Кога бебето е готово за захранване?

  • 1 845
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 157
ми незнам дали се справям Cryопитвам се всячески да му създам някакъв режим-и на хранене,и на спане-гледам да си лягаме винаги по едно и също време и да ставаме по едно и също-не става-заспива когато си иска-снощи мучеше до 12часа,а ние с баща му бяхме готови да скочим през прозореца ooooh!за яденето-виси на мен,но не за да яде(през повечето време),а за си играем..понякога му давам биберон,но си го маха сам и пак започва да мучи.....не мога да ти дам съвет,и аз не знам дали ако го захраня няма да е по-спокоен и независим

# 16
  • София/ Плевен
  • Мнения: 354
Момичета, и моите деца са така- и двамата веднага след като си хапнат и започват да си ядат ръцете и да мрънкат. Според мен е зъби. И характер. Поне моите деца мрънкат по цял ден. И да са гладни, и да са сити... няма никакво значение. Решила съм да изчакам със захранването докато станат на 6м. За сега съм има давала веднъж да смучат суров морков, вместо ръцете си. Не мога да кажа, че им е било по- интересно или вкусно от залъгалките им.

# 17
  • София
  • Мнения: 197
Аз обаче днес се предадох и съм взела сокчета и плодови пюрета и сега са срещу мен на масата и ги хипнотизирам  newsm50
Ама май от утре го мятам малкия,само да видим със сок или пюре Simple Smile

# 18
  • Мнения: 3 718
gia_fire , а какво ще кажеш за домашно преди утрешния ден да прочетеш статиите в библиотеката. По точно тези, които засягат теми като дали бебето е сито, стига ли му кърмата, готовност на бебето за захранване и вредата от даването на сок. Направи си интелигентен и информиран избор и чак след това дай закупените пюре/сок.
А от личен опит, в периода около 3-4 месец моето дете правеше същото. Искаше постоянно да суче и си изяждаше ръцете до лактите. Аз обаче знаех няколко неща. Първо, в този период бебетата откриват ръцете си и ги пъхат в устата както повечето предмети околовръст. Това е нормално. Второ, когато бебето пораства, порастват и нуждите му като количество кърма. Единствения начин да си "заръча" и получи необходимото количество е чрез по зачестено и усилено сучене. След време периода на "висенето на гърдите"  отминава и изненадващо същото това човече успява да се засити с по 5 минути сучене.
И да, извинявай ама ще го кажа РРРРРАНО МУ ЕЕЕЕЕЕЕЕЕ! Не бързай да захранваш.

# 19
  • София
  • Мнения: 197
Скъпа Шаманке, сарказма в поста ти е меко казано груб и обиден. "Домашното" съм си го направила отдавна и ми е приятно да споделям опит и проблеми с тези, които са на моето дередже или най-малкото си спомнят собствените си терзания през този период на детето. Явно при теб е нямало такива и ти пожелавам да няма. Доколкото зная във форумите се толерира правото на различно мнение - в случая - различното от твоето не е добре да те провокира така.
Лека вечер и благодаря за отговора ти.

# 20
  • Мнения: 3 718
gia_fire , извинявам се за това, че тонът ми те е обидил. Целта ми далеч не беше такава. Е, сега виждам, че съм била по груба от необходимото, но наистина не съм искала да те порицавам. Причината да пиша в тази тема е, че изказвам различно от твоето мнение и тази друга гледна точка ще ти помогне в решението. Аз също съм имала и още имам терзания, но те се разсейваха с четене на точно тези статии в библиотеката. За мен важно е да се прави информиран избор, а не такъв под натиска на роднини, страх или незнание. С това последното не визирам теб, за повечето от нас отглеждането на дете си е една нова наука.
Да пиша в темата и конкретно на теб ме провокира това:
Аз обаче днес се предадох и съм взела сокчета и плодови пюрета и сега са срещу мен на масата и ги хипнотизирам  newsm50
Ама май от утре го мятам малкия,само да видим със сок или пюре Simple Smile
Успех в каквото и да решиш да правиш със захранването и не се обиждай, написани думите звучат доста по остро отколкото всъщност са  Peace
Извинявам се и на авторката на темата за този спор.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 803
шоколадче, как така си сигурна, че не са зъбки? Не искам да се заяждам, а просто да разбера по какво познаваш. Истината е, че бебетата минават през различни фази в растежа си и всяко бебе е индивидуално. Моят син например наистина не е готов за захранване. Когато ни гледа с любопитство като се храним, взимам вилицата или лъжицата и я нося към устата му, но той не си отваря устата, даже извръща глава. И за да съм напълно искрена с вас, ще споделя, че ние имахме (и сега отвреме навреме) слуз в изпражненията и нашата педи настояваше да започна със захранването, но аз искам да изчакам максимално дълго, за да не натоваря крехкия му организъм допълнително.

# 22
  • Мнения: 3 157
Мия си ръцете и му бъркам в устата-венеца му е розов без бели петънца,без зачервяване,без отток..като си сложа пръста не го стиска много силно,а повче го лигави и го прехвърля от горната част на езичето..аз по принцип знам,че при повечето деца избиват първо зъбките отдолу.Преди няколко дни бяхме на преглед и казах и на педиатърката какво прави-и тя го гледа и каза,че не е зъби.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 803
Когато миналия месец бяхме на консултация, аз също попитах личната ни педиатърка за лигавенето, неспокойния сън и други подобни неразположения, тя го погледна и категорично отхвърли моето предположение, че го мъчат зъбки. При разговор обаче със стоматолог разбрах, че зъбите растат импулсно, т.е. на периоди- през болезнена болка, до пълно успокояване и не е задължително да се вижда набъбване на венеца например. Тези неразположения са с различна интензивност при различните деца и могат да продължат с месеци преди да поникне първото зъбче. Така че винаги имай едно наум. Hug

# 24
  • Мнения: 3 157
Лелеее,искаш да кажеш,че това положение може да продължи месеци наред Shockedми аз ще се гръмна....няма да издържа физически просто на това Cry

Общи условия

Активация на акаунт