Искам мнения за ушната кал

  • 42 340
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 296
Не бих се занимавала да топя свещи, да навивам вестници и , о Боже, да паля нещо над главата на детето си. Има си специалисти. Аз не бих прилагала дивашките методи на детето си, ако има начин да се избегнат. А то има.

# 16
  • Мнения: 1 312
От опит знам,че това с вестника е супер ефикасно.
Правила съм го на различни хора и пак бих го направила,но на толкова малко дете трудно ще обясниш,че няма страшно,да стои на едно място пък ти ще му пазиш косата от запалване Mr. Green
Така,че не рискувай да я стряскаш.
За почистването на ушната кал също знам,че не се пипа в ухото с тампони,само с хавлията се забърсва ушната мида.
УНГ във Варна-Д-р Щерева в Поликлиника "Санита" в Младост.
Цялото семейство сме се възползвали от услугите и,както и много мои познати,на които съм я препоръчала-недоволни няма.
Баща ми започна да чува след нейната намеса

# 17
  • София
  • Мнения: 558
Защо пък да не става? newsm78 На мен са ми правили няколко пъти тази процедура, и още не съм умряла и за нещастие на съпруга ми чувам много добре ( дори и когато не трябва).

То може да става.... ама това, което не бива да става е.... ИЗГАРЯНЕ!!!!  newsm61

# 18
  • Мнения: 263
Пела , същия този доктор Папуров почисти ушната кал на сина ми, но не чрез промиване, а включи някаква машинка, която засмуква и стана просто за секунди. Също ми препоръча първия път да слагам топло олио за да се размекне, тъй като била много навътре и да не пипам вътре за да не я набутам повече. Аз обаче не му слагах, просто ме достраша. Втория път като го заведох, той сам ми предложи този начин, който описах. Чудих се, защо още първия път не му извади ушната кал, щом можело толкова бързо и лесно. Най-добре се консултирай, аз съм доволна от него като специалист.
 
 

# 19
  • София
  • Мнения: 558
Ето за по-издръжливите психически снимка на изгаряне  http://images.google.bg/imgres?imgurl=http://clearwisdom.net/emh … 6hl%3Dbg%26sa%3DN

Нарочно не пуснах снимка на изгаряне на глава и последствията от това....още по-драстично е на вид.....

# 20
  • Мнения: 46 518
... То може да става.... ама това, което не бива да става е.... ИЗГАРЯНЕ!!!!  newsm61

Имам чувството, че не знаеш точно за какво става дума, иди в първата аптека, която видиш и ще ти обяснят.

# 21
  • Мнения: 1 312
Тала,това е съвсем различно нещо.
Просто се пали една дълга фуния и тя не гори с някакви адски пламъци,а леко пълзи надолу по вестника.
А как отпушва пълни с вода от морето уши Wink

# 22
  • Мнения: 34
Пуснали са в аптеките спрей за чистене на ушната кал. Някой ползвал ли го е ? Каня се да си купя , ама не съм чувала никакви мнения.

# 23
  • София
  • Мнения: 903
... То може да става.... ама това, което не бива да става е.... ИЗГАРЯНЕ!!!!  newsm61

Имам чувството, че не знаеш точно за какво става дума, иди в първата аптека, която видиш и ще ти обяснят.

Чудя се защо хора, които изобщо нямат представя за какво иде реч се опитват да дават акъл. newsm78  Май е по-важно да се заклейми "бабешкия метод" ( разбира се това прави ССФ),  а не да се каже нещо смислено. а  Първо, няма опасност от изгаряне, защото няма кой знае какви пламъци, и второ, никой не е казал, че трябва да се прилага при дете, което както е писано по-горе трудно ще накараш да застане неподвижно с фуния в ухото.

# 24
  • София
  • Мнения: 39 764
Сетих се и за алтернативен метод, който можеш да пробваш преди това, баба ми прави едни фунии с восък. Продават се и в аптеките, приличат на тези хартиените, в които продаваха семки едно време  Laughing слага се в ухото и се пали широкия край.
При мен подейства, но баба ми щеше да ми запали косата, при дете не знам дали ще стане  Rolling Eyes
Аз това го правих в/у мен и мъж ми. Д-ра като чу... по този повод ми каза по горе написана реплика. Каза, че ми е имал случаи на изгорени тъпанчета. Искаше да ме предпази от прилагане на фито свещи в/у Дияна. Не, че съм мислила да го правя.
Аз се чувствах добре след фито свещите.

# 25
  • Мнения: 46 518
... Май е по-важно да се заклейми "бабешкия метод" ...

Като цяло съм против бабешките методи, позволих да ми го приложат, след като ми го препоръчаха в аптека  Blush

... Каза, че ми е имал случаи на изгорени тъпанчета ...

