Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 7

  • 12 951
  • 283
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 6 261
... само дето ме е страх да не започва да се запушва редовно.
Пий профилактично по 1 капсула лецитин Wink (може и през ден). Вероятна причина може да е ако консумираш повече мазнини - маргарин, масло, по-тлъсто месо (свинко особено).

# 46
  • София
  • Мнения: 6 261
Много са ми сладки като чета историите на кърмачетата-близначета. Heart Eyes Браво и на майките им!  bouquet (Аз още не съм се отказала от мечтата си за близначета, т.е. близначки Simple Smile.)

# 47
  • Мнения: 2 829
Здравейте и от мен!
Аз 4 дена съм сама в офиса и вместо по 4 часа на ден, както обикновено работ по 8-10 часа Sad
Малкия мишок го гледа баба, тати, тетка, тетин и бате (братовчед му). Явно, че той на мен ми липсва повече, отколкото аз на него!
Аз пък в никакъв случай не искам да го приспивам без сукане, защото това е равносилно на отбиване-той суче само за приспиване, на събуждане и нощем. Иначе изобщо не желае да суче. Тия дни му предлагам да суче като се прибера от работа и той засуква, колкото да ми угоди и веднага пуска и започва да ми показва какво е научил през деня Grinning
Айла и Джина, то на нас тримата ни се струва тясна спалнята понякога, пък представям си какво е с 2 Hug
Джина, дали не е подходящ варианта да учите децата да се приспиват с таткото едно по едно? Т.е. едното да си го приспиваш ти с кърмене, а другото таткото? Така когато едното е вече свикнало да се приспива лесно без кърмене таткото ще може да се заеме и с втория мушморок Grinning
Иначе аз определено не съм готова да отбивам-тия дни си мислех, че според мен мога да го отбия със съвсем малко усилие, но мисълта просто ме ужаси.... Засега ми е хубаво и удобно така...

# 48
  • Мнения: 1 947
... само дето ме е страх да не започва да се запушва редовно.
Пий профилактично по 1 капсула лецитин Wink (може и през ден). Вероятна причина може да е ако консумираш
повече мазнини - маргарин, масло, по-тлъсто месо (свинко особено).
   Не знаех, че лецитина се пие профилактично, но засега се оправиха нещата. Мазно не ям,
свинско пък изобщо - само масло, но чак след година и половина да ми се случи, ми е странно...
Дано не се повтаря.

   И ние си спим на голямо легло, но обикновено сме само двете, а като се върне мъжът ми и ако
Малена се събуди посред нощ и го види, настава луда радост и игра поне един час. А иначе, тя
никак не протестира вече, ако я сложа да спи на нейното легло и понякога сама се настанява
там, но 2 пъти тупна на възглавниците, които и подлагам пред него и продължи да спи там, та
сега ще трябва предпазна летвичка да сложим. Laughing

# 49
  • Мнения: 1 081
Ани, на мен ми се запушват каналите, като почна да прекалявам със сладките(транс-мазнини и т.н.). Ти май такива работи не хапваш, ама да си кажа аз-при мен това е причината за запушванията. Като прибавим и спането по корем+стегнатия спортен сутиен...

# 50
  • Мнения: 47 998
и на мен кърменето ми е досадно вече, ама освен с лепенките да намаля дневните кърмения, за през нощта нямам начин  Tired

# 51
  • Мнения: 629
Здравейте, Зори нанка та да използвам момента да се включа.
Честит рожден ден на Косара на патерица! Да е жива и здрава и много щастлива!

Някъде бях чела, че каналите се запушвали по-често през зимата отколкото през топлата част от годината. Идея си нямам защо, но наистина с лецитин нещата се оправят  Grinning
Ние пък със заспиването поне за момента нямаме проблеми (пу-пу-пу). Дивачето почти никога не е заспивала сучейки (ще се нахрани, ще си поиграе и тогава идва нанкането) та не ме и свързва със заспиването. Яде, суче, прави каквото прави и после в леглото (със залъгалка обаче, за мое огромно съжаление)  Sad Но поне заспива при татко си без проблеми. То всъщност нейното заспиване понякога отнема 2 минути - врътва се по корем, затваря очи, захапва бибата и отнася. Друг път се мотае, изправя се с чувалчето, мрънка, играе си и след 30-40 минути, дори и час - заспива. Не знам защо така се получава, но поне не е заради кърменето.

