На шопинг в Букурещ

  • 42 307
  • 80
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 622
...
И още нещо, монда- знаеш ли за детето трябва ли паспорт? Май няма да имам време да го извадя, четох някъде че за деца не вадят бърза поръчка. newsm78
Извадихме на дъщеря ми за 1 ден,но не помня цена

# 46
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Много благодаря на всички за отговорите.  bouquet

# 47
  • Мнения: 1 207
В Моловте не яжте КФС.Просто е ужасно Sick.Макдоналдс става.Ние се сядаме само на пица Хът,защото е изпробвано и няма изненади.

# 48
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Току що се връщам от полицията- знаех си, че тук е друга България и важи закона за всеобщата гадост. Не издават бързи паспорти, само обикновена поръчка- 1 месец.  SadВсе пак приготвих всичкинеобходими документи и утре когато таткото е свободен ще ги подадем. Добре, че поне едната жена там ни познава, та ще ни направи компромис и няма да искат двама свидетели, декларации от тях и опознаване пред районния, че това наистина е нашето дете- защото и това го има като изискване.  Whistling Освен това ми подшушнаха, че след катоизпратят документите в Добрич, там на място може да си доплатим за бърза поръчка и да ни го направят до 23 февруари. ooooh!
Не ми се иска да оставям детето на баба му, искам да дойде с нас. Но в краен случай няма да имам избор. Mr. Green

# 49
  • на село
  • Мнения: 3 926
Джемма, ако си от малък град, в районните не правят бързи поръчки.
Когато трябваше да вадим на моята дъщеря отидохме до Хасково и там по надлежен ред си заявихме бързата поръчка, така че е най- добре направо в Добрич да си подадете документите.

# 50
  • Мнения: 18
 Peace
Честно да ви кажа много се издразних на някои от изказванията. Не можете да говорите без да сте били там. Защо румънците идват в Русе ли? Ами за да си пазаруват от евтините ни хранителни стоки(да, в Ръмуния храната е по-скъпа, и на кафе да се седне е доста по-скъпо!!) Тези, румънци, които идват в Русе да си пазаруват дрехи си купуват разни боклуци- да конфекция, турски, китайски ала бала. Пускайки тази тема не съм имала намерение въобще да обсъждаме дрехите румънско производство, или вноса от Китай. И те ,и ние си имаме същите боклуци. Говорех за добрите,хубави, скъпи марки, доста от които дори нямат магазини в София. Дадох за пример магазините на теранова, кенвело и манго като магазини с по-евтина стока, за която русенци се убиват да дават луди пари. Но нека не забравяме, че в Букурещ има и магазини на Пиер Карден, Версаче, Боди шоп, Мис сиксти, Лий Купър, Ливайс, томи Хилфигър, Тали Уейл, Онли, Долче и Габана, Леонардо, Есприт, Мах Мара, Сепфора и още около 1000 други. До колкото знам почти няма марка, която да няма магазин в Букурещ- просто защото това е столица на 22милионна държава. Колкото до цените- големите марки си идват с големите намаление. Да нещата са скъпи- не споря. Но когато пуснат намаления, то те са истински....и по време на намаленията човек може да се сдобие с официална рокля на Версаче за 300 лв., или дънки на Лий Купър за 9 евро ,или с някой як козметичен продукт почти на безценица. Колкото до местата за пазаруване....аз съм била поне в 6-8 различни МОЛ-а. Така де..те са разпръснати из целия град(който никак не е малък). Не знам дали човек може да си намери нещо хубаво само с едно ходене. Аз лично ходя прекалено често там и се ориентирам вече доста бързичко. Та тези от вас, които просто отказват да приемат факта, че румънците са доста по-напред от нас в стоките,които предлагат ,както и в цените им, просто губят много. Нооо така де, ако всички пазаруваме от Букурещ, кой ще купува русенските боклуци ? Така, че радвам се, че има и хора решили твърдо да подпомагат русенската икономика...съответно китайската и турската

# 51
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
НелиСА , а може ли така? Да не ни върнат от там по местоживеене? Пък и вече платих такса тук за обикновена поръчка. newsm78

# 52
  • на село
  • Мнения: 3 926
Джемма, може. Те документите ви всъщност пак се издават от МВР -Добрич, но ги събират при вас и после ги носят в паспортен отдел. В малките градове не издават лични документи.

Кофти е, че си платила за обикновена поръчка, не знам ако отидете дали ще може да доплатите
за бърза.

# 53
  • Варна,Младост
  • Мнения: 200
Да споделя и аз ходенето до Букурещ. Вече няколко пъти ходим за един ден. Тръгваме от Варна към 6 сутринта и в 10:30 сме вече в Икеата до летище Банеса и пълня торбите в захлас. Луда съм по този магазин! Embarassed
Сега сме решили с мъжа ми като се постопли времето да се разходим и по Моловете и музеите. Последния път бяхме в Природно- Научния музей и много ни хареса. Казаха ни приятели , че бил 2 по големина след Виенския.
Кажете ми в кой Мол си заслужава да се отиде?

# 54
  • Мнения: 13 512
peonia, много точно казано, браво!
Магазин на Гес няма да има още няколко одини в БГ, а в Румъния има поне от 5 години, да не изброявам и аз марки. Намаленията са намаления- по 70-80 %, магазините са магазини, стоките- разнообразни . Нищо, ама нищо общо с тукашната безвкусица и скъпотия!

# 55
  • Мнения: 123
То пък това ако е Гес,нищо общо с американсите магазини на Гес.

# 56
  • Мнения: 4 362
Да,аз мислех също скоро да го посетим Букурещ  Thinking

# 57
  • Мнения: 13 512
То пък това ако е Гес,нищо общо с американсите магазини на Гес.
Влизала съм и в Щатите в Гес- мога да ти кажа, че този, който е в Букурещ е дори по-хубав от много, които съм виждала в Щатите. Този е на линията  by Marciano  , само дето не е голям.
В България и такъв няма.

# 58
  • Мнения: 952
peonia, много точно казано, браво!
Магазин на Гес няма да има още няколко одини в БГ, а в Румъния има поне от 5 години, да не изброявам и аз марки. Намаленията са намаления- по 70-80 %, магазините са магазини, стоките- разнообразни . Нищо, ама нищо общо с тукашната безвкусица и скъпотия!

Да наистина, там правят намаления както трябва да бъде. Направо паднах като видях намаленията на LCW Peace то грехота ако не си купиш  Crazy
Ние като ходихме хапнахме също в Мола, не беше лоша кухнята.

# 59
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Повдигам темата, защото спешно ми трябва отговор трябва ли ни зелена карта за Румъния или не? Смятаме да ходим до Букурещ в понеделник, а застрахователите явно вече почиват... Tired

Общи условия

Активация на акаунт