МНОГОДЕТНИ МАМИ 31

  • 16 185
  • 316
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 740
Джулка, и аз си мисля, че трябва да говорите с Мирела за секса, като следствие на любовта, а не заради задоволяване на нечии изисквания. Може би ще й бъде полезно да й разкажеш как е било при тебе на тази възраст, как е имало някой, който е настоявал да правите секс, но ти си предпочела да послушаш сърцето си и не съжаляваш... нещо такова. А при друг разговор й спомени за опасностите от общуването по интернет, за чувството за безопасност от една страна и безнаказаност от друга, които създава виртуалната връзка и че това не е истинският живот, а по-скоро игра, която не бива да допускаме да ни обърка живота. Дай й примери за деца, пострадали от запознанства по интернет - но без да намекваш за нейната "връзка", че ще се усъмни.

Глухарчева, много ми харесва новият ти ник. Навява ми асоциации за нежност, ранимост, отнесеност, чувствителност - но примесени с малко авантюризъм и немалко решителност.
Отива ти.  Hug

габи, много хубаво село! Направо заплюй десетина местенца там за мамите, дето ще се изселваме от апартаментите. Ще настроим къщи по проект на Наслуки, коя с мащабите на КаНиМа, коя - на Глухарчева, Пешеходката, ако не мие спанак, ще ни проверява за екологичност, Цоцоланка ще си гледа близнаците, Пиги и Нели при този климат ще забравят за болестите, а местните ще се чудят на небивалия демографски прираст. На когото му трябваме, лесно ще ни намира, а на когото му бодем очите, лесно ще ни забрави. А, да, и Наслуки да спазарява ванове наред, по списъка от първата страница на темата, че аман от теснотия.

# 46
  • Не съм от тук и съм за малко
  • Мнения: 717
Албенче,наистина не сме били такива,толкова злоба има в тия деца,а нали ние сме родителите,защо.. Thinking
Пиги, нещо съм проспала... newsm78

Джулка, настръхвам като чета, хвърли ме в размисъл. Мисля, че ако и отделяш повече време да общувате, да ходите насам натам (знам, че нямаш време), ти да й споделяш твои преживявания - така може да се отпусне и да споделя с теб. Рецептата за приятелството ти си я знаеш. Важно е да има доверие между вас. И много разговори по темата. Част от тактиката включва да и намериш повече занимания - да ви помага във фирмата, да спортува, насърчаване на хоби. Да не виси много в скайпа и мислите и да са другаде. Вие с Галин сте прекрасен пример за децата си - използвай го.  Peace  Съвсем друг подход е ако действате директно, заедно с Галин -  напористия господинчо с ритник по задника и Мирелчето без скайп, има моменти когато и така трябва да се действа, но не знам дали случая е такъв. Извинявай ако ти звуча назидателно, вживях се в проблема. Дано намерите правилния подход.  Praynig  Hug

# 47
  • Мнения: 1 470
Джулка не знам дали мога да ти дам най-правилният съвет,все пак като майка имам по-малко опит от други мами тук,а и съм мама на момчета,но...Смятам че сега е времето да станете приятелки,и преди всичко да си имате доверие...Затова може би ще е по редно да споделиш с нея факта че следиш от време действията и,защото много я обичаш и ...Ти си знаеш.И дано и тя да бъде откровенна,и да ти вярва,и да се научи да споделя...Аз винаги съм била близка с мойта майка,и тя знаеше всичко...Е!Почти всичко... HugОх!Навлизате в най-трудната възраст...Дано бог да ни пази децата!!!И да им даде повече разум!!!

Не съм ви чела всички...Просто в момента съм много бясна,обидена,омърсена,и ...Ех,да можех да бъда дебил...В учебника на синето от 3клас-Чоавек и Общество,учат за Симеон...Цитирам:
   "Симеон водил продължителни войни с Византия,но НЕ оставил следи в българското минало."
Представяте ли си?!Той не е оставил следа в историята,той просто си царувал,и си водел битки и...Не знам!Просто нямам думи!!!Яростта ми избликва и през ушите...Ще експлодирам...Ей,за това спрях да ходя вече да нося цветя по паметниците...Срам ме е пред великите дела на праотците ни,да застана с наведена глава,и да знам че съм забравила за тях,че съм ги изоставила,че съм потъпкала всичко за което са се борили,и въобще...Наистина ще експлодирам...Не съм достойна да се нарека българка...

# 48
  • Мнения: 11 607
габи, много хубаво село! Направо заплюй десетина местенца там за мамите, дето ще се изселваме от апартаментите. Ще настроим къщи по проект на Наслуки, коя с мащабите на КаНиМа, коя - на Глухарчева, Пешеходката, ако не мие спанак, ще ни проверява за екологичност, Цоцоланка ще си гледа близнаците, Пиги и Нели при този климат ще забравят за болестите, а местните ще се чудят на небивалия демографски прираст. На когото му трябваме, лесно ще ни намира, а на когото му бодем очите, лесно ще ни забрави. А, да, и Наслуки да спазарява ванове наред, по списъка от първата страница на темата, че аман от теснотия.

Насълзиха ми се очите чак от тази идилия.........Ех....сега разбирам аз,че в къщата на Шефката водеща е духовната храна,а не физическата...Ще засича тя колко време се варят яйцата...глупости........Тя е над кухненската мебилировка, тя е над абсорбатора и кухненския плот.....Но виж...сигурна съм,че библиотеката и едва се държи на краката си - опиянена от тоновете ктиги! Ех...мечти....ех....С усмивка на уста ще заспа тази вечер........и ще си мисля за Цвет......(т.е. за нейните писания...)....

Момичета, момичета...чета, чета и се убеждавам колко хубава и задушевна ни става темата от ден на ден.......Радвате ми окото безкрайно много! Направо писанията ви за балсам за очите ми..чета и ги поглъщам, чета и ви поглъщам....и какво друго да ви кажа...освен това да продължавате в същия дух и да не се задоволявате с постигнатото!

Юлчо...какво да ти кажа мила...далеко съм от пуберството и акъл и съвети на никой не мога да дам.......Самата аз преди половин година(знаеш добре) залових големият син,че е гледал голи каки във вибокса.......Точно по Хистори-то.......И..се почувствах пердадена...защото тема секс не е табу в нашата къща...За 11г. рожден ден получи книга за съзряването на момчетата и момичетата, богато илюстрована и я четохме цялото семейство. Говорим си открито на тази тема и съм започнала от момента, в който са проявили интерес към секса......Незнам, незнам...но знам едно,което върви без отказно при децата ми във всяка една област - време отделено лично за самия него...без други около нас. Т.е. когато съм с Рая съм само с нея и никой друг...излизаме двете, приказваме си, държим се за ръце, гушкам я и така.....По същия начин и с момечтата...И...ме питат кога пак ще излезем пак само двамата(двете) - т.е. харесало им е и то много! ПРосто в очичките им си личеше! Друго време прекарано само с тях... - 5-те минути преди сън...Да седна на леглото на всеки един от тях, да го гушна, да му разкажа нещо, да го попитам нещо, да го нацелувам едно хубаво и дори да ги прегърна и така в прегръдка да се унесат......Децата копнеят за лично време, за личен контакт, дори и нищо да не им говоря...но да ги прегърна до сърцето си и да ги стисна с все сила! Толкова са ми безценни тези мигове на силни прегръдки и да ги галя по косата....И друго......много им разказвам за моя живот! Зо добро или лошо...всички в къщи знаят живота ми(вкл. и половинката,която започва да омеква за почивка тет-а-тет.....)...разказвам за детството ми, за село, за сълзите ми, за радостите ми, за опитите за преписване, за бягството ми от къщи.....какво ви казвам пък точно на вас.....вие си ме знаете,че съм отворена книга и всичко си казвам(без бой!)......Незнам дали хубаво разказвам, но знам,че ме слушат в захлас, с отворени очи, уши и зяпнали уста......Казвала съм ви,че не съм пример за подражание, като знам какви съм ги вършила - се учудвам как майка ми няма бели коси........И знам защо не бях пример за подражание....Може и да ви се стори малко крайно, но...има една поговорка,че всичко в този смят става или от липса на любов, или от прекалената такава.....Та аз смятам,че при мен е било липса на любов...Не че не са ме обичали...знам,че ме обичат и майка ми, и баща ми......Но бяха прекалено заети с лични проблеми, с брат ми, с работа и с какво ли не още( не мога да кажа,че съм имала лесно детство, що детски сълзи си спомням от гледки на отношения в къщи..)....Но не си показваха и не изразяваха обичта си към мен........може и така да са били възпитани те(тук в Благоевград една поговорка казва,че дете се целувало само когато спи...).....И сега доколкото ми е възможно гледам да бъда ЛИЧНО с детето си.........И това има своите положителни резултати!

Ох...похвалих ви се,че момиченцето ми, за което не е направено училище по фръцкане, а по математика, литература и пр. - има пак червено на диктовката...но вече значително по-малко! И ми стана драго на сърцето.......Ще се оправи тя, знам....още време и трябва....

И друго...днес по Господарите даваха сем. Хамзе....дарили им компютър, а Евгени Минчев ги взима под крилото си до Руския бал и ще им плати тока, и даде по 50лв. на дете.......

