Колко време продължава тоя пусти грип?

  • 36 415
  • 184
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 100
правихме изследвания, всичко в норма освен малко ускорена утайка, снимка единствения проблем е червено гърло и големи сливици.
Започна като грип, но явно се появиха усложнения д който неможе да се справи.3 антибиотика изпи Confused

# 16
  • Мнения: 3 929
мъжа ми вече месец е с температура 37.2-37.5.
Това не е грип със сигурност.
Аз бях с температура, кашлица и хрема, отпадналост и мускулни болки 7 дни. Три дни поддържах температура, на 8 ден се почувствах здрава. Синът ми поддържа 5 дни температура. Днес му е 8 ден и вече се почувства здрав. Апетитът му се върна, лудее. Толкова трае -7 дни с лекарства, седмица без. Само не разбрах, това грипът от Соломоновите острови ли беше или онзи още не е дошъл. Ако и него ще караме, тогава става страшно.
Грипът "Соломонови острови" тепърва идва. Вече е обявена грипна епидемия в Монтана и Самоков май беше, но не съм сигурна. Тази сутрин казаха, че вирусът е най-ве
че по банкнотите. Тепърва ще се борим. Аз съм като на тръни. Взех си Умкалор, всъщност, вдехго за детето, което е на ясла. Да видим колко е читав този Умкалор...

# 17
  • Мнения: 3 929
Между другото, типично за този ГРИП е силното главоболие, освен всички останали симптоми, типични почти за всеки вирус на ГРИПа.

# 18
  • 42.016399,23.101179
  • Мнения: 259
Пишете ни и нас в групата на болните.  CryНие пъкот петък вечер сме с висока температура, като чета същото като на останалите. Свалия след 3 дни, и тъкмо мислехме че е оздравяла и пак на ново. Сега обаче поне не е толкова висока, движисе между 37,5 и 38 градуса. Първите дни се оплакваше че я боли главичката, сега вече не, но пък кашлицата и се усили въпреки че педито казва че гърдичките са и чисти.
Чудя се следобяд да ли да не я отведа да и направят една снимка? newsm78

# 19
  • Мнения: 1 044
Аз имам нужда от малко просвещаване в тази насока. Във връзка с постоянното ни боледуване направо се обърках в понятията си. Какво е вирусна инфекция и какво е грип? Грипът вирусна инфекция, но по-тежка ли е дефакто? Защото симптомите се припокриват, но май грипът се кара по-тежко...И друго не ми е ясно-в понятието простуда какво влиза? Това вирусна инфекция ли е?Може ли да се простудиш, напр. от премръзване, и да се разболееш, но без участието на вирус в картинката. Последното ни заболяване започна след игра в снега на минусови температури. Веднага ме обвиниха, че съм простудила детето и затова се е разболяло. Педито каза, че това е чиста вирусна инфекция и играта в снега е полезна за децата и бабите да си гледат работата. Но на мен пак не ми е ясно, моля просветете ме.

# 20
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
И ние не останахме по на зад.Висока температура 39.7 после зачервено гърло хрема и ужасна кашлица която продължи горе долу цял месец.Направо като чуя за вируси грипове и разни разнообразни ми става лошо.Бързо оздравяване на всички малчугани...

# 21
  • Мнения: 250
Моя бебо за пръв път е болен и като го гледам направо сърцето ме боли.Не мога да му обясня как да се издуха носа-не може да суче и да спи.Има Т и му дадох ефералган,гърлото му е червено.Вие някакви капки за нос слагате ли на децата и от кои сте доволни?Сополите му се стичат в гърлото и постоянно се дави,даже вчера повърна от тях.Искам да му помогна някак а не знам как.Направо ми се плаче. Cry

# 22
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Аз не разбирам нещо-ако се започне АБ има ли подобрение в състоянието на детето или вируса не се влияе?
Благодаря ви

# 23
  • София
  • Мнения: 9 861
Значи ако грипа ням усложнения,АБ не се включва,а ако се включи-няма да повлияе на грипа за по-бързото му лечение.
Голямата ми дъщеря днес е за първи дн без Т-днес и е седми ден.
Малката-на нея също и е почти 7-ми ден/започна половин ден след кака си/-днес за първи път не пие температуропонижаващи и Т и варира до 38градуса.Голямата е наАБ,защото в събота дежурната лекарка прецени,че и е червено гърлото.Малката не е на АБ,през ден или всеки ден я преглежда личната-смята,че няма нужда.Оф,дано и на нея и е последен ден днес-кака и също вчера поддържаше такава Т без лекарствата и днес е добре.Аз много исках да направим снимка на децата-личната не позволи.

# 24
  • Габрово
  • Мнения: 94
На нас ни е трети ден. Първата вечер се оплака от силно главоболие и гадене, но аз я пуснах ха училище откъдето се върна с висока Т-39, която не се повлия от нищо, на другия ден пак така, но към вечерта вече беше 37,5. Днес няма Т., само малко кашля и то в легнало положение. Чудя се възможно ли е да ни се е разминало толкова леко, това не е на добре. Да очаквам ли влошаване, как мислите? Давах само Изопринозин и вит.С и ефералган. Не съм давала АБ. А иначе половината първокласници са болни със сополи, силно болезнено гърло и кашлица.Е, какво е това чудо пък сега?

# 25
  • 42.016399,23.101179
  • Мнения: 259
На нас вече ни е 8ми ден. Снощи пак имаше температура 38, тази сутрин не, ама вече си имам 1 наум че отново може да я вдигне. От главичката вече не се оплаква, но кашлицата си я има още и като кихне ги вадиедни сополи...........
А от вчера и аз хич не съм добре, многоо боли тая глава, едвам  и аз издържам, а на горките дечица как ли им е било newsm78

# 26
  • Мнения: 3 092
Аз съм болна 2-ри ден , но  без температура , слно кашляне , ставни и мускулни болки и силно главоболие.Изписаха ми директно АБ , защото настинката или каквото и да е там е "слязло" към дробовете .Разболях се буквално за часове , а детето е при баба си .
Пожелавам на всички дечица и родители бързо оздравяване !

# 27
  • Варна
  • Мнения: 478
И ние сме болни от три дена.Вдигаме висока температура 40.3-не можем с нищо да я свалим-нито с Панодол, нито с компреси с оцет, нито със свещички-направо се виждам в чудо.Не сме спали вече три дена ,а като ви чувам ,че казвате, че продължава по 7 дена не ми се мисли.Детето е ужасно отпаднало непрекъснато трепери и я втриса.Снощи и посиняха ръцете и краката и за малко да изпадне в шок.Аз я лекувам с хомеопатия и преди малко идва  Д-р Хаджиева, за която съм писала в  много в други теми(имам и пълно доверие) и се надявам по бързо да се оправи.Ох,не ми се пише повече -ужасен е този вирус-дано по-бързо се оправят дечицата.

# 28
  • 42.016399,23.101179
  • Мнения: 259
Цитат
Вдигаме висока температура 40.3-не можем с нищо да я свалим-нито с Панодол, нито с компреси с оцет, нито със свещички-направо се виждам в чудо.
Май това е характерното за този вирус, трудно се сваля високата температура, и на нас нито панадола нито оцет ни помагаха. С хексалгин усяхме да свалим до към 38 но за около час, после пак я вдигна и се отказах и от него. Дано на вас хомеопатията да ви помогне. Heart Eyes

# 29
  • София
  • Мнения: 9 861
Ние май оздравяхме Praynig.Вчера и днес не са вдигали Т и двете.Точно 6 пълни дни ги държа.Гаден грип,гадна работа.

Общи условия

Активация на акаунт