ПОМОГНЕТЕ .Често повръщаме а сме вече на 4 месеца

  • 1 257
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1
С първото ми дете имах този проблем.Оказа се че е или гастро езофагеален рефлукс(надявам се да го написах точно),за който педиатъра ни изписа лекарство,или откритата по-късно алергия към млякото.Има млека които са за бебоци с такъв рефлукс,но ако имате и алергия това мляко няма да ви спаси.Новата партида на ХИПП НА2(мляко за алергични деца)мисля че ще е добро решение.То ,за разлика от старата партида e с много гъста консистенция,и ще намали повръщането ако се дължи на рефлукс,от друга страна ако се дължи на алергия,то е с намалено съдържание на алергени.При всички положения не бива да се притесняваш,но взетите навреме мерки могат да ти спестят много главоболия впоследствие,каквито имах аз с първото дете.

# 16
  • Мнения: 2 837
И Румен връщаше кърма докъм 6-тия месец. Сега пък лигави от зъби. Така че лигавниците са постоянен аксесоар на тоалета му:)))))

# 17
  • Мнения: 95
Моят съвет е да отидете на гастроентеролог и ехограф. Ние имахме същия проблем. Вече сме на 8 месеца и все още повръщаме, макар че минахме етапи на лечение. Когато ходихме на ехограф ни откриха нискостепенен ГЕР (гастроезофагеален рефлукс). Изразява се в обилно повръщане, часове след храненето и предимно на фонтан. Често е съпроводено с намаляване на теглото. За радост при нас само един месец не бяхме наддали както трябва. Казвам за радост, защото педито едва тогава осъзна че има проблем. До този момент все ме успокояваше, че е в кръга на нормалното.
Така я заведохме на гастроентеролог, предписа ни прахчета, които и давахме по опр схема и горе-долу нещата се нормализираха. Специалистите са на мнение, че този рефлукс се израства. В смисъл , че когато детето проходи клапата, която не е затворена и позволява връщането на поетата храна, ще се затвори.
Още веднъж ти препоръчвам да отидеш на лекар. Така ще си по-спокойна. Аз не се доверявам много много на педиатрите. Успех!!!!!!! Peace

# 18
  • Мнения: 2 553
Ние бяхме така известно време. Израстнахме го. Бях надигнала малко матрачето.

И ние бяхме така. До 7-ми месец повръщаше почти след всяко хранене на 2 фонтана ужасно.Нямаше рефлукс или някакъв проблем, просто преяждаше. После го израстна  Peace

# 19
  • Мнения: 1 049
До 6 месеца все поврьщаше малката.... просто имай тьрпение и ще отмине.  Peace

# 20
  • Мнения: 20
Ние също повръщахме по доста , аз също много се притеснявах, но веднъж една доцентка при която ходехме на допълнителна консултация ме попита как точно кърмя а по това време давах и от двете гърди , след като ми прегледа гърдите, (което никой досега не беше правил), ми каза че имам много кърма и не трябва да предлагам и двете гърди, едната е достатъчна, повръщането така или инъче щяло да отмине след 6 месец. И така и стана, но поне се поуспокоих. След захранването вече нямахме никакви проблеми, така че споко!

Общи условия

Активация на акаунт