Откога с лъжичка?

  • 1 622
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
От първия ден на захранването-5м.

# 16
  • Мнения: 11 004
Когато захраних, на 6 месеца и половина.

# 17
  • София
  • Мнения: 418
аз давах капки против колики с лъжичка в третия месец ако това се брои.Иначе при захранването в шестия месец започнахме да я ползваме стабилно.не съм имала проблеми освен в началото,когато малко от съдържанието на лъжицата се изливаше.след като бебето свикна всичко беше наред.

# 18
  • Мнения: X
Когато почнах захранването всичко давах с лъжица.

# 19
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


  Когато започнах да захранвам започнах да давам с лъжичка.Против бъркочите съм които се дават с биберон.Например каша, или зеленчуково пюре с мляко.

# 20
  • Мнения: 311
От 4-тия месец, когато започнах да давам сокче - давах го с лъжичка.

# 21
  • Мнения: 2 149
5.5 месеца с оризовата каша Hug

# 22
  • София
  • Мнения: 6 011
Здравейте, мами!
Бихте ли споделили откога започнахте хранене на бебчето си с лъжичка?
И с кой вид храна?
А ако сте имали затруднения - как ги преодоляхте?
Хубав ден на всички!
Започнах да му давам с лъжичка от първата немлечна храна, от захранването в началото на 5-ия месец.
Определено му беше трудно две нови неща наведнъж да възприеме - лъжицата и новата храна. За около 20 дни свикна.

# 23
  • Мнения: 10 758
Дъщеря ми много трудно се научи да яде с лъжица.Може би някъде към 6-тия месец започна що годе нормално да яде.
Докато при сина нямах никакви проблеми.

# 24
  • София
  • Мнения: 627
От началото на 5-тия месец, когато започнахме пюретата. При нас проблема беше, че искаше да се храни сама и постоянно посягаше към лъжичката. В момента, в който я хванеше и я слагаше в устата си и почваше да си я облизва. После обаче не искаше да я пусне за да я напълня пак и започваше една борба за лъжичката. Joy Като си държи тя лъжичката ми беше трудно с обирането на пюрето,което тече от устата и. Покрай новогодишните празници когато майка ми и баша ми бяха на гости помагаха за храненете като и придържаха леко ръчичките за да не посяга и да мога да я храня спокойно. За около 10-на дни се отучи от този навик. Обаче когато е в коритото и се храним (това и е любимото -да яде докато се къпем) пак посяга и тогава я оставям сама да се храни. Вече почна да се учи да дава лъжичката като я оближе - хитруша feeding

# 25
  • Мнения: 554
На 2 месеца я почнах със сок, никога не сме имали проблеми, много обича да яде с лъжичка.

# 26
  • Мнения: 92
На 3м и 5д дадох на беба сокче с лъжичка. 2-3 дни го давах с биберон - да свикне постепенно с новите неща. Но предполагам, че ще се усъвършенстваме в яденето с лъжичка. Към Даниела 75: извинявай, че ти се меся, но не мисля, че храненето във водата е добър вариант, естествено ако не става въпрос за ягоди със сметана и шампанско!  Wink Но ти си знаеш най-добре. 

# 27
  • Мнения: 208
От 1 ден на захранването началото на 3мес. с плодово пюре.

# 28
  • София
  • Мнения: 627
Към Даниела 75: извинявай, че ти се меся, но не мисля, че храненето във водата е добър вариант, естествено ако не става въпрос за ягоди със сметана и шампанско!  Wink Но ти си знаеш най-добре. 

Защо така смяташ FRACLA ? Още е малка за ягоди със сметана и шампанско  Simple Smile Макар че на нова година пробва шампанското  beer

# 29
  • Мнения: 92
Доколкото знам след хранене не се плува например. Нямам научно обяснение, но предполагам, че е свързано с храносмилателната дейност и т.н. Затова ти го написах. Но ако намеря подходяща информация по въпроса ще ти пиша. Казвам ти това с най-добри чувства!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт