Имам нужда от съвет за кърменето в 1-те дни в болницата

  • 1 177
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 185
 Heart Eyes Само да допълня - аз ползвах Lancinoh ( дано не греша в изписването) - струва 12 лв, много пречистен ланолин, предназначен точно за тази цел. Използва се без отмиване. Желая ти успех!!!

# 16
Здравей   bouquet
Не се притеснявай ако зърната малко болят в началото,мен ме боляха седмица и ги мазах само с кърма.Изчакай да видиш дали изобщо ще ти трябва кремчето на Авент,аз също мислех да го купувам,но се оказа че изобщо не ми трябва.
успех   bouquet

# 17
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Има разлика между медицински чистия ланолин, какъвто са Лансинох и кремчето на Авент за зърна и това, което си купила от аптеката. Във вълната на овцете се задържат пестициди и всякакви неща, които използват за обработване на селскостопанските насаждения, отделно и препаратите, с които третира самата вълна - те трябва да се отстранят специално от ланолина, за да става без отмиване на зърната.
Този ланолин, който си купила, можеш да ползваш при подсичане на бебето външно (страхотно средство е, лично изпитано), но по-добре не го слагай на зърната Grinning А Лансинох съвсем определено се внася в БГ от години, просто потърси в някоя голяма верига аптеки (в кварталната вероятно няма да го имат) и ако е нужно, си го поръчай да ти го доставят. Малката тубичка е 5гр и струва около 12-13лв, стига за месец мазане на зърната на всяко кърмене, ако се ползва правилно. И тъй като са малко хората, които четат инструкциите за употреба Mr. Green, да напиша как се прави - изстискваш количество колкото главичката на карфица и го разтъркваш между пръстите си, докато от топлината на пръстите започне да се втечнява - след това мажеш на зърната, това количество спокойно стига и за двете. Ако го ползваш без да правиш тази процедура, е твърд и труден за мазане и само ще изхабиш без нужда голямо количество.

# 18
  • Мнения: 433
И аз ползвам Лансинох. Много съм доволна от него, зърната ми са в идеално състояние, а дори не го ползвам всеки ден. А всъщност научих за него тук от форума  Hug
превеждам ти буквално какво пише в упътването:  (минутки за реклама  Wink )
"... ланолинът Лансинох  е натурален продукт. Той е специално предназначен заа кърмачки и е най-чистият ланолин в света, тъй като минава през специален патентован от нас процес на пречистване. Той е напълно безопасен както за вашето дете, така и за вашата кожа. Не предизвиква алергия, можете да го ползвате  дори ако вие имате алергия към вълна или към обикновен ланолин.
Лансинох регулярно се проверява за наличие на пестициди и остатъци от детергенти и не съдържа никакви добавки. Той не съдържа също антиокислители и консерванти...."

А за твърдостта - да, малко трудничко се изтисква от тубичката, но той се влияе от температурата. Ако е по-топло, омеква, така че просто си го разтъркваш между пръстите да се стопли и можеш да мажеш.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 361
Благодаря за уточненията!
Явно не съм разбрала правилно  Embarassed, а се утрепах да търся аптека, в която се правят лекарства, за си купя "чист " ланолин. Поизложих се , ама това да ми е хайде ... Ще го ползвам външно за дупе явно, както е писала Хедра.Много благодаря !

Общи условия

Активация на акаунт