И друго....Честит Бабинден! Желая на всички нас, вкл. и на себе си...добре да бабуваме над децата си и да го правим с много мъдрост и здрави нерви! И естествено...с любов, много мъдра любов, която обаче не задушава, а дава кислород за живот!

Ай лека нощ и простете.......

# 49
  • Мнения: 1 069
Shocked Shocked Shocked Shocked ShockedМимоза Глухарчева???????????? Заклевам се ,че преди малко на това място пишеше Галче!!!

Добре че я разконспирира, че аз много се замислих кой той?!?!?

Габи, направо ме разби и мен с този пост!

Джулис, аз нямам толкова голями деца, но успях да помогна поне малко с подобен проблем при комшийското дете - майката ми сподели за какво става въпрос и издебнах момента та си поговорих с девойката. Не знам дали нещо й е влезнало в главата, но разговора беше приятелски, т.е. все едно си споделяме. Нямаш ли някое познато комшийско дете или момиче с което тя си споделя повече или поне се отпуска да говори за лични неща? Пробвай, сподели на някой около вас тихомълком да си поговорят.

Другият вариант е ти да подхванеш някакъв разговор без да й показваш грам че знаеш нещо. И да ти кажа под секрет, мисля че тя знае какво прави - щом се дърпа. От опит знам, че когато ме карат нещо да правя се заинатявам и на инат не го правя. Т.е. ако аз поискам ДА, но да ме карат и да ме молят НЕ  Peace Спокойно, ще се оправи момичето - разумно е.

Аз да се оплача - нещо съм много нервна в последно време - не знам от гушата/базеда ли от какво ли но ми кипи кръвта от нерви - и си го изкарвам или на мъж ми или на Влади - днес малкия го отнесе, направо издивявам когато ми дъвче едно малко кюфте 40минути, или една малка филийка 1час и 43 минути. И пак побеснях и го пратих гладен да легне - а той като че ли това чакаше. Направо не знам, всичко ми образува нерви - включително и бебешкия неистов рев-дране ме изкарва извън релси. Пия си хапчетата, ходя по изследвания - ама като ми каже лекарката - СПОКОЙСТВИЕ - е.......... до там съм

Последна редакция: пн, 21 яну 2008, 23:16 от NellyDi

# 50
  • Мнения: 3 323
Имам си ходещо момиченцеееее! Хип! Хип! Ураааа! Хомо Еректус!
Юле, направо онемях! Шса ръгна с ножката в сардцето - нямам друго под ръка! Леле, майко Божия, и ти, Исусе Христе!!! Затва ли драпах толкова за момиче!? Не знам какво да кажа - разговори - ясно, ама ми иде ... да откъсна нечии  ... таквоз ... #2gunfire #2gunfire #2gunfire
 За дъртия пубер, кво да река - словесната еквилибристика я владее в съвършенство, пък аз не ми издържат нервите... Не знам дали споменах - след ремонта, той реши да остане да живее у баба си, уж самостоятелна стая да си имал... Ама стаята включва и РС и угаждаща баба, ще видим кога ще им разритам задругата - иде края на първия срок.... Макар, честно да си призная като че има признаци на хомо сапиенс, ама толкова незабележими, че по скоро са като сянка на хоризонта... (чукам на дърво, да не е мираж). Даже чат-пат успяваме да поговорим около 5 минути преди да изровя бойната секира... А, най гадното е, че малкия тиквеник гледа от него и копира... Седи ми с качулка на главата и ужасно бандитски (според него) вид и клатушкайки си главата ми вика - Йоу мееен! Са квоооо?  Ама аз вече съм яла крак от кокошка - отговарям - Са, меен, ше ми се лепнеш на шамара - да ти се наместят бръмбарите И СВАЛИ ТАЯ КАЧУЛКА ДА НЕ ТИ Я РЕЗНА ЗАЕДНО СЪС СЪДЪРЖАНИЕТО! Обикновенно помага... да видим до кога...
Та, последно преди да ви отегча съвсем - днес ни беше пръв ходачески ден! Обаче, наред с ходенето и битовите травми зачестиха (днешните са 3 видими и 10 невидими), та малко има вид на малтретирано чавенце, добре че само в къщи си седи.... Дали някой ще ми повярва, колко малко бой са яли моите маймуни? Дивна досега изобщо не знае какво е това, пък като се замисля и Кардам май бой още не е виждал... освен по някой зад врата - профилактичен... А, на баткото - на него определено му е бил малко - прави са хората... бий дупе... ама аз нали демокрация - та нА ми сега!

Мимоза, страшен ник!
Добре дошла на инамина! Само да не забегнеш от толкова страшни постове - пиши често - имаме и по добри дни!

# 51
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Я да се разпиша набързо....ох Глухарчева-мимозкова...нямам думи  Mr. Green
Дива ирландска пешеходка явно се увеличавате пешеходките у вас....Честити ходещи крачета   bouquet
NellyDi няма ли начин да забегнеш за едно денонощие макар далече от дома...малко да разпуснеш...не че няма да мислиш за децата ама все си е от полза Thinking
Цоци,умно ти е детето,не се коси  Stop а за Хамзе...не съм гледала но се радвам на развоя на събитията около тях Hug
Червената Шапчица егати подигравката с историята,ама тия дето ги пишат тия дивотии по учебниците са за  #2gunfire #2gunfire #2gunfire Що непишеш до БТВ да обърнат внимание,те ще дадат гласност на тая гавра  Rolling Eyes предполагам
Тъща 3 и аз забравих да си пусна фиша,но утре ЩЕ
Пиги® и моята дъщеря е почти на 16 години без десетина дни  Crossing Arms уж си имаме доверие,но по някоя проверчица незабелязана на разговорите в скайпа или в телефона на смс-те нее излишна,все пак това е друго поколение,не е като нас на времето...
ivata неостаряваш...небяхме такива
Габи напълни ми душата с тез снимки ...красиво е там,пък за компанията,не се коси и това ще стане някой ден...дали тук,дали там при тебе...колко му е Hug а за кръщенето  Naughty не е бил тогава моят мъж със сигурност,тогава още си бях във Варна и на ум не ми идваше че може да ми стъпи кракът в Горна Оряховица  Sick нея година тъкмо най накрая се разведох,че около 5 години бях ни разведен ни семейна-с мъж ама без мъж  #Cussing out че той при колежката си .....ама всяко зло за добро
 Mr. Green аз уж набързо наминах и за кратко ,айде лека нощ,хубави сънища и слънчев   bouquet и спорен вторник

# 52
  • Мнения: 3 740
Честита ДИВНА ПЕШЕХОДКА на Дивата пешеходка! Надалече да стигне!

# 53
  • Мнения: 392
Добро утро!

Виждам че Кабо Алма ме е изпреварила, ама вижте пък с какво кафе ще ви почерпя:


Да ни напомня за горещите летни дни...

Честит прощъпулник на Дивна! Много да ходи - малко да пада!

Хайде лек ден и по-свежо настроение, че чухте ли снощи по новините - вчерашният ден бил най-скапания през цялата година - студено, мъгливо, парите свършили, празниците отминали, обещанията неизпълнени, изобщо - досада някаква.
Само при нас цари веселба!

# 54
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Браво на ходещото момиченце! Хубаво да тропка със здрави крачета и надалеч да стигне!

Габи, прекрасни слънце и зеленина! Ама днес и времето във Варна не лъже! Улиците по изсъхнаха, слънцето е ярко, небето чисто и е само за навън!  Simple Smile

# 55
  • Мнения: 66
Здравейте на всички.Много ми е рано май да се включвам тук,но нали съм бъдеща мама за трети път та затова.За протокола-от Варна съм,на37г.,Никол-06.07.1998г.,Яница-25.12.1999г.,а третото-вероятен термин 13.07.2008

# 56
  • Мнения: 3 740
Никак не ти е рано - точно навреме и на място си!
Добре дошла!  bouquet
Много хубава новина! Grinning Ще се радваме и вълнуваме заедно с тебе. Лека бременност!

# 57
  • Мнения: 66
Благодаря Кабо Алма.Досега освен,че се вълнувах малко се и страхувах,че с две-едно,ама с три Rolling Eyes,но се засрамих като видях колко мами има като мен.

# 58
  • Мнения: 1 744
Добре дошла, lucia! Няма страшно, все пак и помощници си имаш. Желая ти лека бременност! Peace

Аз пък днес реших да се поглезя малко - фризьор, маникюр, козметик, събота и неделя смятам да опоскам магазините, тъкмо ми отпуснаха кредитна карта smile3508. Приготвям се за новата работа, вече нямам търпение.

След малко с Радеток, започваме втория урок по английски по Скайпа, така че ако има желаещи - да се включват.Моя скайп е nadiaeuro.

Честито прохождане на Дивна!  Hug

# 59
  • Мнения: 3 479
Благодаря Кабо Алма.Досега освен,че се вълнувах малко се и страхувах,че с две-едно,ама с три Rolling Eyes,но се засрамих като видях колко мами има като мен.

Добре дошла Hug
Да знаеш, че тия дето те карат да се срамуваш най - вероятно ти завиждат за смелостта Laughing

Общи условия

Активация на акаунт