Първият цикъл при девойка- търся съвет

  • 28 209
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 377
И при моята щерка беше с кафяво течение за два три дена. После дойде отново след два месеца. От тогава до сега няма установен период, но винаги е над 32 дена, та дори й е прескачало месец. Просто въпрос на организъм. Аз бях същата преди да родя. Така че всичко си му е ОК на детето! Само задължително си записвай датите, когато й идва. Аз и до сега я следя и записвам на календара на стената с буквичка, където записвам и себе си, защото тя не се сеща, а вече е на 18. Така си определяме през лятото времето когато да отидем на море за да сме доволни и двете! Party

# 16
  • Мнения: 95
Моето момиченце е на 12 години.Преди няколко дни ми каза,че ема някакво зацапване по бельото,но е безцветно,по-скоро нещо като слуз.Беше така 2 дни и то не постоянно.Дали това е "предизвестие" за цикъл?Преди да дойде цикъла,не трябваше ли да се проявят първичните полови белези- гърдичките,окосмяването,при нас още не са изявени

# 17
  • Мнения: 377
Това, което прилича на слуз понякога се получава по време на овулация. Така че вероятно скоро ще ви дойде. Laughing 12 години си е нормална възраст така че не се тормози за физическите белези. В развитието няма чак толкова голям ред. Нали и на бебетата зъбките не никнат по ред така както пише в учебниците!  Grinning

# 18
  • София
  • Мнения: 16 042
Мисля, че не пречи девойките 12,13 г. да ги види гинеколожка на ехограф. Даже може и те да я разпитат нещо,за  което се срамуват да питат майките. Малки са, кой знае какво си мислят децата.

# 19
  • Sf
  • Мнения: 978
Моето момиченце е на 12 години.Преди няколко дни ми каза,че ема някакво зацапване по бельото,но е безцветно,по-скоро нещо като слуз.Беше така 2 дни и то не постоянно.Дали това е "предизвестие" за цикъл?Преди да дойде цикъла,не трябваше ли да се проявят първичните полови белези- гърдичките,окосмяването,при нас още не са изявени

Поне окосмяване би трябвало да имате вече - то почва към 7-8 г доколкото знам.  Thinking
Може би е добре все пак да се консултираш с гинеколог - той ще ти каже дали да я доведеш или не.


Мисля, че не пречи девойките 12,13 г. да ги види гинеколожка на ехограф. Даже може и те да я разпитат нещо,за  което се срамуват да питат майките. Малки са, кой знае какво си мислят децата.

Какво евентуално би могъл да види гинекологът с ехограф? Моята е на 12 и се замислям от време на време, дали не е време вече...

# 20
  • Мнения: 377
Защо ще травмирате децата с преглед при гинеколог?!
Когато говорих с моя гинеколог кога трябва да заведа дъщеря си при него отговора беше "След като направи 18 години".
Да имате проблеми, недай боже - разбирам, ама без нужда... ???!!!!

# 21
  • Sf
  • Мнения: 978
Ми всякакви гъбички и инфекции ми се мотаят из главата - покрай обществените тоалетни в училищата, кината и моловете. Уж са научени да се пазят, ама колко ли им е акъла на тези години. Плюс нали ваксината против рак на маточната шийка трябва да се бие докато са девствени (тук не съм много сигурна, де  Rolling Eyes ).
В крайна сметка, ще се консултирам с гинеколога.

# 22
  • Мнения: 377
За гъбичките и инфекциите ако има оплаквания разбирам, ама иначе всички цял живот ходим по обществени тоалетни. За ваксината май беше да са под 25 г., но не съм сигурна така че питай гинеколога си.

# 23
  • София
  • Мнения: 5 828
Добре че видях темата, че и на мен ми е грижа  ooooh!
Моята девойка е на 12  и половина, има си всичко - окосмяване, доста развити гърдички, ама цикъл още няма. Самоуспокоявам се, че е нормално и най-вероятно всеки момент ще дойде, но ми минава през главата мисълта за посещение при гинеколог  Thinking

Иначе доколкото си спомням - и на мен първия път ми беше само някакво зацапване, а не нормално кръвотечение. Мисля, че е нормално.

Последна редакция: пн, 17 мар 2008, 11:50 от Amidala

# 24
  • Мнения: 901
При нас първият път беше, малко след като стана на 13., въпреки че иначе имаше доста гобям бюст. През първата година ползваше ежедневни превръзки - толкова слабичко беше, а и на нейното дупе нормалните превръзки ги чувства като памперси. В началото имаше силни болки, а напоследък й е през 5 седмици. Ама го намирам за нормално.

# 25
  • Мнения: 58
Това, което прилича на слуз понякога се получава по време на овулация. Така че вероятно скоро ще ви дойде. Laughing 12 години си е нормална възраст така че не се тормози за физическите белези. В развитието няма чак толкова голям ред. Нали и на бебетата зъбките не никнат по ред така както пише в учебниците!  Grinning
    Аз съм на 11,такова безцветно течение имам почти всеки ден.А цикълът ми е през месец или всеки месец и то за един ден.Иначе другите признаци са ми налице.Нормално ли е според вас?Sorry,че се намесих newsm17и ви развалих темата.Още съм хлапе. Crazy

# 26
  • Мнения: 515
На моята девойка така и дойде на 10 за първи път,2 дни кафяво течени,на другия месец и дойде доста обилно но само за 1 нощ,сега е на почти 12 години ,но така и не потрети за сега.Консултирах се с гинеколог и той ми каза ,че е нормално -организма още не е развит достатъчно,каза ми да се тревожа ,чак когато стане на 14 и до тогава не и е дошло.Забравих да спомена ,че девойката е много слабичка и нежна и изобщо няма "признаци на съзряване" все още ,ако се изклучат пуберитетските изблици на последък Joy Joy

# 27
  • Мнения: 118
Много интересна тема.На мен ми дойде на 11.С майка си изобщо не съм говорила,просто й казах,че искам да ми даде превръзки и тя ми даде.И това беше.Спомням си,че на мен ми закъсня с 1 седмица след първия път,а после лятото не ми беше идвало 3 месеца.Но след това се нормализира.Според мен няма нужда от гинеколог,излишно притеснение е.

# 28
  • Мнения: 1 221
Дъщеря ми беше на 10г.6м.,когато имаше едно кафеникаво течение,но само 1-2 дни.И чак след една година беше истинския цикъл.Много обилен и много продължителен.Така се бях притеснила-по 2 седмици беше с кръвотечение,а тя е слабичка,дребничка.Тогава говорих с моя гинеколог и я заведох при него на ехограф.Предварително бяхме говорили,че е същото както когато се гледат бебчетата(тя е идвала с мен на консултации,когато бях бременна с брат и ).изобщо не е травмиращо,защото това не е гинекологичен преглед.не съжалявам,че я заведох,защото докторът я прегледа с ехографа и каза ,че няма кисти,които биха били повод за притеснения.Аз съм спокойна сега.
А иначе е нормално,особено през първите 2 години от началото на менструацията,цикълът да е нередовен при девойките.Няма страшно.
Ама каква акселерация само newsm78

# 29
  • Мнения: 7 263
Първите цикли често не са типични. Някои са само зацапвания, други пък са същински кръвоизливи. При всички случаи най-добре е да се обърнеш към гинеколог, така и така и ти ще имаш нужда от такъв за в бъдеще, ако искаш дори мога да ти препоръчам на ЛС.

Общи условия

Активация на акаунт