Мнения за 35-то СОУ "Добри Войников"-София

  • 106 290
  • 320
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 18 043
Не знам 35-то да има предучилищна. Thinking 120-то със сигурност има. Peace
И трите ми дъщери са минали през нея, близначките още са в 120-то както се вижда от подписа ми. Grinning За 120-то има отделна тема, от която може да се научи много.
Мишанка, ако  се интересувате от нещо конкретно, готова съм да Ви отговоря на лични, тъй като тази тема е посветена все пак на 35-то. Hug

# 106
  • Мнения: 1
[1] 35 СОУ "Добри Войников" е една от най-елитните гимназии в Столицата. Неслучайно вестник "24 часа" я нарича "люпилня на властта": http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=890961.

[2] Още един интересен факт:

"35 СОУ "Добри Войников" e първото съвременно българско училище в София с изучаване на чужди езици"

- източник - http://priem.bg/school/info/128--35-%D0%A1%D0%9E%D0%A3-%D0%94%D0 … D0%BA%D0%BE%D0%B2

[3] На този линк може да видите класацията по бал на училищата в гр. София за 2010 г.: http://priem.bg/school/ratings

35-то е на 9-то място.

# 107
  • Мнения: 4
Аз уча в 35то и смея да твърдя, че училището е много стабилно. Кандидаствах след 7ми клас и това ми е 4та година тук, тази година съм 11ти клас. Определено мога да твърдя, че се учи.
Особено в 8ми клас училището предлага по 20 часа немски на седмица с много добри преподаватели, да не говорим че всяко лято задължително има екскурзия до Виена (само за 8ми клас), където може допълнително да се упражни езика.
В 9ти клас също се набляга доста на немския, в края на 9ти клас се полага изпит според който, учениците се разделят на 4 групи, и се обучават от различни преподаватели само в часовете по немски език (говоря само за немските паралелки, тъй като при френските е съвсем друго положението).
На първа и втора група се предлага възможността да се обучават (4 часа седмично за първа и 2 часа за втора) от преподавател, който е от Германия. Това е последната година на тази учителка тук, тя дойде за 2 години, но мисля че сега първа група се поема изцяло от нея.
След това, тази година не съм сигурна  кога имаме изпит и първите 20 ученика влизат в тъй наречената DSD група, където в края на 12ти клас се борят за немска диплома.
В 9ти и 10ти клас, предметите като география и биология се учат изцяло на немски език.
Разбира се има и учители, които не държат много на дисциплината и учениците им се качват на главата, (Генчева - биология, Зина Суванджиева- психология, Елена Лазарова - английски език) но ако детето има желание и седне на първият чин всичко е наред.

За малките от първи до 4ти клас, мога да кажа само, че няма от какво да се притеснявате, поне аз не съм се натъкнала на случай големите да се закачат с малките. За малките е отделен целият първи етаж и никой не може да влиза, охраната пази пък и  има и камери (ако не се лъжа мисля, че има и занималня или предучилищна).
Отностно пиенето и пушенето, да бира се пиеше в двора на училището от големите (12ти клас) преди 2 години, сега не съм виждала. Но да около училището се пие и се пуши, аз смятам че във всяко училище го има това.

Това е което мога да кажа, аз съм доволна от 35то училище Simple Smile

Последна редакция: вт, 13 сеп 2011, 21:43 от hugsandkisses

# 108
  • София
  • Мнения: 6 260
А ще споделите ли кога и как се подават молбите за първи септември (питам за следващата уч. г. - 2012-13)?  Peace Мерси предварително!  Hug

# 109
  • Мнения: 1 465
Аз също се интересувам от училището. Мисля, че по тел. може да разбереш всичко. По-важното е вътрешната информация, която не се пише в сайта, а се споделя от опит

# 110
  • София
  • Мнения: 6 260
Не е ли мн. рано да звъня?  newsm78 Засега съм чувала само за у-ща в провинцията, за к. се подават молби отсега, пък не ми се ще да изпусна сроковете, още повече че живот и здраве началото на следващата г. ще раждам номер 2 и няма да имам мн. вр. за търсене и питане.

Иначе ме интересува как са тоалетните за първи клас и училищният стол...  Hug

# 111
  • Мнения: 1 465
Рано нерано, аз искам да си опека нещата от сега и да си гледам и другата работа. Много са критериите, мого са проблемите, много са изискванията ми и ми е трудно. Започнах от сега и още търся, ходя, срещам се.
Писах мейл до училището и ми отговори лично Директорката. Много съм впечатлена от това. Така че не е рано - обади се или пиши ...