При това, което ми правиха на мен, фунията не докосва ухото, даже не се усещаше топлина, според мен е невъзможно да се стигне до изгаряне, освен, ако човекът, който държи фунията не я изпусне  Tired

# 26
  • София
  • Мнения: 558
Чудя се защо хора, които изобщо нямат представя за какво иде реч се опитват да дават акъл. newsm78  Май е по-важно да се заклейми "бабешкия метод" ( разбира се това прави ССФ),  а не да се каже нещо смислено. а  Първо, няма опасност от изгаряне, защото няма кой знае какви пламъци, и второ, никой не е казал, че трябва да се прилага при дете, което както е писано по-горе трудно ще накараш да застане неподвижно с фуния в ухото.

Ако става въпрос за мен, напротив, имам мно-о-о-го, ама много добра представа за какво иде реч..... Grinning  Разбира се че има опасност от изгаряне, то не се получава само от "голям" огън  Embarassed
Достатъчно е да има комбинация от шавливо дете, запалка и коса, а косата се запалва мигновенно. Да не забравяме и парафина, който когато се разтопи може да залепне върху кожата....а от това също стават изгаряния....
Изгаряне става много лесно и при малко невнимание с горещ чай, супа, мляко,  предложени на дете преди да са достатъчно охладени, например. За това се замислят много малко хора Rolling Eyes И много малко хора знаят, че  последствията понякога са за цял живот.... Травмата от престоя в болницата, операции, белези, за които се налагат множество повторни корекции с години, в периода на растежа на детето...
Съветът ми просто е да не се експериментира с децата  Naughty  И да се внимава - детската кожа се различава много от тази на възрастните!
Процедурата по почистване на ушната кал не е от "любимите" за лекарите, а напротив. И щом лекар е предложил този начитн на почистване, това означава че се налага! Няма нищо страшно в това!!!
 newsm53

# 27
  • Мнения: 472
Има капки специално за отпушване на уши.Педиатърката ни ги е изписвала и ни помогнаха.Струват о/ло 10лева и си струва да се опита с тях.

# 28
  • Мнения: 2 655
Благодаря Ви, за отговорите!
Баща й и баба й (майка му) я заведоха преди малко.
Дано няма проблем!

# 29
  • София
  • Мнения: 903
Чудя се защо хора, които изобщо нямат представя за какво иде реч се опитват да дават акъл. newsm78  Май е по-важно да се заклейми "бабешкия метод" ( разбира се това прави ССФ),  а не да се каже нещо смислено. а  Първо, няма опасност от изгаряне, защото няма кой знае какви пламъци, и второ, никой не е казал, че трябва да се прилага при дете, което както е писано по-горе трудно ще накараш да застане неподвижно с фуния в ухото.

Ако става въпрос за мен, напротив, имам мно-о-о-го, ама много добра представа за какво иде реч..... Grinning  Разбира се че има опасност от изгаряне, то не се получава само от "голям" огън  Embarassed
Достатъчно е да има комбинация от шавливо дете, запалка и коса, а косата се запалва мигновенно. Да не забравяме и парафина, който когато се разтопи може да залепне върху кожата....а от това също стават изгаряния....
Изгаряне става много лесно и при малко невнимание с горещ чай, супа, мляко,  предложени на дете преди да са достатъчно охладени, например. За това се замислят много малко хора Rolling Eyes И много малко хора знаят, че  последствията понякога са за цял живот.... Травмата от престоя в болницата, операции, белези, за които се налагат множество повторни корекции с години, в периода на растежа на детето...
Съветът ми просто е да не се експериментира с децата  Naughty  И да се внимава - детската кожа се различава много от тази на възрастните!
Процедурата по почистване на ушната кал не е от "любимите" за лекарите, а напротив. И щом лекар е предложил този начитн на почистване, това означава че се налага! Няма нищо страшно в това!!!
 newsm53

Точно за теб става въпрос. Ако беше прочела малко по-внимателно, щеше да видиш, че аз НЕ ПРЕПОРЪЧВАМ този метод за чистене на ушната кал [i]за деца[/i], а говоря по принцип като метод за чистене на ушна кал при възрастни, и че  при възрастни няма опасност от изгаряне, тъй като те не мърдат постоянно както децата.

А и принципно нямам нищо против чистенето на ушна кал да става от лекар, просто знам, че и с този бабешки метод се получва същия ефект.

... Май е по-важно да се заклейми "бабешкия метод" ...

Като цяло съм против бабешките методи, позволих да ми го приложат, след като ми го препоръчаха в аптека  Blush


Аз също не съм привърженик на бабешките методи, но специално за този знам, че действа, когато се използва правилно при възрастни.

Общи условия

Активация на акаунт