Оставяте ли бебетата си да спят в кошницата за колата?

  • 1 669
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 311
Не, не съм, освен в случаите, когато заспи в колата. Кошчето ми стои само там.

# 16
  • Мнения: 169
Да много ни харесваше и на нас това спане въпреки ,че ми се струваше адски неудобна позата и.Имало е даже моменти през ноща в които само това я успокояваше.Слагам я в кошницата и на спалнята до мен и така до сутринта.Ама щом спи аз съм доволна където и да е ,че спането при нас е голяма рядкост

# 17
  • Мнения: 106
И мойто малкото много обича да спи в кошницата  Laughing Тъкмо се чудех дали не е много сгънат, ама сега съм по-спокойна. Мерси!  Hug

# 18
  • Варна
  • Мнения: 640
Да ,до към 7 м. спеше предимно в коша, не съм се притеснявала, нали са анатомични, няма нужда да местиш детето и да му прекъсваш съня, стига коша да не му е малък ,разбира се.

# 19
  • Мнения: 61
Да, оставям я да спи в кошницата (нашата е също от 0 до 13кг), само че слагам мека възглавница - без нея ми се вижда твърде прегъната.

# 20
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Не, никога не съм го оставяла да спи там, защото това му беше мястото за бодърстване.
Но като съвсем малко бебе спеше в коша на количката си, защото обичаше да е на по-тясно и се събуждаше стреснат в кошарката си много бързо.
После го научих да спи в кошаркара, като подпирах гръбчето с навита завивка, така като се обърнеше не се стряскаше, че е на празно голямо пространство.

# 21
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Оставяла съм го да спи в кошницата за кола само когато пътуваме или сме на гости, иначе съм привърженик на идеята, че децата трябва да си спят сами в леглата  Peace

# 22
  • Мнения: 245
малката много обичаше да спи в кошчето си  Simple Smile имаше нападки срещу мен от членове на семейството,че щяла да  се изкриви и такива подобни, обаче аз я виждам че и е удобно,чувства се добре в него и иска да е в коша си , за това не съм я ограничавала Simple Smile дори сега като ходим някъде инцидентно и дойде време за сън си нося това кошче. пак си спи много спокойно в него .

# 23
  • В горичката, до рекичката
  • Мнения: 193
Оставяла съм го да спи в кошницата за кола само когато пътуваме или сме на гости, иначе съм привърженик на идеята, че децата трябва да си спят сами в леглата  Peace
Peace

# 24
  • Мнения: 1 197
случвало се е когато беше в период, в които заспиваше за 10мин и като трагна да я местя се разревава

# 25
  • Мнения: 245
Оставяла съм го да спи в кошницата за кола само когато пътуваме или сме на гости, иначе съм привърженик на идеята, че децата трябва да си спят сами в леглата  Peace
Peace

така е, по принцип и аз съм за това детето да си спи в неговото легло . това ,че си е поспивала преди в кошницата не и е създало лош навик - да не иска да спи в леглото си , напротив  Peace явно по-малките дечица обичат тази сгушена поза и след като им харесва и им е комфортно , а най-важното и не им вреди не виждам причина да ги ограничаваме от сладкия сън в кошничката Simple Smile

# 26
  • Мнения: 1 586
Да,оставяла съм го да спи там много пъти.Когато е заспивал в колата ,взем кошницата и я качвам в къщи иначе се събуждаше .

# 27
  • Мнения: 653
добре де, а на вас как ви е по-удобно да спите - в леглото или сгънати в стол или кресло?
разбира се не искам да натрапвам мнението си, всеки сам решава
на инструкцията към кошниците пише - добре е на всеки час-час и половина да се прави почивка, значи какъв е изводът, не може целодневно детето да седи в кошницата
да не говорим, че материите им в повечето случай запарват, особено лятото
...
аз също съм държала детето си в кошница в къщи, имаше момент дори , когато само с люлеене в нея заспиваше вечер,
но не съм привърженик на целодневното лежане в нея, нито на количките, които представляват алуминиева конструкция с кошница за пътуване

# 28
  • Мнения: 245
добре де, а на вас как ви е по-удобно да спите - в леглото или сгънати в стол или кресло?
разбира се не искам да натрапвам мнението си, всеки сам решава
на инструкцията към кошниците пише - добре е на всеки час-час и половина да се прави почивка, значи какъв е изводът, не може целодневно детето да седи в кошницата
да не говорим, че материите им в повечето случай запарват, особено лятото
...
аз също съм държала детето си в кошница в къщи, имаше момент дори , когато само с люлеене в нея заспиваше вечер,
но не съм привърженик на целодневното лежане в нея, нито на количките, които представляват алуминиева конструкция с кошница за пътуване



ооо целодневно абсурд. лично аз говоря за следобедния сън ...

# 29
  • Мнения: 11 004
Много пъти съм я оставяла да спи в кошницата или в шезлонг, без да подлагам възглавница или кърпа. Нищо няма да му стане на детето, споко.

Общи условия

Активация на акаунт