# 112
  • Мнения: 4
За кандидатстването за 1. клас нямам представа, но всичко може да се провери тук: http://35sou.bg/

Относно тоалетните на 1-ят етаж не знам как са там учат малките и нас не ни пускат да влизаме, но на другите етажи... ами турска е тоалетната, миришат лошо, но се чистят редовно. Друг е въпроса, че понякога от 3 тоалетни се заключва само 1, което води до опашки или трябва да си водиш другарче, което да ти държи вратата  Grinning Това определено е един проблем при малките, тъй като те доста обичат да си правят номерца понякога  Laughing  Иначе след априлската ваканция вече имаме течен сапун и сравнително топла вода (хладка)   smile3501  (познавам едно момче,което си носеше сапун от вкъщи преди  Party

Отностно училищният стол.. амии цялата съблекалня мирише на манджа от него. Талоните се купуват от лавката има 2 менюта и ако не се лъжа всяко е с по 3 ястия (супа,основно, десерт). Мисля че струва 2.50лв на ден. Не съм влизала вътре, но миналата година четох менюто.. доколкото помня имаше боб/ боб с наденица, леща, супа топчета, кюфтета, плод, бисквитена торта и др.  Всеки ден е с ралично меню, което означава избор от 6 ястия.

Общо взето това е. Надявам се да съм помогнала   bouquet

# 113
  • София
  • Мнения: 6 260
hugsandkisses, мерси мн., точно това ме интересуваше!  Hug (Другото го знам, била съм на стаж там  Wink ) Очаквано обаче не съм подала молба в 35-о (приемаха молби от 15.02., а бебето се роди на 03.02. в най-големия студ и 1 месец не излизахме от нас). То вече май няма за кога, де, скоро ще ни дават свидетелствата и направо можем да се записваме...

# 114
  • Мнения: 40
Здравейте,

Бих искала да продължим темата за 35 СОУ, защото възнамерявам през учебната 2013/2014 да запиша сина си там в първи клас. Интересувам се от паралелката им с немски, ако има родители, чиито деца са с немски, но в малките класове и могат до споделят личните си впечатления.
Бих искала и да науча малко повече за класните ръководители на бъдещите първи класове. В сайта на училището прочетох, че класни на двата 4ти класа в момента са г-жа Донка Димитрова и г-жа Румяна Лазарова, а по немски език им преподава г-жа Антоанета Генова. Тези преподаватели най-вероятно ще поемат бъдещите първолаци. За г-жа Лазарова има доста информация по форумите и то в положителен аспект, но за другите две дами не можах да открия.
Ще съм благодарна на всички, които се включат в темата, а и бих се радвала, ако има и други родители на предстоящи първокласници, като мен, които се се спрели на 35 СОУ и се "срещнем" тук.
                                                                                                           Успешна седмица!

# 115
  • Viena
  • Мнения: 3 582
Не правете тази грешка да си записвате там детето,аз с удоволствие го преместих оттам.

# 116
  • Мнения: 40
Благодаря, че се включихте с мнение така скоро.
Дали бихте споделили какви са били съображенията накарали Ви да преместите детето си от там.
Ще Ви кажа моите подбуди, първо е близо до дома ни, второ миналата година на моя позната лично от Министерство на Образованието, някаква дама, която е навътре с информацията за училищата в София, я е накарал да запише детето си там и понастоящем въпросната дама е доволна, но нейните критерии, като че ли са повече здрава дисциплина, а не стабилни знания, каквито са моите изисквания. Не съм свръхамбициозна, просто бих искала детето ми да е грамотно и да учи с интерес и  желание, а що се отнася до езика, мисля че не е възможно да се научи в училище, най-малкото заради голямата бройка деца в класа. Аз самата съм преподавател по английски и считам, че опитът ме е понаучил.
И да се върна на причините - трето стара слава, отпреди  20тина години.
Дано и още хора се включат в обсъждането.

# 117
  • Мнения: 2 175
Моят син също учи там, но вече е в 5 кл..
Като цяло съм доволна..
НО..стискам палци да попаднете на свястна учителка.. Peace
С нашата само си имахме проблеми, а сега с другите учители е ок..

# 118
  • Мнения: 1 099
Г-жа Румяна Лазарова е един от най- добрите избори, които можете да направите! Аз лично съм учила при нея, и за миг не бих се поколебала да и поверя детето си.
Тази жена ме е възпитала и ме е направила човек. Има много добър педагогически подход, обича децата и се ангажира с тях. Лоша дума не мога да кажа за нея.
Преподаването по немски, по традиция е много добро в 35то, води се 3та немска. Нямам конкретна информация за учителката по немски, но не би следвало да е лоша.

Като цяло училището е много добро за българските/ софийски стандарти. Има много добри преподаватели, които карат децата да мислят. Разбира срещат се и изключения, но е по-скоро рядкост и в горните класове. Началното училище е много добро. Също така материалната база е добра за държавно училище, което отчасти може би се държи, че много настоящи политици са учили там и влагат пари ( http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=890961 ) .

Другата госпожа за първолаците за съжаление не я познавам. Ако имаш други въпроси, питай, ще се радвам да помогна. Успехи Hug

# 119
  • Мнения: 40
Благодаря на всички ви за ценната информация. Ще очаквам с огромен интерес всичко, което бихте споделили, било то положително или не. При всяко положение ми е ясно, че няма как да разчитам само на училището да ограмоти детето ми, трябва си и стабилна подготовка вкъщи. Но е важен и подходът на педагозите, които са по цял ден с децата. От огромно значение е и семейната среда, но и тази в училище е определяща за развитието на децата чисто в човешки аспект.

Общи условия

Активация на акаунт