Великобритания - тема 13, нe-фаталнa

  • 16 997
  • 294
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 363
Kavalerko, имате ли индефенит лийв то ремейн? 

Успешна нова тема!
Мишолина прекрасни пролетни цветенца си намерила   bouquet

Хариет, защо да не говорят с теб хората? Аз все бързам и все не мога да отговоря на всички с по нещо.

За което да ме прощавате, не е лично  bouquet

ПС. Сега видях колко много сте изписали!
Еуа, мисля, че след като бащата е с ИЛР то тогава детето може да стане поданик. При такива условия мои приятели направиха паспорти на децата.
Може и да са променили положението от тогава.

Що се отнася до гледането на бебе- GI е права и споделям мнението и. Peace

Последна редакция: сб, 19 яну 2008, 21:27 от miravmbd

# 16
  • Лондон
  • Мнения: 56
Не съм решила още... Само обмислям Simple Smile

Не съм свикнала да ме гледат.... цял живот сама се оправям.... но ми се иска поне веднъж да не е така и да се поглезя... и какво по-подходящо време от това Simple Smile?

# 17
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
Не съм свикнала да ме гледат.... цял живот сама се оправям.... но ми се иска поне веднъж да не е така и да се поглезя... и какво по-подходящо време от това Simple Smile?

Сори мила  bouquet и аз така сама се оправям и сега с двете хлапета по-нанагорно ми идва  Tiredи затова малко по-остро се изказах.
Ако има кои да те гледа и глези в бг чудесно ходи после с бебчето!!! Но системата и раждането тук не е страшно, даже аз по бих се страхувала в бг. Казвай от какво точно те е страх да умуваме тук и да мислим заедно  Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 9
Misholina i Gi  БЛАГОДАРЯ  за инфото.
Между другото има ли някоя от вас, която живее в Hampshire (аз живея в Fleet )??? Много бих се радвала ако бих могла да пия кафенца с някоя от вас  Praynig

# 19
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
Misholina i Gi  БЛАГОДАРЯ  за инфото.
Между другото има ли някоя от вас, която живее в Hampshire (аз живея в Fleet )??? Много бих се радвала ако бих могла да пия кафенца с някоя от вас  Praynig

kavalerko ама ти си ми почти съседка  Sunglasses. Аз съм е Съри, Frimley, наше село на около 30мин от ваше Wink. Хайде да пием кафе пък и бебе имам (и едно по-голямко) да "тренираш" Wink. Пиши на ЛС ако искаш да се разберем Grinning

# 20
  • Мнения: 9
Kavalerko, имате ли индефенит лийв то ремейн? 

Ами нямаме, а и не отговаряме на условията да получим (тук сме от 3 години). Това май означава че няма как бебето да получи английско поданство. Но най-важното е да е живо и здраво.   baby_neutral

# 21
  • Мнения: 20
Здравейте Мами от UK,
 Живея в Лондон имам дъщеря на 2 месеца и настана време за ваксини та да ви попитам и по двата календара ли ги правите или...и за тези които ще кажат ''о,пак ли ''знам,че има търсачка и сте говорили за това ,но да опресним инфото пък и разговор да става.Благодаря Ви  bowuu

# 22
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
По въпроса за ИЛР и поданство. Ако поне единия от родителите в момента на раждането на детето има ИЛР ,то детето може да бъде регистрирано като британски поданик. Но за целта трябва да се регистрира първо с форма МN1  и мисля такса около 200-ина лири. После със сертифката се вади и паспорт.

Ако поне единия от родителите е с британско поданство в момента на раждането , то тогава детето взема поданство автоматично от родителя си. Попълва се само паспорт апликация + снимка + такса и то ако искате паспорт.

това е за деца родени от родители в брак..закона е малко по различен за такива неженени,макар,че го промениха миналата година по отношение на бащата,но ако маиката има ИЛР или е поданик детето ги наследява от нея.

За чаилд бенефит - ако смяташ да живееш повече от 8 седмици извън УК нямаш право да го получаваш и трябва да ги уведомиш за това. Ако не го направиш и не те хванат ис ок,но ако те хванат - хем ще връщаш пари,хем могат да те обвинят в бенефит fraud.

Маичиниството с еплаща от работодателя директно в банката,така,че няма значение къде си.....ако вземаш МА (maternity allowance)  те се плащат от ИР мисля,че директно в банката също..МА вземаш ако нямаш работодател,но все пак се квалифицираш за маичинство....

Общо взето възхищавам се на смелостта да се ражда в БГ......аз не бих рискувала...а и тук без да платя и едно пени пак ме глезиха,за съжаление само 7 часа, толкова ми беше престоя в болницата....аз съм за NHS, кои каквото ще да си казва...

Последна редакция: нд, 20 яну 2008, 12:49 от Ave

# 23
  • Мнения: 677
Не искаш да си приказваш с нас, значи  Simple Smile Я, виж какви китки пролетни намерих из дебрите интернетски! Определено повишават настроението! Нали ще дойдеш на следващата среща?

AG, трябва да питам мъжа ми за приставката за американския телевизор; в края на краищата си купихме нов телевизор с местния стандарт, и американския го ползваме за ДВД-та само. С приставката се хващат каналите, но качеството не е много добро, и много далече от HD - и беше жалко за иначе хубавия телевизор. Ще ти пиша как се казваше (и може направо да ви изнамерим нашата).

