Сериозно, за чалгата! Възможно ли е?

  • 10 534
  • 255
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 804
Лиске, верно ли по немско кючекът бил много популярен - на курсове ходели след работа немците, поклащали бирени коремчета, въртели ханшове? Четох някъде...бил много популярен, защото разтоварвал, отпускал нервите. Има ли нещо лошо?

Трябва ли задължително да си нискокултурен да правиш това? Трябва ли да си лумпенизиран, за да се забавляваш понякога по този начин?

Защо поставяте фалшиви граници, някакви рамки? Човек е свободен. Това не е заразна болест.
Обществото е болно. Не е чалгата виновна. Може би просто в Германия обществото не е толкова болно и затова не правят такъв проблем от това кой, къде и как друса кълки? Или правят?
Не знам как стои въпроса с кючека в Германия, но аз гледах как турски турчин (доста интелигентен млад мъж) танцува кючек на турска музика и повярвайте неговото изпълнение нямаше нищо общо с вулгарното кълчене на пишман танцьорите по нашите земи под звуците на нашенската "музика за купон"

# 166
  • Sofia
  • Мнения: 179
Бабче, разбрах темата, но не разбирам от чалга-живот.
Дори някой да слуша чалга, не виждам как това ще влияе на живота му, струва ми се прекалено.
Как влияе в живота примерно Мадона ( на тези, които я слушат)?
Влияе разбира се - на подрастващото поколение. Като казваш Мадона, имах навремето една съученичка, върла фенка на Мадона - 8ми клас лакирана, гримирана, скъсаните дънки, нарисуваната бенка, вулгарно поведение. Може да кажете, че сега това е нещо нормално, но за мен нито тогава, нито сега е нормално.

# 167
  • Мнения: X
Лиске, верно ли по немско кючекът бил много популярен - на курсове ходели след работа немците, поклащали бирени коремчета, въртели ханшове? Четох някъде...бил много популярен, защото разтоварвал, отпускал нервите. Има ли нещо лошо?

Трябва ли задължително да си нискокултурен да правиш това? Трябва ли да си лумпенизиран, за да се забавляваш понякога по този начин?

Защо поставяте фалшиви граници, някакви рамки? Човек е свободен. Това не е заразна болест.
Обществото е болно. Не е чалгата виновна. Може би просто в Германия обществото не е толкова болно и затова не правят такъв проблем от това кой, къде и как друса кълки? Или правят?

Кючекът си е ориенталски танц  ...какво общо има с поп- фолка  Whistling   и аз бих се записала на кючек ... и нямам против музиката на сърбите, турците, гърците, циганите ...за друго нещо е темата , май
Да, разбирам, че е за друго.  Grinning Темата беше за чалга-културата, за всичко, което разбираме ние тук в България като се каже "чалга" и как да опазим децата си, ама всички упорито говорите за музика и ритми.....
Ритмите са си ритми, а простакът, който си е надул Глория в Мерцедеса и си изхвърля пепелника от прозореца като спре на светофара е от друга стихосбирка.

# 168
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
... и нямам против музиката на сърбите, турците, гърците, циганите ...

80 процента от българският попфолк е преводен, оригиналите са сръбска, турска и гръцка музика.

А какво ще кажеш за текстовете :

Опа,опа чичо Митко
чичо Митко пие всичко.
иска млади хубавици
само палави тигрици

или


Тъпа овца, тъпа овца
тъпа овца, била си
и оставаш си така.
Тъпа овца, тъпа овца,
тъпа овца, била си
и оставаш си така.

# 169
  • София
  • Мнения: 2 271
Ми, слушаме си  smile3533

# 170
  • Мнения: 494
Мнението ви за въпроса във втората част от подписа ми! Пускам темата сериозно, с огромната молба да се въздържате от първосигналните си реакции да се хванете за гушата! Защо чалгата и последствията от нея се приемат толкова несериозно, което пък е причината за съществуването й, освен парите, разбира се. Надсмешката, високомерието, не признаването на проблема са в основата на съществуването й. Съществува ли според вас този модел на възпитание и дали можем и как, да опазим децата си?
Позволявам си да ви напомня за какво ставаше въпрос. Може и аз да не съм схванала добре, но ми се струва, че авторката не е имала предвид само слушането на чалга, а по-скоро чалга-културата и чалга-живота ни.
 Напълно съм съгласна и това се опитвам да правя-да говоря в смисъла, който предполага написаното от teo7777. И именно вложеният от авторката смисъл прави нещата толкова сериозни. За манталитета и поп-фолк" културата", която ОФИЦИАЛНО се налага в нашата мила,  родинка и за това, че е сериозен проблем по отношение на възпитанието и ме тревожи и мен-за това пиша и аз. А не, че слушам само Моцарт (всъщност, слушам го и го свиря на пианото си, но не това е важното!) и просто ненавиждам друг тип музика и заради това плюя(,разбираш ли) по поп-фолка (което е ужасно далече от истината, защото слушам най-малко 5 стила музика).

