С ДЕКЕМВРИЙЧЕ у дома е голяма веселба!

  • 10 975
  • 298
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 219
Леле, макси, вие докато изредите всичките неща, не само деня минава, ами и ноща май Simple Smile
Вещичка, не се лъжи, че като е момиче е по-лесно (е, по-лесно е де, ама не значи, че не опикаваме наоколо). Днес 3 пъти успяхме да пишкаме в лигена, като единия път даже излезе извън него (а не е най-малък де), как я направи тази силна струя, направо не знам. По-интересното беше, че после я оставих малко да полежи, с надеждата да свършим и другата работа. Да ама не бях хвърлила пикото, а легена го бях сложила  на плочките над парното (махнат е прозореца м/у стаята и терасата и е като барплотче направено, та там). Ама явно съм доста несръчна и взех, че го бутнах, та опръскахме стените (а си мислех, че малко е пишкала...). Така, че и ние си имаме емоции Simple Smile Е, не свършихме работата, ама реших да я сложа на гърда и легенчето отдолу, след около 5мин сукане свършихме и тази работа, и мама беше доволна  Grinning. Ама още не мога да й хвана кога точно й идва музата за акото. С пичкането е по-лесно, пък и явно на нея по-лесно й идва да пишка, отколкото да ака. А да те питам, ти от къде ги купуваш тези чаршавчета?
Обаче с вашите пишоци как съм се смяла....  Joy

# 31
  • Мнения: 13
Честито на имениците!
Честити месечинки.
Ние също първите дни обичахме да пишкаме когато сме без памперс.,особено тъкмо излезли от ваната и сме отново опикани целите.Сега спря да го прави,слава богу.
За кърменето-моята кърма упорито си намалява и това е.Вече ми омръзна да се чудя дали се е нахранил или не и ако не е колко мляко допълнително да му направя.От няколко дни вече редуваме храненията -АМс кърмене и едва ми се събира кърма.Явно скоро ще спре съвсем.И мен много ме яд като повърне почти всичко от кърмата,но нищо не мога да направя.
На нас започнаха да ни умаляват дрешките вече,нали сме си големи,скоро ще сменяме гардероба.Днес го сложих за малко по корем и как само вири главата,а само на 3 седмици.Ще ме изумят тези деца.Сложих снимка в албума да го видите.
Лека и най-вече спокойна вечер.

# 32
# 33
  • Мнения: 630
Иве, нашата пак е на Фишер Прайс но по-обикновен модел и е само на батерии. Нищо не и се върти - има 5 степени на люлеене и 2 нива на сила на звука. Има някакви много тихи музики и звуци от джунглата. Не работи на ток.
Не  е панацея, но ми осигурява 1-2 часа.
Има ли колики - само на ръчички - като в момента...

# 34
  • Мнения: 469
barfly, провери дали онова гумено кръгче като звездичка вътре в помпата е хубаво поставено - обикновено оттам идва проблема с вакума - ако ти е нова помпата в комплектите мисля че продават и едно резервно - пробвай с него. Също провери дали хубаво е сложен всеки един елемент - шишето, другата гумичка отвътре, изобщо разглоби я и я сглоби пак като понатискаш хубаво частите. Накрая тази част която долепяш до гърдата също трябва да е хубаво прилепнала - не я натискай много към себе си да не се травмираш, но гледай да "понатикаш" по-голяма част от гърдата си в нея. Пробвай също и без нея - направо към пластмасовата част прилепи гърдата си но да знаеш че така е по-неприятно, макар че май става по-добър вакум.

За да не заспива толкова бързо можеш да пробваш т.нар. компресия на гърдата за която наскоро писа Цвети - чрез нея би трябвало да усилваш потока на мляко когато започне да намалява и то да се унася. И аз започнах да я прилагам защото имаме същия проблем и ми се струва че има ефект. На този сайт има описание и видео как точно се прави, мисля че и в библиотеката в подфорума "кърмене и захранване" има на български.

Честито и от мен на именниците и на бебочетата които правят месечинки!

Нашата мома днес хич не ще да спи, много е неспокойна, постоянно е в ръцете ни. Сега се надявах че като се изкъпе и нахрани ще се кротне, но уви само за малко. Не ми се мисли каква нощ ме чака. Shocked

Lionkata, пробвай по по-големите аптеки из центъра - например Ремедиум. В нашия квартал ги има в цялата им гама в почти всяка аптека, даже вече се появи и олиото за тяло което го нямаше няколко месеца.

