия.

И аз мисля, че Тео не говори за музиката, а за ценностната система зад нея, в която най-важното са скъпите дрешки и аксесоари, пошлия сексапил, опиянението от простовата мелодийка с простоват текст, рустикалното като цяло.

Като се каже "чалга", аз се сещам за в-к Труд и Биг Брадър и за евтини жени.

# 27
  • Мнения: 214
Старая се да си възпитам детето далеч от този стандарт, не съм фен.
Страхувам се да не стане футболист, обаче. Laughing

# 28
  • Мнения: 5 940
По принцип всеки има право да слуша това, което му  харесва. Но аз лично не мога да приема факта, че малки бръмбъзъчета на по 2-3-4 години не могат да говорят още нормално, но рецитират чалга песни и се кълчат с микрофон - дезодорант, а когато ги питаш какъв искаш да станеш като пораснеш, ти отговарят певец като ... ( тук са имена на чалга 'звезди' )  Sad Да не говорим, че доста от тях са подстрекавани от майките си, които просто не могат да се сдържат да не слушат тази музика пред децата си. Любителките/ любителите на чалга би трябвало да намалят до минимум достъпа на малките до безсмислените и поняга дори пошли песни поне в собствения си дом.  Peace
  202uu 

Последна редакция: чт, 17 яну 2008, 06:11 от valerie

# 29
  • Мнения: 281
Не е по темата, но държа да кажа:
Хубаво да се въздържаме от обощения от типа "Настроението, не е същото" или "Като се напие човек..." Настроението ми е прекрасно под звуците на INXS цяла вечер. Да слушам попфолк и да газя в шопска салата - не ме радва. Или още по-лошото - INXS, Азис, U2, Малина... "Защото слушаме всякаква музика".
Съвестта ми е чиста, не съм подскачала никога на попфолк или чалга.  Не слушам и сръбско. Другите няма да ги изреждам, че някой все ще подскочи.
За сина ми не се притеснявам, освен ако не ми доведе някоя фолк мацка (влюбен и сгоден)... Ама дотогава има време.

Последна редакция: чт, 17 яну 2008, 07:41 от Мария Лу

Общи условия

Активация на акаунт