на море на Елените

  • 17 186
  • 99
  •   1
Отговори
# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
etomira , а вие в кой точно хотел бяхте?

# 16
  • Мнения: 455
Три години подред почиваме на "Елените". Препоръчвам "Роял парк". За мен това е най-добрият хотел в комплекса. За почивка с малки деца е супер. Ако търсите купон-забрави! Спокойствие, добра храна, разкошна природа-неща, които трудно се срещат вече по нашето Черноморие. На плажа има достатъчно шезлонги за всички. Е, на басейните по стар немски обичай, хавлиите се зареждат към 5ч. сутрин и в нормалните часове всичко е заето. Тези идват на море за да се къпят в басейните.
Досега винаги правя резервация в последния момент и не знам как е април, май с цените. На мен също ще ми бъде интересно. Това лято май беше около 260лв. двойна стая. За сравнение-2005г. беше 160.
Напълно подкрепям казаното. Всички стаи са с изглед към морето. Стаите са доста големи. Ние миналата година резервирахме през Туи - през септември. Дадоха ни оферта около 1400 лв за 9 дни - и даже ни настаниха в апартамент. За сравнение при директна резервация в хотела и нас ни оферираха за 260лв на ден.

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Albena9, като стане време, ще те питам за подробности за резервация през ТУИ. Нали ще е удобно?  Rolling Eyes

# 18
  • София
  • Мнения: 1 819
Бяхме на вилите.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 2 516
Понеже не съм стъпвала на Елените от 100 години, а се очертава  fingerscrossed да сме лятото с два броя на море, от които брой №1 на 2,6г. и брой №2 на 3-4 месеца, пътуването в чужбина се отлага. Можете ли да ми препоръчате Елените като подходящо място newsm78 Колкото и да не ми се ще, единстветното подходящо, за което се сетих засега по бг море, е Албена. В смисъл освен условията на хотела има ли къде да се разходиш, инфраструктурата как е?

# 20
  • Мнения: 455
Albena9, като стане време, ще те питам за подробности за резервация през ТУИ. Нали ще е удобно?  Rolling Eyes

Аз резервирах през българското Туи. Сайта е www.tui.bg
Няма нищо специфично. Разликата е ,че ваучерите идват от Германия и че е доста по -изгодно. WinkНа сайта има телефони. Момичетата са много любезни.
Ако има още въпроси - питай. Hug

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 2 516
Никой ли не е излизал от хотела и не е виждал инфраструктурата на комплекса newsm12

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 552
Ориентирах се към Роял парк и Роял бей,но някой пишат че в Роял бей е по спокойно,а в Роял парк е шумотевица,а други че в Роял парк е за семейства с деца и че не е за купон.Ние ще сме с малката такаче не ни трябва купон.Кой от двата хотела да избера

# 23
  • София
  • Мнения: 242
jul, разходката е по плажната ивица и по алеятя, свързваща отделните хотели. Невероятно красиво и поддържано е. Озеленяването е перфектно, вечер светлините са много красиви. Но толкова. Ако смяташ Слънчев бряг за разходка, то той е на 6 км., после Несебър, а пък Влас е съвсем до Елените.
вилиана, може би е по-тихо в "Роял бей", но самият хотел, поне за мен, е класа под "Роял парк", въпреки, че звездите им са еднакъв брой, което за мен е необяснимо.
http://www.victoria-group.net/

# 24
  • Мнения: 455
....вилиана, може би е по-тихо в "Роял бей", но самият хотел, поне за мен, е класа под "Роял парк", въпреки, че звездите им са еднакъв брой, което за мен е необяснимо.

Ще се съглася само частично с теб, Карол. На външен вид Роял Парк изглежда по-атрактивен. Вярно е, че Роял Бей е май най-стария хотел, но е строен с мисъл. Всички стаи гледат към морето. Стаите са големи, което си е от значение, когато си с дете. А и това, че хотела е по-малък спестява ходенето по етажите и безкрайните коридорите, което се налага да направиш по много пъти на ден (все си забравил нещо в стаята Laughing).
Аз отново бих избрала Роял Бей, като ходя на Елените. Друг плюс е, че детската градина е в непосредстван близост до Роял Бей.
( Не , че е от значение -  само ще дам за пример, че като бяхме ние на почивка и Стефка Костадинова беше избрала Роял Бей, а не Роял Парк)

В крайна сметка и двата хотела са ОК.  PeaceЕдинствено не препоръчвам най-новите хотели в комплекса (някой се беше оплакал във форума, че три стаи били с обща тераса  #Crazy)

# 25
  • Мнения: 7 640
Никой ли не е излизал от хотела и не е виждал инфраструктурата на комплекса newsm12

какво имаш предвид?

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 2 516
Ами имах предвид, че никой не отговори на въпроса ми дали има къде да се разходи човек с бебешка количка (по асфалт значи) и един дзвер на 2,6 години Laughing Всички коментираха само условията на хотелите, но Карол ми отговори след това. Приемам и други мнения, търсим място, подобно на Албена откъм условия за малки деца.

# 27
  • София
  • Мнения: 242
jul, моето дете отдавна е голямо и не ходи с нас на море Laughing. Но си мисля, че ако съм с малки деца, Елените е едно от най-подходящите места. На Албена не съм ходила от няколко години и не мога да сравнявам. На Елените асфалтовата алея е достатъчно голяма и е много приятна за разходка. Освен това има доста детски площадки с различни съоръжения. детските басейни са няколко. До "Роял парк" от две години има и аквапарк. За гости на "Елените" ползването му е включено в цената, но консумацията се заплаща отделно, за разлика от всички други места по плажа.
За децата почти непрекъснато има някакви забавления, но май на немски и английски. За разлика от възрастните, децата не скучаят. Има и детска градина, но как се ползва не знам.
В ресторантите има достатъчно детски столчета. Дори има храна, сервирана на ниски масички, за да могат малките сами да си сервират. В общи линии курортът е пълен с бебета и малки деца.
И в "Роял бей", и в "Роял парк" не всички стаи гледат към морето. Във вилите не съм отсядала и за там не мога да давам мнение.
Много харесвам комплекса, но мнението ми е, че с всяка следваща година качеството върви надолу, не нагоре. Ако миналата година бях отишла за първи път, сигурно нямаше да имам забележки, но ми беше за трети и можех да сравнявам. А аз не съм с неизпълними претенции, повярвай ми.
Но въпреки това, продължавам да твърдя, че за почивка в България, това е едно от най-добрите места.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 552
а за деца  на 3 години при двама пълноплащащи родители заплаща ли се.Сега видях едни цени  #Crazyако наистина тази година е толкова и за деца се заплаща май май ще трябва да откажем,колкото и да не ми се иска.Цени от 1.07 до 09.09 за 7 дни от 945лв. на човек

# 29
  • Мнения: 7 640
а за деца  на 3 години при двама пълноплащащи родители заплаща ли се.Сега видях едни цени  #Crazyако наистина тази година е толкова и за деца се заплаща май май ще трябва да откажем,колкото и да не ми се иска.Цени от 1.07 до 09.09 за 7 дни от 945лв. на човек

къде ги четеш?

Общи условия

Активация на акаунт