# 52
  • Мнения: 1 771
От година насам все си правя устата да спираме това цокане, но все още е факт . . .
От известно време вече ми се иска напролет да приключим и аз от сега го подготвям. Казвам му, че Криси е голям мъж и не може вече да цока.
Веднъж отваря книжка с животни и на първа страница котка с котенца, а той казва: котето голям мъж и не може да цока Embarassed Sick

# 53
  • Мнения: 1 947
Ани, на мен ми се запушват каналите, като почна да прекалявам със сладките(транс-мазнини и т.н.). Ти май такива работи не хапваш, ама да си кажа аз-при мен това е причината за запушванията. Като прибавим и спането по корем+стегнатия спортен сутиен...
   След година и половина прекаляване със сладки неща, една седмица след началото на края на тъпченето
със сладко ми се случи - значи може при мен да е от спирането на сладкото. Да ида забъркам един кекс...? Grinning

# 54
  • Мнения: 1 081
Е, не е честно...Прекалявате със сладкото, и сте си все "солети"...Пък аз ще си пукна гладна, дебела, и потна-от нон-стоп тренировки...

# 55
  • София
  • Мнения: 1 775
Лелее, не само нова тема имало, а и 3 стр. домашно.
Виждам, че коментирате отбиването, напоследък и аз се замислям за това. Нещо ми идва нагорно, а и на последната консултация се оказа, че малчо е отслабнал с 900гр . Взех да се притеснявам нещо. Знам, че кърмата е намаляла от умора и напрежение, но... не знам какво да направя. Свекърва ми дойде да помага и се надявах тя да успее да го нахрани ( била е учителка в дет. градина), но успя само първият ден и после пак старата песен.
за спането: Спим си всички заедно на спалнята, а когато искаме да се усамотим с мъжът ми бягаме в хола. Но от няколко дни избиват кътниците и бебо е невъзможен. Днес, даже кипнах и му се накарах. Сложих го в креватчето и затворих вратата. Заспа за по- малко от 10 мин. Не се гордея със себе си, но и аз съм човек  Sad.

Последна редакция: вт, 22 яну 2008, 16:44 от Lovi

# 56
  • Мнения: 5 278
Лови,разбирам те. И на мен ми се е случвало да изпуша и да ги навикам хубаво. После съжалявам,ама а момента изобщо не мисля.Жалкото е,че при нас няма такъв вариант да заспят сами,Накрая пак аз се предавам и им давам да сучат.А това за отучването първо на единия после на другия е добре,само таткото да не ходеше на смени на работа.Една вечер го има,две го няма.А като го има на сутринта трябва да става в 4 ч и не върви да го карам да разнася до полунощ ревльовци Simple Smile Така ще си караме засега Simple Smile После може да накажем някоя баба Simple Smile

# 57
  • Мнения: 394
здравейте и от мен. чукнахме и ние годинката.
виждам, че разговора се върти около заспиването. на мен проблемът ми е, че Нина държи да спи на гърдата следобед. понякога лежа с нея само по половин час, но често си суче през цялото време. през ноща се насуква и се обръща на другата страна, но следобед не иска да се пуска. а на мен ми се иска да си свърша нещо докато спи, пък било то и да седна да почета тук. иначе обичам кърменето и не ми тежи.

# 58
  • Мнения: 2 829
Мелания, в такъв случай няма ли начин следобед да сядаш на канапето, да взимаш компютъра и детето да спи в скута ти?
И Алекс имаше такъв период, но беше кратък Hug

# 59
  • Някъде в мечтите си
  • Мнения: 411
Здравейте,мили дългокърмещи мами!Обичам да ви чета и винаги много ви се радвам.Но... пак имам въпросче и мисля,че тук му е мястото  Wink.Мисля,че от няколко дни започваме да заместваме обедното хранене.Изяжда по едно пюре от 200 или 220гр./към 12-12.30ч./ и... после не иска да суче./Почувствах се много обидена  Sad/. Да ама след обяда човека си дремва 2-3 часа и следващото сукане е към 16-17ч.,като предното е около 11ч. и то доста мъничко.Та проблемът ми е че при толкова голям интервал гърдите ми се препълват и... запушват.Та въпросът ми е ще се урегулира ли кърмата в този интервал от време,защото през останалото време си суче през не повече от 2 часа,дори и през нощта е така.И за колко време-седмица-две?
А и още един въпрос ме вълнува-когато се премине на кърмене сутрин,вечер и през нощта,през деня не се ли пълнят гърдите и въобще има ли нужда да се изцежда или пак в някакъв период кърмата се урегулира и през деня няма проблеми?!

Общи условия

Активация на акаунт