Отговори
# 15
  • Мнения: 1 214
Целодневен шопинг по магазините мисля,че би подействало.Много приятелки така са родили  Mr. Green

# 16
  • Canada
  • Мнения: 1 773
И ананаса не помага, ям постоянно при това пресен, а не от компот.

# 17
  • Мнения: 456
Аз също правех почти всички неща, които сте написали, даже от зор и желание да родя, имах една вечер фалшиви контракции, та ходихме до болницата на разходка - в 2 през нощта #Silly . Родих един ден преди назначената ми дата за предизвикване. Така че , Божа работа си е...

# 18
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Кастор ойл е рициново масло, някои се кълнат че действа, но само ако сте готови, половин чаша + портокалов сок, ако не подейства - след 4 часа още веднъж.  Има рецепти много в интернет. Малко гадно ми звучи обаче.
Моя корем нали не беше много голям и мъжо хич не ме жалеше, все ме разхождаше като питомно тюленче из магазините, та въпросната вечер поне 3-4 часа обикаляхме, накрая корема взе така да ми тежи, че си викам колко съм загубена, накрая ще го повредя  Imp . Прибрах се, пийнах едно кафе и живнах, та взех и къщата да чистя, накрая към 23 часа викам я да грундирам и две платна за картинки, обичах да си цапам. Накрая си легнах, за да се събудя само след 2 часа - малки контракцийки на 20 мин, на сутринта станаха на 5. Това е историята  Laughing .

# 19
i az po4ti vsi4ko probvah ot tova koeto poso4va6 ama ni6to ne pomogna, kazaha mi da digna ne6to te6ko ama me be6e strah za beb4o i ne go napravih. I taka 6 dena sled termina mi go rpedizvikaha za6toto imah mnogo pupna vruv i be6e dosta nape4eno pologenieto vutre v men #Onfire

# 20
  • Мнения: 6 323
Цитат на: wellroundedwoman
1. качване на стълби (изживяваш се като една опълченка на Шипка значи)

Това не върши работа - поне при мен. Живеем на 5-тия етаж и многократното изкачване на стълбите си е ежедневие.

Цитат на: wellroundedwoman
2. ядене на люто (жалко че сладкото няма този ефект)

И това не става. Ям (ядях) си люто без проблем (е, не много люто де)

Цитат на: wellroundedwoman
4. секс (почти неосъществимо с 9-месечно шкембе)

Нямахме проблем с осъществяването, но и това не помогна.... всъщност не знам - може и да е помогнало, за последно беше 2 дни преди да родя.

Цитат на: wellroundedwoman
5. дълги разходки (който може да мъкне голямото шкембе наоколо без кран)

Ходех пеша поне по два часа през цялата бременност - до последно.

Цитат на: wellroundedwoman
6. топла вана (и това е много съмнително, сигурно може да се прегрее бебока)

Знам, че не е полезно, ама аз ако не се ощавя - все едно не съм се къпала. Нямаме вана, но така се паря като се къпя... ужас.

Касторово масло даже не знам какво е, а чай от малинови листа не съм опитвала никога, но...

Преносвах щерката с повече от седмица (уж) и се бях зарекла, че ако не се роди до 1-ви октомври - ще нарамя килима, ще го смъкна 5 етажа пеша надолу по стълбите и ще го тупам докато не започна да раждам.  Laughing

А това, което на мен ми помогна - екстремен ремонт в последните 2 седмици преди да родя (спукаха се тръбите точно навреме), фугиране, боядисване и всякакви други "полезни" и лесни за една бременна дейности.
В деня, в който ми започнаха контракциите фугирах плочките в банята, предвиждайки се с едно детско столче, защото не можех да клекна... След като приключих с фугирането отидох на пазар и си напазарувах от всички възможни плодове и зеленчуци, в резултат на което сакът тежеше около 10 кг. сигурно. Е, с него стигнах от магазина до 3-тия етаж на стълбите, когато ми започнаха с ряз контракциите. Добре, че ме настигна един съсед-левент на около 90 години и той ми помогна да се кача до вкъщи.

А иначе, сериозно...
Сексът и особено еякулацията на мъжа в жената, както и дразненето на зърната на гърдите,  може да предизвикат контракции.

Също така е доказано, че папаята и ананасът съдържат ензими, които могат да предизвикат контракции. Затова и не е препоръчително да се консумират по време на бременността, тъй като могат да предизвикат аборт... но когато бебето закъснява, то ефектът им може да е положителен.

# 21
  • София
  • Мнения: 726
Wellroundedwoman, аз пробвах от всичко, дето си го писала без разни масла там и листа, ама нищо не помогна - накрая с хапче и система го изкараха Жожо колкото и да не му се искаше....

# 22
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
Може и да е било случайно, но аз родих след като ядох компот от ананас. Постипих болница 2 седмици преди термина с редовни, но не много болезнени контракции, които до вечерта съвсем затихнаха и така останах да си чакам в болницата. След 5 дена чакане реших да пробвам ей така на майтап да изям 1 компот от ананас(малка кутийка). Изядох я към 21 часа, към 1 през нощта започнаха истинските контракции и 9:17 родих. Искам да отбележа, че през цялото време докато бях в болницата имах нередовни неболезнени подготвителни контракции.

# 23
  • Мнения: 1 250
Мили майчета,

Както се казва - Божа работа!

Първото преносих 10 дена. Беше си слязло ниско, ама контракции - никакви. Едиствено след първото "туширане" се появи една едиствена - както казват една птичка пролет не прави. Влезнах в МД на 7мия етаж. Всеки ден поне по 3-4 пъти съм се качвала пеша - нищо не помогна, обаче да видите какви стегнати крака направих! Дори туширането не предизвикваше нито контракции нито болки. Та ме сложиха на системи - в 9ч ме включиха, в 14ч бебето беше излязло.

Второто обаче си излезна само (малко закъсня, защото водите бяха доста зеленички - тъмно зелени - та уплашиха акушерките), в 10 ме приеха в болницата, в 12,30 родих.

Пожелавам на всички предстоящи и чакащи майки най-вече спокойствие - бебето си знае работата - и бързо и успешно раждане.
И най-вече помнете - почти всичко зависи от скамото бебе!

# 24
  • Мнения: 1 032
Боже, това за ананаса не го знаех. ooooh! Аз цяла бременност си хапвах такива компотчета ден през ден... Rolling Eyes
Живеем на 5 етаж и в нашия вход няма асансьор и всеки ден ходя по няколко пъти нагоре-надолу, така че стъпалата не свършиха при мен някаква работа. Laughing
Единственото, което ми помогна като че ли беше секса. Grinning

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 5 640
12 часа пред компютъра в седнало положение и за лека нощ горещ душ около 30 минути. На мене не ми беше време ама .....

Общи условия

Активация на акаунт