изкачването на стълби при бременни

  • 5 961
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 314
Няма проблеми  Peace Laughing Laughing

# 16
  • Мнения: 6 461
Няма проблеми ,стига на теб да ти е приятно изкачването на стълби. Grinning

# 17
  • София
  • Мнения: 39 764
Стига да нямаш проблемна бременност, няма никаква опасност. 2ра бременност ти е. Имала ли си някакви проблеми с 1вата?
Няма да препускаш по стълбите, и си ок.

# 18
  • Мнения: 454
Не виждам ищо притеснително, още повече в толкова малко стъпала. Живея на 4 етаж, без асансьор и почти в края на бременността си допълнително катерех още на едно масто 3 етажа и нищо не ми стана. Не се притеснявах излишно.

# 19
  • Мнения: 5 026
Няма страшно-движение е.

# 20
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Не мисля , че е страшно и опасно . Плюс това мамите по-горе са ти го написали хубава гимнастика Peace

# 21
  • Мнения: 945
Спорта е нещо много полеzно, аz и сега си ходя на нещо смесено мвжду йога и аеробика. А ти питаш zа стълби... Важно е пулса да не се качва над 120 zа повече от половин час, ама това с 10 стълби не можеш го постигна.

Спортът стимулира оросяването, включително и на матката. Така че смело търси повод да се качиш до горния етаж, това само ще е от полzа zа теб и бебето.

# 22
  • Мнения: 115
Няма проблем Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 1 946
Честно казано, понякога малко се задъхвам, но пък никой не ме гони. Според мен няма да е проблем, ако не се опитваш да ги катериш за норматив.   Peace

# 24
  • Мнения: 745
бременноста не е болест!!!за мен движението е много полезно!!!докато бях бременна не съм се спирала.по цял ден ходех много,лятото не съм пропуснала да не отида на плаж и да поплувам.ако се чувстваш добре и всичко протича нормално,нямаш повод за притеснение.

# 25
  • София
  • Мнения: 315
Няма проблем,дори е полезно,все пак са само 2 етажа.На мен ми се наложи няколко пъти да се качвам в 6м до 16ет #CrazyВажен е спорта Joy

# 26
  • София
  • Мнения: 553
Благодаря Ви момичета. Аз съм наясно, че движението е полезно и затова и като Ви попитах разграничих самото качване по стълби от движението по принцип. Попитах именно защото съм раждала в Майчин дом и там, както спомена една мама по-горе, ги караха преносилите да изкачват многократно стълбите, но това за преносилите мами и затова попитах дали знаете на тези в по-ранен етап от бременосста как им се отразява. Както се видя няма проблем и всичко, което е в разумни граници не носи отрицателни последстия.

# 27
  • Мнения: 953
Ами хубаво - лошо, живея на 4-ия етаж, нямаме асансьор и се качвам пеш.
Не е вредно, но рябва да внимаваш, защото интензивното, както са ти писали, качване не е полезно.

И аз така, към началото на 9м. едвам се влачех нагоре.

# 28
  • Мнения: 64
Мисля, че щом протича нормално бременността ти, няма да имаш проблеми със стълбите. Аз дори до към 7мия месец си правех лека степ аеробика, която се състои именно в изкачване на стъпало.

# 29
Освен да ти се отрази добре на фигурата и здравето , друг проблем не виждам!

Общи условия

Активация на акаунт