Как се намалява омазняването на косата?

  • 15 564
  • 122
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 87
Миоки, много странно - бадемовото масло все пак е мазно, как може да предизвика обезмазняване???

По-рядко миене - да, и аз съм го пробвала преди, но как да ходя на работа с мръсна коса? Работя с хора и позицията не ми го позволява. Представям си какви коментари ще предизвикам.

layers , пробвала съм и скъпи шампоани и балсами, но ефекта им не беше добър. Измиват по-зле от Wash@Go с него се мия основно и отвреме на време с Herbagene. Пробвам едно-друго, но на нищо по-добро за сега не мога да се спра. Откакто се появиха спрейовете за разресване ми отпадна и балсама, защото косата ми се степва и няма начин да я разреша без помощни средства.
Маската с белтъка - преди или след миене се прави? А хумата как я ползваш?

мис арк мазни храни, тютюнопушене, дим от чужди цигари, мазни пари от готвене - това не е причината. Виж хормоните, каквито и да са нямам намерение да си правя експерименти. Виждала съм потресаващи случаи след посещение на ендокринолози.

# 16
  • Мнения: 87
anastangelche "... аз позлвам само медицинска козметика от около 6 месеца, ... - резултата 0. Единственото, което постигнах е косопад. "  Имам усещането, че тук се продават ментета, или с изтекъл срок, нещо не е наред. Не е нормално да си вземеш шампоан за 15лв. с натурални съставки уж, а той да мие по-лошо от 4лв. шампоан.

# 17
  • Мнения: 1 282
anastangelche "... аз позлвам само медицинска козметика от около 6 месеца, ... - резултата 0. Единственото, което постигнах е косопад. "  Имам усещането, че тук се продават ментета, или с изтекъл срок, нещо не е наред. Не е нормално да си вземеш шампоан за 15лв. с натурални съставки уж, а той да мие по-лошо от 4лв. шампоан.


Причината не е в шампоаните, доволна съм от тях, измиват ми добре косата, просто ефекта, който обещават не е реален. Косопадът ми се получи от по- рядкото миене на косата. Просто кожата се запушва, порите не могат да дишат.

# 18
  • Мнения: 18 542
Аз ползвам бадемово масло за омазняване.
Няма ли тук някоя мама дерматолог да ни светне??? newsm78
Маслата (бадемовото, жожоба, вероятно и други) регулират омазняването. Нищо че самото масло е мазно, то омазнява в момента на мазането, но след като го измиеш от косъма добре не оставя мазни следи Peace тоест остават само полезните съставки...не знам, може и да греша...не съм специалист.

# 19
  • Мнения: 3 622
Аз съм със суха коса, но мазен скалп и на всеки трети ден трябва да я мия защото изглежда ужасно. Пробвала съм всякакви шампоани и скъпи и по евтини, но резултат уви няма.  Tired

# 20
  • Мнения: 153
На мен ми помогна един прост трик: ползвам шампоани за нормакна коса, и с времето косата ми "реши" че е нормакна и започна да се държи като такава!

# 21
  • Мнения: X
layers , пробвала съм и скъпи шампоани и балсами, но ефекта им не беше добър.
И аз съм си патила от скъпи шампоани, някой от тях даже ми раздразниха кожата на главата от многото химия, която съдържат. Индивидуално е, естествено. Но е възможно и да сме попаднали на ментета. А и едва ли и всеки продукт на качествена марка е винаги сполучлив, и те са хора- и те правят грешки.  Rolling Eyes

Маската с белтъка - преди или след миене се прави?
Имам една стара книжка с маски, но не пише дали преди или след... Предполагам, че след, но не съм сигурна.

Има и разни маски с кисело мляко, правила съм си, но после сума ти и време ми миришеше. С жълтъци също не са ми приятни. Затова писах тази с белтъците, не знам доколко ще помогне, но поне предполагам, че не мирише толкова.  balloon

Хума имам и на прах, и като сапунчета- по 4 са в опаковка, малко са неудобни, щото са мънички, но е по-добре от праха. Лев и нещо бяха.  Simple Smile
Ползвам хума по време на къпане- слагам си обичайния шампоан и натърквам и от сапунчето. За тялото също го ползвам. А прахчето си го правя на гъста кашичка за лицето.

Изобщо старите изпитани средства често имат по-добър ефект, отколкото новите химии.
(скоро четох за вредните съставки в козметиката и нещо съм се вманиачила на тема натурални продукти).

# 22
  • Мнения: X
На мен ми помогна един прост трик: ползвам шампоани за нормакна коса, и с времето косата ми "реши" че е нормакна и започна да се държи като такава!
Честно, и аз така направих (само, че моята коса е суха).
Взех да ползвам за нормална коса и засега положението е  newsm74

# 23
  • Мнения: 288
На мен ми помогна един прост трик: ползвам шампоани за нормакна коса, и с времето косата ми "реши" че е нормакна и започна да се държи като такава!
Честно, и аз така направих (само, че моята коса е суха).
Взех да ползвам за нормална коса и засега положението е  newsm74

Дали да пробвам и аз?  newsm78

# 24
  • Мнения: 288
След колко време косата ми ще реши, че е нормална вместо суха?  Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 153
Зависи колко е мазна, и колко е потдатлива на измами! при мен на третата седмица вече можех да я мия през 3 дни а след месец - на 4, което ме устройва идеално!

# 26
  • Мнения: 288
Зависи колко е мазна, и колко е потдатлива на измами! при мен на третата седмица вече можех да я мия през 3 дни а след месец - на 4, което ме устройва идеално!

Да, но моята коса е суха и искам да бъде нормална, в момента и на една седмица да я мия няма да се омазни

# 27
  • Мнения: X
След колко време косата ми ще реши, че е нормална вместо суха?  Rolling Eyes
Ами зависи колко добре може да лъжеш  newsm62

# 28
  • Мнения: 1 282
Зависи колко е мазна, и колко е потдатлива на измами! при мен на третата седмица вече можех да я мия през 3 дни а след месец - на 4, което ме устройва идеално!
И аз май ще го пробвам този трик.  ooooh!

# 29
  • Мнения: 288
След колко време косата ми ще реши, че е нормална вместо суха?  Rolling Eyes
Ами зависи колко добре може да лъжеш  newsm62

Да не се окаже прекалено хитра!  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт