Мнения за 35-то СОУ "Добри Войников"-София

  • 106 180
  • 320
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 562
Здравейте, моето дете е в немска паралелка сега ще е 9ти клас и имам въпрос към майките на деца в по-горни класове - кои предмети се изучават на немски и за тях учебник на немски ли трябва да се купи? В бгучебник гледам че доста разказвателни предмети имат вариант за учебник на едно и също издателство и на немски и на английски, освен на български. Отделно не за всички има да се купува и първа и втора част.
Ще съм благодарна някой да се включи ❤️

# 271
  • Мнения: 253
В 9-ти клас само географията е на немски. Учебникът, по който учат история, също е издаден на немски. Аз го купих и дъщеря ми самостоятелно си четеше и от двата.

# 272
# 273
  • София
  • Мнения: 562
Я покрай кандидат-гимназистката кампания да оставя тук този линк, предполагам и се надявам да е от полза на някого 😊https://m.facebook.com/events/3206272476284004?ref=newsfeed

# 274
  • София
  • Мнения: 491
Някой да сподели по нови мнения за училището,особенно ме интересуват немските паралелки. Има ли подобрение на материалната база и как протича ДО.

# 275
  • Мнения: 502
Здравейте! Търся мнения за гимназията от послдните години, преподаватели, дисциплина, всичко за което се сетите. Моля, сподете!

# 276
  • София
  • Мнения: 385
Обучението по немски е на добро ниво, учи се по учебници на Клет, стига детето да учи. Като в езикова гимназия си е. Дистанционното обучение е добре организирано, но глупавото е, че по немски език имат т.нар. синхронно и асинхронни часове, в синхронните се учи заедно с госпожата граматика и упражнения, а в асинхронните се дават упражненията децата да ги правят сами. Т.е. част от предвидения материал по учебниците не го взеха както трябва, не стигна време. А и в дист.часове всичко протича по-бавно- обяснения, проверки и т.н. В момента, когато ги викаха на училище за по 2 седмици, в моя син имаше коренна промяна, по-добре усвояваше и учеше. Но това си е до дете също така. Материалната база- ходила съм само веднъж, в началото на родителска среща, мисля, че правиха ремонт на тоалетни, но на етажите за по-малките класове, друго не съм чула да е ремонтирано. Ние преди това бяхме в 32-ро до 7 клас и мога да кажа, че преподавателите по литература и математика там бяха по-добри и от към начина на преподаване, и от към организация на децата. Тук не съм доволна от математиката и БЕЛ. Преподавателката по немски ни беше до сега Чолакова, строга, юрка ги,дава доста домашни, но малко или много дист.обучение им попречи. Това е, което се сещам. Дано ви е полезно 🙂

# 277
  • Мнения: 2
Училището има страхотен потенциал и много богата история. Локацията е много добра - комуникативно място в добър квартал. Преди години в основната степен приемаха деца отвсякъде, защото много от хората в квартала не искаха да си пускат децата в това училище. Сега покрай уседналостта е по-различно. И като основно училище, и като гимназия в днешно време, обаче, е средна работа, което е много жалко.
Материалната база е пълен потрес, тоалетните са кошмар и масово децата от квартала се прибират по домовете си до тоалетна. Чистачките постоянно са по улиците и пушат и хигиената не е особено добра.
При малките хубавото е, че имат целодневна форма на обучение и засилено изучаване на езици от добри преподаватели.
Големият минус на училището е, че просто изостава - дали не искат или не могат, но не успяват да модернизират базата си (класните стаи, коридорите, тоалетните са същите като през 90-те) и методиките на преподаване и общуване с родители и деца са изключително статични. Тъжно!
Не знам защо тези директори не минават някакви обучения - всичко в 35-то спи зимен сън. Училището има нужда от някакъв нов прогресивен директор, който да има визия и желание да вдигне училището на крака. С настоящото ръководство няма надежда.

# 278
  • Мнения: 65
Здравейте,
Синът ми беше приет миналата година в паралелка с НЕ, РЕ и География. Класът попадна на много строга и сериозна учителка по немски  - г-жа Чолакова. Смятам, че въпреки дистанционното обучение децата получиха една добра основа по езика. Освен това учебниците, по които учиха в подготвителния клас са същите, по които учат в 91 НЕГ. Дъщеря ми  завърши  91 НЕГ преди 3 години и е на мнение, че обучението по немски език в 35 СЕУ е на ниво, съдейки от знанията на брат си. Той преди това никога не беше учил немски. Намирам, че средата  е  добра и  конкурентна, а децата са умни. Факт е, че в началото на втория срок 2/3 от учениците получиха стипендия за успех над 5.50., което също е говорящо. Завършилите тази година дванадесетокласници имаха среден успех на матурата по БЕЛ 5.31, което е доста добър резултат.
За базата на училището - да, доста е остаряла. Поне фасадата е в твърде лошо състояние. Тази година училищното настоятелство кандидатства за отпускане на бюджет за саниране, но молбата май не беше одобрена...  Иначе дворът е ремонтиран, а също и част от стаите с помощта на училищното настоятелство, ученическия съвет, децата и родителите. Доста са активни в това отношение и макар и с малко средства, нещата се получават. Класната стая на синът ми беше доста чиста и спретната, както и актовата зала, Само в тях съм влизала. Знам, че училището спечели 65 000  лв. финансиране по проект на Столична община за ремонт на  част от училищните тоалетни и предполагам, че това лято ще се случи. Това е, което мога да кажа за впечатленията си от училището и обучението в него. Смятам, че е добра алтернатива, ако децата ви не успеят да влязат в първа и втора немски гимназии.

# 279
  • Мнения: 80
Здравейте! Има ли записани немски с руски в паралелката с природни науки?

# 280
  • Мнения: 3
Здравейте,

От известно време следя темата, горе - долу добих предсатва за 35-то училище. Моля някой, който има дете записано с френски език да сподели, мнение и впечатления, ще съм благодарна!
Синът ми е записан в 5-ти клас с ФЕ за новата учебна година и съм доста притеснана, идваме от Канада, и досега не е учил в бългаско училище! Първи клас завършихме във Франция и следващите поредни години в Канада - Квебек, поради тези обстоятелства се спряхме на 35-то.
Бих искала да знам, има ли други предмети, които  изучават на френски, или това важи повече за по-горните класове?
Благодаря!

# 281
  • София
  • Мнения: 8 280
В ДУ не се учат предмети на чужд език преди 8 клас. Чуждият език е няколко часа седмично. Вижте учебните планове трябва да ги има на сайта на училището.
Такава възможност има във Френското училище, но то не е признато от МОН (за българчетата мисля има някакви часове по БЕЛ)

# 282
  • Мнения: 3
Благодаря,
И аз така, предположих, за предмети, като география и биология, че се учат в по-горните класове. Ще следя за програмата на сайта на училището.
Не остава нищо друго, освен да си пожелаем късмет и успех през новата учебна година!

# 283
  • Мнения: 7
Здравейте, има ли родители на деца ,които сега ще са в  8-ми клас в паралелка френски, руски и математика?

# 284
  • София
  • Мнения: 1 531
Здравейте, слагам линк към петицията за 35-то с молба повече хора да я подпишат.
https://www.peticiq.com/35seu?u=7526523

Общи условия

Активация на акаунт