Второ дете-дали ще се справя?

  • 2 370
  • 55
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 17 407
ЩЕ се справиш, разбира се!

# 31
  • Мнения: 553
Аз съм на 31 и имам първокласник и бебе на 2 месеца. кърмя, дрешки и т.н. имам от баткото и от племенника, разхода ми е около 30-40лв за памперси само.
Бебе се гледа и с 2 и с 200 мила, не му мисли толкова. Нека не остава какта сама на този свят когато вас ви няма. Аз имам сестра и тя винаги ми е била по-близка от родителите ми.

А и по принцип смятам че не е хубаво да се остава с едно дете. Моя добра приятелка дъщеря й вече голяма разви психично заболяване. живота на приятелката ми се срина и живее със свито сърце и се обвинява за направен на времето аборт по поне 3 причини- те вече нямат бъдеще с това единствено дете на 50 години вече нищо хубаво не чакат от живота. те я гледат, тях няма да има кой да гледа когато отпаднат, дъщеря им един ден ще е на произвола на съдбата когато те се загубят. Много е тъжно но това е реалността...
Тя все ми повтаряше "Не оставай с едно дете, не оставай с едно дете"

# 32
  • Мнения: 1 062
Ако знаеш какви тревоги имах и аз, когато мислехме за второто дете. Струваше ми се, че ще ми е много по-трудно отколкото с първото. Имах същите страхове като теб. Как ще се справя и т.н. А ние сме от малък град, където заплатите са много ниски, а цените високи. Проблема с доходите беше наистина притеснителен и за мен. Заплата от 400 лв. за мъж се счита за доста висока тук. Е, решихме се и всичките ми страхове се изпариха, когато бебка се роди. Всичко си идва на мястото от самосебе си. Със сигурност ще се справиш, а тези страхове ги има почти всяка майка, особенно, ако семейството не е с високи доходи. Не му мисли  baby_neutral

# 33
  • Мнения: 65
 Супер е! Ще се спревиш!
Аз искам още!

# 34
  • Мнения: 128
Аз имам кака първокласничка и бебе на 10 месеца.
Смятам, че след като родих второто усетих какво е да ти е пълна къщата - страхотно е.
Замислям се за трето.

# 35
  • In someone's dreams
  • Мнения: 118
Аз също подкрепям всички мами до сега. Моята принцеска ще е в първи клас наесен, а беби живот и здраве го чакаме април. Не че не се притеснявам, но зная, че ще справя! Много е важно какво точно искаш ти .....

# 36
  • Мнения: 1 931
Може пък и точно сега да ви е момента. Идеално, ще ходи голямото на училище и ще можеш да му помагаш. А и голямото си е голямко вече. Моите са с 1год. и 7 месеца разлика и сами си ги гледаме. В началото си гледах 2 бебета. Децата са ми най-хубавото нещо и се радвам, че са 2. Ако имам възможност и още 1 дете бих имала,но за сега е важно че Йони не е сам.

# 37
  • плевен
  • Мнения: 133
аз те подкрепям и сам за с двете ръце .
когато сина ми се появи (Той беше едно пепланувано бебе) дъщеря ми беше на 10 години
и аз си мислех,че няма да се справя ,но то всичко се подрежда така ,че скачай Peace

# 38
Имам дъщеря на 13 г. и син на 1 ,5 г. Доста време ми трябваше да навия таткото за второ дете . Единственното ми притеснение  беше и си остава боледуването - направо изпадам в паника. Иначе се справяме всички заедно с отглеждането на малкия - каката ми е голяма отмяна - само памперси не иска да сменя. Със сигурност ще се справиш само трябва да го искаш.

# 39
  • Мнения: 8 999
Желанието ти е прекрасно! Още повече, че ще си по майчинство точно когато дъщеря ти ще има нужда от теб. Няма да си съвсем отспала, но със сигурност ще се справиш. Успех в начинанието!

# 40
  • Мнения: 102
"Подходящото" време за второ дете никога не настъпва. Но, ако наистина го искаш ще го създадеш сама. Бях пред същата дилема, като теб преди време- с 20год.ипотека на жилище и други разни кредитчета, "цъфнали, та вързали", работехме и двамата с мъжа ми на по две места, за да смогваме.
Усмивката на милото ми момиченце не мога да заменя за нищо в този ужасен свят, а сега когато знам, че ще са две усмихнати момиченца направо летя! Simple SmileУспех
РР И ние ще бъдем в първи клас на есен, но с бебе.

# 41
  • Мнения: 8 769
Щом и двамата имате желание-ще се справите. А първото ви дете е достатъчно голямо, за да ви помага, разбира и да се радва на братчето/сестричката си!

# 42
  • София
  • Мнения: 5 079
Щом има желание, има и начини...  Wink
И аз не мога да си представя тепърва да мина с второ дете през всичко, с което сме преминали със сина ми, цялото внимание да ми ангажирано така, даже двойно...  #Crazy
Но щом толкова хора се справят, явно има начини и всичко опира до психика и вътр. нагласа... Не само до възможности. Peace

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 727
"Подходящото" време за второ дете никога не настъпва.
И при мен е така. Никога не съм готова, нито за първото, нито пък за второ (живот и здраве). Знам, че някога трябва да се случи, искам го, но не сега. Въпросът е КОГА, АКО НЕ СЕГА? Задай си го и ти. За себе си знам, че ако не е сега, няма да е никога и затова не отлагам. Колкото и да е трудно, ще се справите  Peace

# 44
  • Мнения: 4
аз съм за всичко е в положителната нагласа имаме син на 4г и10м и дъщеричка на 4м ,а за помощ разчитам на таткото мн.сме щастливи защото радостта и любовта ни е умножена по две  newsm10 smile3541

Общи условия

Активация на акаунт