Чисто любопитство, но пък може някой да знае ...

  • 2 647
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 62 595
и аз това съм се чудела като съм гледала филмчета за тях. И друго съм се чудела - как се справят с къпането и други видове хигиена в този студ.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Ескимосите не се къпят. Общо взето не по-често от веднъж в годината. И то с урина. Отмива много добре мазнината.

# 17
  • Мнения: 4 585
Гъделичкат се, за подготовка. Хилежът стопля.
Когато ловецът се прибере, жената му събува краката и ги топли в пазвата си.
Естествено да му се дотакова на ескимоса.
За какво къпане говориш, добра жено. Ти още малко и ВиК ще поискаш, с джакузи с ДВД  водоустойчиво, с  цветомузика и тангентор.

# 18
  • София
  • Мнения: 62 595
А, не искам толкова много. Само топла вода и топло помещение, да не умра от студ.  Laughing

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
не мога да не оспамя темата Embarassed  - как според вас правят децата си в този студ? облечени с дупки в тюленовите кожи или какво?
Под мечите кожи без гащи. Ама вие не гледате ли Дискавъри бре?! Shocked И по Дискавъри и по Нешънъл Джиографик дават филмчета за ескимосите.

# 20
  • Мнения: 600
не мога да не оспамя темата Embarassed  - как според вас правят децата си в този студ? облечени с дупки в тюленовите кожи или какво?
Под мечите кожи без гащи. Ама вие не гледате ли Дискавъри бре?! Shocked И по Дискавъри и по Нешънъл Джиографик дават филмчета за ескимосите.

въобще не гледам телевизия, само във форумите вършея Laughing

# 21
  • Мнения: 4 585
Откъде вода в течно състояние, че и топла. Дърва няма. Или са мнооого ценни, за да бъдат горени.
Трябва да се има предвид, че и замърсяването там не е такова, като от праха и саждите на Орлов мост.
Сигурно е хиляди пъти по-малко. И потенето също.
Ако се утрепе мечка, веднага започва да се дере и транжира, щото ако вкочаняса,
става неизползваема вече, няма как да си отчоплиш месо.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Wolf, замърсяването там е по-голямо от на Орлов мост. Ама от друг тип. Има огромни проблеми със замърсяания от живак и тежки метали. От морската вода. Нали се хранят с риба и с животни, които само риба ядат. Замърсяването се натрупва нагоре по хранителната пирамида. Отвратително просто.

Общи условия

Активация на акаунт