Работодател аз съм най-велик, за смях май станах в този миг

  • 19 381
  • 230
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 389
Аз пък винаги се смея на бизнес етикет  учила съм б. етика ама етикет то това няма ли кой да ги светне че е едно нещо дето виси от дрехите ooooh!

Бизнес етикет са правилата за водене на бизнес със стил. Наскоро си купих книжка по темата. Става въпрос да знаеш кога е уместно да си дадеш визитката, как се отговаря на електронна поща, как се организира конферентен разговор, как се контактува с висши управленски кадри, как се съобщава за бременност и пр.

# 16
  • Мнения: 526
Обява за секретарка в малка, почти незначителна фирмичка за недвижими имоти:

владеени писмено и говоримо английски, немски и руски  #Crazy
комютърна грамотност, word, exel, инетрнет,
познания по дрийм уебър
комуникативност, перфектен външен вид
да не е студент

И това за 250 левчета във Варна.
Съответно, на интервюто питам : Защо за секретарка искате умения за работа с програми за сайтове?
Отговора: за да пише в сайта на трите езика, за да могат нашите бъдещи чужди клиенти да ни разберат  newsm78 newsm78 Sick

# 17
  • Мнения: 376
Длъжност:
Офис - мениджър на фирма за сервиз на автомобили.. 

   
Описание на длъжността:
Организира комуникацията с клиентите, извършва маркетинг и презентация на услугите на живо и чрез масмедиите. 
- нямам думи  Laughing

Ниво в йерархията:
Висше управленско ниво
- Е чак пък висше  Whistling

Компанията предлага:
 Интересна, новаторска, активна извън офиса работа. 
  Е тук ме убиха  не само с предложението, но и със структурата на изречението Shocked

# 18
  • на село
  • Мнения: 1 028
Обява за секретарка в малка, почти незначителна фирмичка за недвижими имоти:

владеени писмено и говоримо английски, немски и руски  #Crazy
комютърна грамотност, word, exel, инетрнет,
познания по дрийм уебър
комуникативност, перфектен външен вид
да не е студент

И това за 250 левчета във Варна.
Съответно, на интервюто питам : Защо за секретарка искате умения за работа с програми за сайтове?
Отговора: за да пише в сайта на трите езика, за да могат нашите бъдещи чужди клиенти да ни разберат  newsm78 newsm78 Sick

Простете за невежеството, ама сайта не се ли поддържа от програмист  newsm78? Защо трябва секретарката да го прави?

# 19
  • Мнения: 376
То лошо няма секретарката да внася някой нови данни в сайта, но то е под юзърски профил и хич и не и трябват каквито и да било познания в програмирането.

# 20
  • Мнения: X
Ха сега,де ми как ли ще звучи на английски подвикването " Гя,гя гяяя!" <може би нещо като "Go,go,Go!" Joy hahaha
Офф топик-ти кого.....дресираш? Mr. Green Mr. Green
каквото падне,мила Жозефа,но няма значение.че вече ще трябва да се прекръщавам на "офф топик". Wink

# 21
  • Мнения: 545
татяна - не, статичната част на сайта се прави се от уеб дизайнер с подходяща програма, като преди това може да има "чист" дизайнер да направи визията.

останалото - ако има динамична част - се пише (най-често преправя от готов продукт) от програмист

след това се поддържа от системен администратор.

еди
ПС факт, поискали са шофьор с опит във всяка от следните области: индикар, формула едно, париж-дакар и софийските потайности, да има по 5 години на тир, лека кола, болид, мотоциклед, мотопед. Умения за ефектно каране на велосипеди BMX или печелена жълта фланелка на Тур дьо Франс са преимущество. Преимущество е и сериозен опит като автомонтьор, заварчик на блокове, тенекиджия и автобояджия...

# 22
  • София
  • Мнения: 6 363
Аз пък винаги се смея на бизнес етикет  учила съм б. етика ама етикет то това няма ли кой да ги светне че е едно нещо дето виси от дрехите ooooh!

освен от дрехите, виси и от други места. по-добре не се смей, а отвори тълковния речник.

# 23
  • София
  • Мнения: 62 595
най-много го обичам това с "работа в екип" - да не се кара с колегите си
и "конкурентна среда" - да си издерат очите кой е направил повече продажби
"атрактивно заплащане" - ниска заплата

# 24
  • Мнения: 5 647
най-много го обичам това с "работа в екип" - да не се кара с колегите си
и "конкурентна среда" - да си издерат очите кой е направил повече продажби
"атрактивно заплащане" - ниска заплата

Общо взето на практика така се получава. 

# 25
  • София
  • Мнения: 593
Аз пък винаги се смея на бизнес етикет  учила съм б. етика ама етикет то това няма ли кой да ги светне че е едно нещо дето виси от дрехите ooooh!

освен от дрехите, виси и от други места. по-добре не се смей, а отвори тълковния речник.
Joy зная какво пише в тълковният речник   bouquet
Но  няма етикет това е грешно понятие има етикеция което е различно от етика така също има и протокол.Много моля нещата да не се бъркат че ще си хвърля дипломата Crazy

# 26
  • Мнения: X
Последното,което ме издразни много при едно интервю беше следното определние за месечната заплата,която бих получавала: "Амии,мдаа, напълно съпоставима на досегашната Ви" Shocked
не знам,ама "съпоставима" в случая ми звучи като синоним на "неопределена"

# 27
  • София
  • Мнения: 62 595
Тц, по-скоро новата заплата ще е същата като старата, но в никакъв случай няма да е по-висока.

# 28
  • Мнения: X
Тц, по-скоро новата заплата ще е същата като старата, но в никакъв случай няма да е по-висока.
е да ,един по-красив начин да кажат това,правилно,а също и прекрасен повод да им духна под опашката.

# 29
  • вече и в други градове
  • Мнения: 145
 по повод "вербална интелигентност", най-вероятно са направили буквален превод( сигурно им е звучало много внушително) от английски verbal/ linguistic/intelligence, която е една от деветте интелигентности, които са заложени у всеки човек според Multiple Intelligence Theory, но са развити в различна степен у всеки. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт