Колко време продължава тоя пусти грип?

  • 36 459
  • 184
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 9 864
Моите деца се разболяха в събота и в следващия петък бяха вече без Т,събота и неделя си бяха у дома и в понеделник на градина.Зависи си от детето.Лекарката за последно ги гледа в петък и каза,че не са заразни,макар че продължиха да кашлят леко още 3-4 дни.Обясни ми,че спокойно мога да ги пусна на градина,но е нормално имунитета им да е отлабен и това значело,че евентуално може да прихванат нещо Rolling Eyes.Лекарката в градината също ги прегледа при отиването им в понеделник-и според нея бяха здрави.Та така-тръгнаха си на градина,след като три дни бяха без Т.Аз ,естественно,им давам витамини/Саностол/ и много плодове,когато са вкъщи,защото докато бяха болни въобще не хапваха плодове.
Бях доста изчерпателна. Laughing

# 76
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Pipinka, вчера и ние водихме Евгени на лекар, въпреки че няма температура, останаха само сополите и кашлицата. Тя ни посъветва и следващата седмица да си остане вкъщи, да закрепне по-добре. Ако видя, че е по-добре може и по-рано да го пусна на градина. Ти сама ще прецениш според състоянието на детето.
Здраве на всички ви желая!

# 77
  • Мнения: 4 668
Аз също си мислех да го задържа повече в къщи , за да може да се стабилизира , а не заради отслабеният имунитет на лепне още нещо и пак цялата история наново  Rolling Eyes
Благодаря момичета  Hug
дано да няма никакви болести повече тази зима  Praynig

п.с. Само се чудя мен кога ли ще ме тръшне - болни са : малкият , мъжът ми , майка ми / с която работим заедно / и баща ми  Confused Само аз се опъвам ... ще видим колко ще успея Laughing

# 78
Аз имам нужда от малко просвещаване в тази насока. Във връзка с постоянното ни боледуване направо се обърках в понятията си. Какво е вирусна инфекция и какво е грип? Грипът вирусна инфекция, но по-тежка ли е дефакто? Защото симптомите се припокриват, но май грипът се кара по-тежко...И друго не ми е ясно-в понятието простуда какво влиза? Това вирусна инфекция ли е?Може ли да се простудиш, напр. от премръзване, и да се разболееш, но без участието на вирус в картинката. Последното ни заболяване започна след игра в снега на минусови температури. Веднага ме обвиниха, че съм простудила детето и затова се е разболяло. Педито каза, че това е чиста вирусна инфекция и играта в снега е полезна за децата и бабите да си гледат работата. Но на мен пак не ми е ясно, моля просветете ме.


Здравей, Меденка!
Ще се опитам да ти отговоря, доколкото ми стигат знанията. Simple Smile
Групът е вирусна инфекция, но не всяка вирусна инфекция е грип. Има и други вируси, причиняващи подобни симптоми (парагрипни, риновируси и т.н.), но обикновено при тях протичането е малко по-леко, отколкото при грипа. Единствения начин да се докаже, че карате грип,а не друга вирусна инфекция, е да се направи някакъв вирусологичен анализ.Простудата сама по себе си не причинява заболяване, в този смисъл термина "простуда" не е обоснован. Естествено ,че бабите трябва да си гледат работата Wink
Много по-полезно за децата е да поиграят малко на снега, отколкото да ги държим затворени в къщи цяла зима, за да не ги "простудим". ПОздрави!

# 79
  • София
  • Мнения: 7 097
Тъкмо се зарадвах, че се възстановява от грипа и ето че и Калина е с разстройство  Rolling Eyes Дали е от вируса или от антибиотика, мога само да гадая  Thinking
Нашата педиатърка ми даде по-дълъг болничен, за да може да укрепне, още повече, че е и с бронхит.

# 80
И малаката ми дъщеря от тази вечер е с температура.Не ходи на градина,каката съм я спряла от училище,защото една седмица след като свърши АБ,отново вдигна температула.Такаааааааа,и една седмица след нея и Стефи е пак болна.Утре ще ходим при педиатъра.Нещо нямам нерви от толкова боледуване-за един месец -два пъти.Егати зимата,егати грипа.Децата ми по принцип са или по -точно бяха здрави деца,не са боледували от грип,голямата -с години не е боледувала,а сега не спират.Вече не зная кво да мисля.Дано по-бързо си отива зимата.
Сета се притеснявам и от това ,че на малката ще и се срине имунната система и през март като я пусна за първи път на ясле,ще почне едно боледуване,не ми се мисли. Cry
Бързо оздравяване на всички!

# 81
  • София
  • Мнения: 7 097
След 2-3 дни без температура, през нощта Калина отново вдигна  Rolling Eyes Добре че от темата разбрах за двуфазното протичане на грипа, защото иначе щях да си изкарам акъла. Лошото е, че и разстройството й се засили  Tired

# 82
  • Мнения: 410
 Цитат от Ивка:
Аз вече съм се изпълнила с тия нови вируси и грипове.Направо ръце вдигам.Ми то поне един да ни подминеше бе.

Абсолютно и ние сме така
Борис тръгна на градина от 1 Октомври - повече от седмица не е карал "на куп" в ДГ.
Повече от 7-8 дена на месец не е бил на ДГ.

Един през друг вируси, минахме през вирусна пневмония вкл. Свеки и мъжо също не им се спести.
При мен всичко идваше с 3-4 дена закъснение, и за капак по Коледа и НГ се сгромоляхах със синузит и бронхит Shocked

Сякаш домовете ни се превърнаха на гнезда на вируси
И аз се чудех вече, подобно на друга мама писала тук: Що е то настинка, вирус, грип...
За капак от вчера сме и с варицела в последните 2 дена на карантината!
Не зная как да го пусна просто отново.

В резултат на всичко вече минавам предимно на бабини рецепти, залагам на меда и старите сиропи като Мултисаностол. Да видим!

# 83
  • София , Монтана
  • Мнения: 811
Ох на нас ни мина бързо.Минахме само с температура и диария,не че се хваля.Нека да ми е жива и здрава и на вашите деца да минава така лесно.

# 84
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Георги да чукам на дърво, вече е добре, но грипа е много гаден и коварен - тамън си помислиш, че се е разминало с 2-3 дни температура и наново. На всичкото отгоре Георги го удари в носа и гърлото, и беше завъдил гадинки там, които се наложи да морим с АБ, а се надявах поне това да ни се размине  Tired Днес пък аз се събудих с гърлобол и само това ми липсва да взема да се разболея. Confused Абе оплаках си се, ама пък вече се побъркахме почти 2 седмици затворени  #Crazy

 Бързо и лесно оздравяване на всички болни! Hug

# 85
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И марти я тръшна пустия грип. Още сме в първа фаза- висока температура, главоболие и запушен нос.

# 86
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Започнах да давам Умкалор да видим какъв ще е ефекта.

# 87
  • Мнения: 1
Синът ми е на две  години и от 3 дена е с 38-40 градуса ,всички методи които ни препоръча лекарката за бързо сваляне на температура деистват не повече от час и всичко пак от начало но уви такъв бил вирусът ЛОШ. Някой ако знае нещо повече по темата моля да сподели ,особенно ако е за малки деца.Мерси предварително!

# 88
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Марти имаше температура един ден. Много висока и нищо не повлия да се свали. На вторият ден беше добре, започна да кашля и имаше сополки. днес ни е четвърти ден покашлюква си. Давам цитосепт,Умкалор -за кашлицата, витамин ц, много плодове, чай с мед и сокове. Не я насилвам да яде. Дано да прескочим втората фаза за която прочетох по горе!

# 89
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Марти имаше температура един ден. Много висока и нищо не повлия да се свали. На вторият ден беше добре, започна да кашля и имаше сополки. днес ни е четвърти ден покашлюква си. Давам цитосепт,Умкалор -за кашлицата, витамин ц, много плодове, чай с мед и сокове. Не я насилвам да яде. Дано да прескочим втората фаза за която прочетох по горе!
Дано Умкалора да ви е помогнал.И аз съм го купила и съм го наредила на рафта.Дано е ефикасен Praynig

Общи условия

Активация на акаунт