мишолина мерси, не ми е спешно като се сетиш или имаш време питай мъж си Simple Smile
Аз се ядосвам че не го продадохме на eBay преди да тръгнем, или пък да го бях дала на някой. От тук не ми се пуска на eBay, има всякакви и да не вземе да го купи някой който пък после да оспори че не работи или нещо от рода, та и пращането до Щатите да плащам аз. Затова се чудех за въпросната приставка. "Докарахме му" почти идеален черно бял образ само с кутията (мишолина, да ми беше казала че тук няма НВО  Simple Smile), ДВД-тата се гледаха по-зле макар и на цветно. Гледах 1 седмица черно-бяло и си взехме друг, а този стои в кутията си и ме дразни като го гледам зад вратата (тия хора защо нямат мазета?).  

# 24
  • Лондон
  • Мнения: 56

мишолина мерси, не ми е спешно като се сетиш или имаш време питай мъж си Simple Smile
[/quote]

Казва се NTSC to PAL convertor. Марката няма значение. Аз си купих от ибей и още го имам. Ако искаш мога да ти го дам. Пиши ми на лични и ще се разберем.

# 25
  • Лондон
  • Мнения: 56
Сори мила  bouquet и аз така сама се оправям и сега с двете хлапета по-нанагорно ми идва  Tiredи затова малко по-остро се изказах.
Ако има кои да те гледа и глези в бг чудесно ходи после с бебчето!!! Но системата и раждането тук не е страшно, даже аз по бих се страхувала в бг. Казвай от какво точно те е страх да умуваме тук и да мислим заедно  Heart Eyes

Не знам от какво.... Неопределимо е. В общи линии страх ме е, че няма да ми обърнат внимание.  В България сигурно е същото, но смятам да си платя за да го правят.

# 26
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
Живея в Лондон имам дъщеря на 2 месеца и настана време за ваксини та да ви попитам и по двата календара ли ги правите 

И аз съм с такова малко бебче Heart Eyes. И за него и за батко му ги правя само по тукащния календар.

Не знам от какво.... Неопределимо е. В общи линии страх ме е, че няма да ми обърнат внимание.  В България сигурно е същото, но смятам да си платя за да го правят.

То нали знаеш и да си платиш не е гаранция... Crazy.
Внимание обръщат тук, но не е като някои да седи да ти държи ръката през цялото време докато раждаш (мъжа ти или друг познат е за тази работа). НО ако има някакви усложнения (дано да няма!!) ти правят всички изследвания. Имам колежка която имаше доста усложнения за бебето и я гледаха всяка седмица след 20-та (когато се разбра). За щастие бебчето се роди добре с минимални отклонения, но имаше нужда да ходи 1 път седмично да му коригират ходилата. Е, ходи и сега са почти коригирани.
При нормално протичаща бременност (дано да е такава) вярно прегледите са по малко отколкото се иска на една притеснена нова мама  Heart Eyes, но пък от мед. гледна точка са нормален брой.
Ако това те притеснява не съм забелязала различно отношение към чужденци в болницата. 

# 27
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
По върпоса общо взето на една бременна се полагат:

1 скан в 12 седмица

1 скан в 20-та седмица

посещение при акушерката за регулярен check up отначало беше един път в месеца, после стана два пъти в месеца и последния месец - всяка седмица. На тези срещи обясняваш ,питаш,мерят ти кръвно, тест на кръв/урина мисля,че правеха..

Това е ако си ок и няма отколнения от бремеността. Това което ми хареса тук е,че не те карат да се чувстваш едва ли не болна като в БГ  - то там са един лекар,ма тоя н ебил добър,даи-при друг,че при трети за мнение...сканове всяка седмица едва ли е,изследвания и тн..

А бременността си е физиологичен процес,а не болест..трябва да се наслаждаваш максимално...

Още ако си too posh to push няма да ти направят секцио тук,освен ако нямаш медицински показания, докато в БГ са готови да ти вземат парите за това, без да обяснават какви рискове име.....виж сагата на Елвира за резултат от секцио....
верно,че всеки си прави личен избор къде да ражда,ама аз все си мисля,че в УК е за предпочитане....

Аз специално имах само нещата които съм изброила в началото на поста.....+ един кръвен тест щото съм  над 40 г възраст........и един допълнителен скан в 39-та седмица,защото си мислеха,че бебето е малко на размер за 39-та седмица....в БГ щяха да ме скапат от изследвания, сканове,тествое и тем подобни..+ задължително секцио щото нали разбираш възрастта.......не съм работила само последната седмица преди раждането...

# 28
  • Мнения: 142
Zdraveite,
Reshih da se vklyoucha i az vuv foruma. Jiveia v Guernsey, Channel Islands. Ne mislia che ima mnogo BG maiki tuk Sad..
Shte se radvam da se zapoznaia s vas i da obmeniame info..
V momenta sum v proces na vadane na zadgranichen pasport, zashtoto ne mojem da mruden dori i do UK..
Mnogo shte se radvam da polucha info za tova kak ste vadili zadgranichni passporti na decata?????
Pozdravi
Lina_gg

# 29
  • Мнения: 1 959
 eya имаш и друга възможност да раждаш в часна клиника тук не е каано че само в БГ има часни болници.Успех с бременоста и с решението което вземеш

Общи условия

Активация на акаунт