КРИЕТЕ ЛИ СЕ ОТ МОМЧЕНЦАТА СИ КОГАТО СЕ ОБЛИЧАТЕ

  • 3 536
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 226
Никога не сме се крили със съпруга ми от сина ни.Още от малък свикнахме така и не му прави впечатление. Държим се свободно и мисля че е нормално. Ако се крием любопитството му ще е по голямо.

# 46
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Гледам да не се събли4ам пред него. по бельо- да , но гола ми е малко неудобно.като бебе се къпехме заедно. дори като се прегръщаме с баща му ни гледа интересно.

# 47
  • София
  • Мнения: 2 857
Мили мами на момченца,как мислите трябва ли да се крием от порасналите си момченца когато сме голи.Сина ми е вече на 3г8м  и не знам да се крия ли когато се обличам или по добре да не си мисли че е нещо срамно.
направо на въпроса - не, не се крия и не мисля да го правя

# 48
  • софия
  • Мнения: 181
Не ,не се крия.В последно време наблюдавам обаче,че синът ми се крие от мен.

# 49
  • Мнения: 2 792
 Писала съм по темата, ама ме мързи да си търся отговора Rolling Eyes, все още не се крия и Момчил продължава да не дава признаци на повреден от това.

# 50
  • Мнения: 6 390
Писала съм по темата, ама ме мързи да си търся отговора Rolling Eyes, все още не се крия и Момчил продължава да не дава признаци на повреден от това.
ХОДИТЕ ЛИ ГОЛ ПРЕД ДЪЩЕРЯ СИ
мисля че това е темата  Wink

# 51
  • Мнения: 7 474
Крия не е точната дума - просто се съобразяваме, особено откакто взе да проявява любопитство на кой  newsm78какво му стърчи.  А и ние не ходим голи в къщи, по бельо да ,но голи #Crazy Мойте родители също не са ходили голи пред нас пък сме си добре информирани.

# 52
  • София
  • Мнения: 15 219
Не. Когато се къпя Иво се чувста напълно свободен да влиза в банята, понякога се къпем заедно във ваната, така че да се крия когато се обличам изобщо не съм си го и помисляла. Няма никакъв смисъл.

# 53
  • Мнения: 1 370
Ами за сега - не

# 54
  • sofia
  • Мнения: 8 936
Ето какво казва д-р Фицхю Додсън (Изкуството да бъдеш родител)по темата:
Цитат
Ето и един последен аспект от сексуалното възпитание на малките деца - може ли човек да се показва гол пред децата си? Във викторианската епоха родителите не биха могли да си представят, че децата им могат да ги видят голи, нито дори по бельо. Вратите на баните тогава са били здраво залостени. В наши дни като че ли сме стигнали до другата крайност и понякога родителите ходят голи пред децата си до десетгодишната им възраст и дори по-късно. Кое е най-доброто решение?
Смятам, че, общо взето, свободното днешно поведение е по-здравословно за сексуалността на децата ни. Мисля, че до шестгодишната им възраст е желателно да се следва политика на пълна непринуденост по отношение на голотата. След това според мен нещата трябва да се променят. Обикновено, когато децата станат на седем или осем години, те проявяват инстинктивен свян, който ние, родителите, е редно да насърчим. Детето може например да настои вратата на банята да е затворена, докато взима душ. Да уважим правото му на интимност. От този момент нататък е добре родителите да престанат да се разхождат голи.
Това е необходимо, защото у дете на девет-десет или повече години видът на голите родители може да предизвика сексуална възбуда. А подобно преждевременно сексуално стимулиране не е изключено да породи проблеми.
Ще дам пример с едно деветгодишно момче, което лекувах. Виждах детето веднъж седмично и двамата родители -веднъж месечно. Един от проблемите на детето бе, че въпросите на секса го занимаваха прекалено. Осведомих се за сексуалната атмосфера в семейството и научих, че майката, която се гордееше, че е преодоляла „викторианските" табута, често ходи из къщи само по гащи и сутиен. Изненада се, когато я посъветвах да промени навиците си, тъй като синът й явно е твърде чувствителен в това отношение. „Но той сигурно дори не ме зебелязва!" - възкликна тя. Тогава съпругът й, очевидно по-голям реалист от нея, й каза: „Скъпа, мен това ме възбужда и струва ми се него също!" Което си беше чиста истина.
Според мен и родителите, и децата от само себе си възприемат по-целомъдрено поведение към периода на началното училище. Дотогава, що се отнася до голотата, те спокойно могат да се държат съвсем свободно.

# 55
  • Мнения: 7 386
                         Според мен въпроса би трябвало да бъде: Да се крием ли от децата си?При нас извода дойде много просто.Ние смятахме,че дъщеря ни е малка и не разбира и не сме се крили,когато се преобличаме или се къпем.На гости дойде момиченце на моя приятелка на същата възраст на моето дете и когато аз се преобличах за да излезем навън чух зад гърба си:"Ау,майка ти е гола?"Тогава за първи път осъзнах,че неволно ние сме научили детето си да не възприема голотата като нещо "изключително" и че по-добре е така отколкото  да създадем притеснения и комплекси.За второто ни дете просто нещата вече бяха ясни.Аз съм ЗА разумното обяснение на нещата в къщи,а не отслучайни хора или от улицата.Поздрави.

# 56
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Вече се разписах по тази тема миналата година, аз съм от не криещите се майка. Мислих си, че нямам скрупули, обаче от известно време на няколко пъти попадам в едни ситуации, които направо ме шокират.
Значи синчето често кани гости в къщи. Децата обикновено вечерят у нас и седят до към 8ч. Аз къпя беба към 7. Влизаме си ние в банята за къпане и тъй като тоалетната е в същото помещение, вече няколко пъти приятелите на сина ми идват да пишкат и то в наше присъствие  #Crazy На мен ми е страшно неудобно, обаче на тях въобще не им пука. И то не едно, две деца да са го правили  newsm78 Интересно моят как се държи в техните къщи, надявам се да не е толкова разкрепостен.
Явно съм консервативна личност  Mr. Green

# 57
  • Мнения: 3 611
Не, не се крия- даже си се къпем заедно:)

Общи условия

Активация на акаунт