Първият цикъл

  • 12 453
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте ! Аз съм на 13 години и все още нямам цикъл. Знам, че всички ще кажат, че не ми трябва и трябва да се радвам на това, че още не ми е дошло, но вече почти всички от класа ми имат (аз съм 7 за 8 клас). Преди на напиша тази тема прочетох всички възможни форуми за това, но не  намерих информацията, която ми трябваше. В единия от сайтовете, четох, че трябва да минат 2 години от както си влязъл в пубертета и , чак тогава ще се появи и първата менструация. Аз навлязох в пубертета в средата на 12 години. Това означава ли, че ще ми дойде на 14? Забравих да кажа, че от 9-годишна имам бяло течение, което става все повече, и повече. Чувствам се странно и имам нужда от съвет. Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 8 163
Не смятам, че има причини за притеснение, но може да е добра идея идеш на изследване за течението.

# 2
  • Мнения: 9
Знам , че е добре да отида, но първо-че ме е страх, и второ-трудно ще навия майка ми.

# 3
  • Мнения: 8 163
Няма нищо страшно, а и се съмнявам майка ти да откаже. Аз, примерно, не бих. Моята майка също би ме завела.

А дали личната ти лекарка би могла да вземе секрет за изследване и да даде съвет?

# 4
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Поздравления за добрия правопис. изумително.
Първо е добре да говориш с майка си. Не се чувствай виновна. Обясни ѝ. Течението може да е от какво ли не - басейн, настинка, антибиотици, а може и да е от сериозен причинител. Отиди на лекар. Не се срамувай. Действай, че може да стане по-лошо. Неприятно е и ако не се лекува, може да ти създаде бъдещи проблеми при забременяване. А може и да има някаква връзка с липсата на цикъл.

# 5
  • Мнения: 2 732
За къде бързаш  Wink.За течението сподели на мама .А ти сигурна ли си ,че не те подвеждат съученичките ти ,че вече имат цикъл .Това напоследък е голям повод за хвалене и преувеличаване  Crazy Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 11 337
А другите неща, които имат младите момичета преди цикъла появиха ли се при теб? Имаш ли косъмчета отдолу и под мишничките? Гърдичките ти увеличиха ли се вече - носиш ли сутиен? Питам за да разберем до къде е стигнало половото ти развитие.

А да не си много слабичка?
Или пък да тренираш спорт с голямо натоварване, което понякога забавя половото съзряване.

# 7
  • Мнения: 7 171
Поздравления за добрия правопис. изумително.
Първо е добре да говориш с майка си. Не се чувствай виновна. Обясни ѝ. Течението може да е от какво ли не - басейн, настинка, антибиотици, а може и да е от сериозен причинител. Отиди на лекар. Не се срамувай. Действай, че може да стане по-лошо. Неприятно е и ако не се лекува, може да ти създаде бъдещи проблеми при забременяване. А може и да има някаква връзка с липсата на цикъл.

Напълно нормално е момичето да няма цикъл на 13. Не е повод за притеснение, изобщо. За другото са ти казали.

# 8
  • Мнения: 9
А другите неща, които имат младите момичета преди цикъла появиха ли се при теб? Имаш ли косъмчета отдолу и под мишничките? Гърдичките ти увеличиха ли се вече - носиш ли сутиен? Питам за да разберем до къде е стигнало половото ти развитие.

А да не си много слабичка?
Или пък да тренираш спорт с голямо натоварване, което понякога забавя половото съзряване.
       
На първите два въпроса ше отговоря с да, а на третия да малко порастнаха,но все още нося само бюстие, но се замислям за много малък сутиен. Аз говорих с мама за течението, но тя не му обърна толкова внимание. Сега пак ще говоря с нея, когато останем сами. И благодаря за комплимента за правописа. Аз съм слабичка. Никога не съм била пълна и ходя на модерен балет от вече 8 години, но тренирам 3 пъти в седмицата по 2 часа и не смятам,  че е голямо натоварване. На майка ми и е дошло на 10 години, когато е била 4 клас. Благодаря ви за информацията и знам, че не е повод за притеснение, просто исках да получа малко информация.

# 9
  • Мнения: 11 337
Изглежда всичко с твоето съзряване е наред. Ако си под 45 килограма е нормално да ти дойде по-късно. Храни се нормално, спортувай и не се притеснявай.

Относно течението - все пак майка ти ти пере бельото и ако имаше нещо притеснителна сама щеше да започне разговор.

# 10
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Бельото се пере в пералня, а и когато изсъхне може и да не буди подозрение за нещо нередно.
Не заблуждавай детето да се успокоява с това, Дорис.

# 11
  • Мнения: 11 337
Бельото се пере в пералня, а и когато изсъхне може и да не буди подозрение за нещо нередно.
Не заблуждавай детето да се успокоява с това, Дорис.

Момичето е говорило с майка си за течението и тя е преценила, че не е сериозно. Няма нужда да я паникьосваме, Лиляна.

# 12
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Майката е преценила? Не лекар. Нека лекарят да прецени.

# 13
  • Мнения: 11 337
Майката е преценила? Не лекар. Нека лекарят да прецени.

Майката преценява дали да заведе детето си на лекар. Не ти или аз.

# 14
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...
Майката преценява дали да заведе детето си на лекар. Не ти или аз.
Има огромна разлика между "преценява" и "не му обърна толкова внимание".

Общи условия

Активация на акаунт