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 409
а ние се оплакваме с по едно а я вижте хората http://vbox7.com/play:f6e4dd70
Анайс виж,че с повече от едно пак става  Joy  Joy

# 36
  • Мнения: 70
Здравейте момичета, благодаря за честитките Simple Smile

Нека и аз да кажа Честито   bouquet на всички, които имат повод днес Hug Simple Smile

Ние сме по-добре, каката определено върви към оздравяване, а и Борис надявам се Praynig, за него още не смея да твърдо да кажа, но няма температура, малко му сумти още носленцето, слагам му физиологичен р-р и така, надявам се скоро да е здравичък и той, не виждам кога ще събера смелост да пусна Александра пак на градина, с тия вируси просто не знам.......

Лека вечер!

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 409
anna_nik  давай му освен физ-р-р и вит.С по половин ампула и то през наслето, адругата половина вечер пак през нослето или устата. Превантивно ако каката ти все още болнава, по дорбе му давай Панадол бейби по 0,5мл за 12 часа или грипхил! Казвам ти това защото го напарвих на няколко пъти: при погачата, защото колкото и да са здрави хората, не се знае кой-какво носи и как все пак ще се отрази на бебето и второ когато се съмнявам да не съм я простудила -по-дългаразходка, разголена при п-то и така...



# 38
  • София
  • Мнения: 2 847
Здравейте! Честито на всички, които са празнували днес, а и вчера - да им е живо името!

Радвам се, че мъниците оздравяват. Муниека, благодаря за ценните съвети за вит.С и за Панадола - засега не ми се налага, но непременно ще ги запомня за всеки случай.

Ей, гледа ли някой "Островът на изкушенията", че съм в потрес от наглостта на Филип?

# 39
  • Мнения: 219
Оооо, да. Направо...егати наглия човек. Макар, че като се замисля, едно време като бях ученичка и аз имах едно такова гадже, дето едва не си сряза вените. Абе тия мъже...никакви мъже не са. То затова природата е направила ние да издържаме по-болезнените неща. Обаче пък и Кики...проста жена. Аз не бих се върнала при мъж като Андрей, та той я псува и какво ли не, и тя пак му ходи по гайдата. Бе може да й дойде акъла някой ден, ама може би ще е късно.
Айде, отивам, че ревем. Вечер ми е голяма мъка, след банята направо си ядем до среднощ... Поне пишкахме още 1 път в легенче, макар, че го беше направила и в памперса, ама то не може да се хване всяко пиш.

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 409
Клер няма защо  bowuu то това мама ми го е казала нали е мед.лице  и добре,че етя женат защото толкова неща прихванах от нея! противно на очакването да са и остарели вижданията въпреки годините й  Embarassed
мамите на момчета вие не четете ...
 аз го гледах но не докрай и пак съм възмутена! ЕЙ ТОВА МЪЖКАТА НАГЛОСТ НЯМА КРАЙ! ама и немогат и да лъжат да им се незнай!

# 41
  • Варна
  • Мнения: 2 455
Мацки, трябва ми помощ. Имам две помпи за кърма, една е Авент. Но нещо не успявам да направя вакум с нея и естествено нищо не мога да свърша. Много по-лесно ми е с обикновената, тип спринцовка. Има ли нещо по Авентската, което трябва да направя, за да "захапе". Нека, който има такава да ми сподели опита си, може и на лични.

Първия път и на мен ми беше трудно, но установих, че да стане по лесно вакуум намокрям леко гърдата. или пък като е стерилизирана помпата е още мокра и така я слагам на гърдата. Повече не съм имала проблеми с помпата, а я ползвам по няколко пъти на ден.

Ето и нашите снимки: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=211154

Последна редакция: пт, 18 яну 2008, 23:02 от toni_ilievaa

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 61
МОЛЯ за съвет !
Излязоха ни едни ситни пъпчици по коремчето и по слабините. Най-много има където са вътрешните ластици на памперса. С Хъджис сме от доста време - от големите пакети, така че не сме ги сменяли тези дни. Ползвам зехтин, Мустела и Бочко. От 2-3 дни мием със сапун на Джонсън / дали пък не е от него  newsm78 /. Ако сте имали подобен проблем и сте установили причината , МОЛЯ споделете !

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 61
Ехоооооооооооо!

Всички ли спите ?

# 44
  • София
  • Мнения: 1 078
Боби, чувала съм отпреди, че от Джонсън често се изприщват, пробвай да го спреш и виж реакцията.
 
А за Филип мъжът ми се изсказа, че не е нагъл, а просто толкова елементарно-първичен, че не може да осъзнае и анализира грешките си. Вика, че нямало да се учуди, ако ще иска да я пребие, а след малко оня почна да й казва да се държи естествено, че ще й забие шамар Crazy  като се замислиш, вярно е - простичкия му акъл не би му позволил да си мисли, че постъпва гадно и не вижда очевадното...а и щом си взима поука от Андрей... ooooh!

Цвети, чаршавчетата ги купих от Щъркела, но мисля, че ги има и в Пигис, а сигурно и по другите магазини.

Последна редакция: пт, 18 яну 2008, 23:50 от veshti4ka

Общи условия

Активация на акаунт