Как се отразява кърменето на либидото

  • 2 320
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 18 679
Моето си е като преди - т.е. високо #Milti

# 16
  • София
  • Мнения: 2 249
Цитат на: hedra
Има логика - както подтиска овулацията,за да не забременее майката веднага и по този начин да застраши оцеляването на това бебе,дали не подтиска по същата причина и либидото - един вид двойна осигуровка,хем не можеш,хем и не искаш Mr. Green Пък и окситоцинче се отделя и по време на кърмене,не само при оргазъм,та определено няма недостиг от него в организма,който да подсеща за леглото Laughing
Не знам колко близо до истината са тези догадки - така че я си кажете бързо при вас как е Grinning


Ами съвсем близо са си до истината тези догадки. Нивото на естрогена по това време е доста под иначе нормалните стойности (с което е свързана и липсата на овулация и съответно занижения риск от рак на ячниците и матката), което от своя страна може да води до ниско либидо и вагинална сухота.

# 17
  • Мнения: 6 206
Не мога да преценя, мисля, мисля и не мога.
Толкова отдавна беше  ooooh! преди да забременея.
Май няма разлика, но не мога да твърдя със сигурност.

# 18
  • Мнения: 343
И по време на кърменето, и по време на бременността, хич ме нямаше, но постепенно, с намаляване на кърменето и спирането му нещата си дойдоха на мястото, та чак милият не може да ми смогне ( нали имам да си наваксвам  Laughing )

# 19
  • Мнения: 2 274
Отразява се прекрасно!
Чувствам се по-женствена, някак...Желанието и удоволствието, определено са  по-силни, що се отнася до възможностите -знаете!

# 20
  • София
  • Мнения: 9 483
При мен либидото е по-скоро намалено, от преди това.
Кърменето определено ме е обсебило. Направило е гърдите ми по-чувствителни на допир. Това ме прави много раздразнителна и ми е неприятно докосването там. Sad  Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 1 547
Imp  няма го, скрило се е.
от време на време почвам да го търся, че тати вече зор вижда, но... #Crazy

не е само кърменето. и тежестта, и килограмите в повече (а те са мноооого отгоре) ме карат да се чувствам някак...непривлекателна   Sick

но си го закачам татето, да не се сърди много-много...флиртувам си кротичко...че съвсем ще изпуши, горкия...

и седя и чакам либидото...викам му върни се, либидо, върни се...  tiptoe

# 22
  • Мнения: 1 502
Офф, труден въпрос, аз само ще напиша, че моят горкия още е на сухо. Нямам желание за нищо, дори понякога ми подхвърля, че забравил какво било целувка. Ама аз с тия болести аман...не мога да започна да мисля за секс. Дано скоро го огрее, ама не виждам кога.

# 23
  • Мнения: 8 769
Ами..... Thinking аз не знам дали кърмя в същност.....ако за такова се приемат 5 до 30-те минути сукане и подновяване на рева.... ама влечението към отсрещния пол ту го имам, ту го нямам....Тъпото е,че го имам през деня, когато мъжката ми половинка не е у дома...а като се прибере, се започва къпанае на хлапетата, хранене на хлапетата, да ги приспим...и т.н....евентуално ние да хапнем...и се оказва,че е станало почти полунощ и че сме трупясали...мъка.....

# 24
  • Мнения: 1 517
Както преди е. Бременността, раждането и кърменето не промениха нищо.

# 25
# 26
  • Мнения: 516
Определено либидото ми спадна след като родих и запо4нах да кърмя Sad Мъжът ми дълго време проявяваше разбиране,но сме имали доста неприятни разговори,заради неадекватната ми реакция към неговите ласки.Все още кърмя по 6 пъти в денонощието,но от близо два месеца ми се възтанови цикъла и определено нещата в интимен план взеха да си идват на мястото,както преди Wink

# 27
  • Мнения: 532
Намаля.И при мен като посвикнах с режима и отговорностите , умората и недоспиването май ще се пооправят нещата вече.Не че съвсем не сме правили , ама нищо общо с преди.Еееех какви дни бяха.Дано се върнат.

# 28
  • Мнения: 4 629
Е за такав връзка не бях сетила! При мен за съжаление либидото намаля. И тъкмо вече се чъдех от какво ли? От умора ли, от старост ли  Wink . А то причината била в кърменето Grinning Доволна съм, че ми дадохте обяснение момичета Grinning

# 29
  • Мнения: 4 187
Цитат на: boo
Добавих още един отговор - "както преди", щото това е моят вот  Grinning
След раждането нямах особено желание за секс, но го отдавам на стреса от новия начин на живот и недоспиването (леле майко, какви халюцинации имах до 40-ия ден от недоспиване...сега ми е смешно, но тогава ми се ревеше). Постепенно като ми стана рутина новия живот с бебе и отговорности, си дойдоха нещата на място. Имам нормално либидо - като цяло правим секс по-рядко от преди забременяването, но това е по принцип нормално май за всички хора с деца. Даже често аз гоня мъжа ми, а той горкия, уморен от работа, се опитва да се скатае  Laughing





Ейййй , тия последните емотикони ме разбиха!!! rotfImao  rotfImbo  rotfImbo  rotfImao  

При мен също е както преди! Wink

Общи условия

Активация на акаунт