# 171
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Все едно някой да вземе нашата народна музика и да започне да пее такива вулгаризми и цинизми , съчетани с кичозното облекло, с изскочили цици и силиконови устни, връткайки дупе в мини пола , окичен с ланци, пред потна публика от пияни мъже, вперили погледи в гащите и на изпълнителката ...честно казано, все ми е тая от къде идва музиката, Тити  ...

# 172
  • Мнения: 9 912
сикрет, не владея нито един от балканските езици, за да ти намеря техни текстове, но съм сигурна, че мога да намеря и такива.
Как да го кажа по-точно, не знам  - вие говорите за чалга, като слагате в този термин изключително различни неща. Да, тези текстове са чалга. Глория също е чалга, Азис е чалга, но и ДесиСлава е чалга. Теодора е изключително противна ми чалга, но съм слушала и как хубаво пее народни песни.
Аз през цялото време си мисля, че не говорим за "Чичо митко пие всичко", защото са малцина потребителите на форума, които харесват това нещо. говорим за Азис, Андреа, Емилия, Анелия , Рени, Ивана и пр.  които са достатъчно известни, коментират се усилено, стайлингът им се нищи под лупа, и всъщност те, а не "Чичо Митко", гостуват на президента или там каквото беше.

За мен и Веселин Маринов е чалга, ама всъщност не е. Изобщо терминологията всеки си я уйдурдисва както му е удобно.

# 173
  • Мнения: 804
Бабче, разбрах темата, но не разбирам от чалга-живот.
Дори някой да слуша чалга, не виждам как това ще влияе на живота му, струва ми се прекалено.
Как влияе в живота примерно Мадона ( на тези, които я слушат)?
Буболина, на предишната страница съм написала какво мисля по въпроса за чалга живота.
Не мога да ти обясня и влиянието на музиката върху живота на човека, защото ще трябва да напиша много дълъг пост.
Чудя се обаче, нали не смяташ, че щом музиката влияе дори върху поведението на белите мишки, човек остава неповлиян от нея?

# 174
  • Мнения: 9 912
Чудя се обаче, нали не смяташ, че щом музиката влияе дори върху поведението на белите мишки, човек остава неповлиян от нея?
а какво става с хората, които не слушат музика?

# 175
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Дам, но те са си автентични ...и в нашия фолклор вероятно има вулгарни текстове....

Чалгата обаче е друго ... открадната ориенталска музика, гнусен текст и визия , които представят грешни модели на поведение и кофти ценностна система ...

# 176
  • Мнения: 1 072
........Като казваш Мадона, имах навремето една съученичка, върла фенка на Мадона - 8ми клас лакирана, гримирана, скъсаните дънки, нарисуваната бенка, вулгарно поведение. Може да кажете, че сега това е нещо нормално, но за мен нито тогава, нито сега е нормално.

И от нас хора станаха, нали? Аз остригах дълга до кръста коса, за да си обръсна почти главата. Как е изглеждало това в очите на мама? Още годинка, две и ще се затюхкаме - Ехххх, Боже, Боже, какъв салам имаше на времето! - и никак няма да отчитаме факта, че диабета е променил вкусовите ни усещания........ Mr. Green

Кофтито е, че на времето наред с New Kids On The Block, четяхме и книжки. Сега, четат само вицове и хороскопа си в нета. Та, повиши ли се нивото културата, чалгата ще се удави, тя е ниска летва.

Не вярвам конспирацията да е чак толкова голяма. Вярвам, че мога да се преборя с чалга-културата. И това не означава, че ще забраня късите поли на щерката. Просто ще се опитам да й внуша, че не вървят и с дълбоко деколте. Целта е да се уцели центъра, баланса, равновесието, умереността, ........не мога да измисля повече думички.....

# 177
  • Мнения: 3 268
Чудя се обаче, нали не смяташ, че щом музиката влияе дори върху поведението на белите мишки, човек остава неповлиян от нея?
а какво става с хората, които не слушат музика?
Не вярвам да има такива хора,освен ако не са глухи по рождение.

# 178
  • Мнения: 804
Чудя се обаче, нали не смяташ, че щом музиката влияе дори върху поведението на белите мишки, човек остава неповлиян от нея?
а какво става с хората, които не слушат музика?
Предполагам, че хранят душите си с друг вид изкуство, но тук все пак говорим за хората, които слушат музика.

# 179
  • Мнения: X
Дам, но те са си автентични ...и в нашия фолклор вероятно има вулгарни текстове....

Чалгата обаче е друго ... открадната ориенталска музика, гнусен текст и визия , които представят грешни модели на поведение и кофти ценностна система ...


Опитах се, Сикрет, да те оборя като приложа тук някой ирландски мръснишки текст.  Wink
Писах на една приятелка от Ирландия. Викам й: Дай ми някой текст на ирландска пиянска песен, дето да се пее за цици! Няма, вика, такива. Само за пиене. Ама мръснишки песни нямало. И ирландска чалга нямало!  Thinking
Язък!  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт