какво да правя със захранването

  • 2 433
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 378
Пропуснах да напиша,че като въвеждате по лъжичка нова храна,можете да ядете повече от тази,която вече сте въвели.Например,ако сте яли морков без проблеми първите дни,би могло реакцията да е от картофа.Изчакайте известно време и после го предложете.Първите ни зеленчуци бяха тиква,морков и картоф, всякакви комбинации на моркова и тиквата с плодове.Едва по-късно включих тиквички,правех комбинации  - моркови и тиквички;картофи, тиквички и моркови;тиква,тиквички и картофи;картофи и тиквички.Редувах с плодово-зеленчукови,да не омръзнат.

# 16
  • Мнения: 378
Пропуснах да напиша, че като въвеждате нова храна по лъжичка,можете да ядете спокойно от тази, която сте въвели. Например, ако сте яли морков без  проблеми първите дни, би могло реакцията да е от картофа. Изчакайте известно време и после го предложете.Първите ни зеленчуци бяха тиква, морков и картоф и комбинации на тиквата и моркова с плодове. Едва по-късно включих тиквички и правех комбинации - моркови и тиквички; картофи, тиквички и моркови; тиква, тиквички и картофи; картофи и тиквички.Редувах с плодово-зеленчукови,да не омръзнат.

# 17
  • Мнения: 502
Ако не е напълно здраво бебето,премини само на кърма,докато се оправи.Иначе после още дълго време ще ти отказва твърда храна.И моят бебчо има хемоглобин108,на същата възраст като твоя е,и е захранен само с оризова каша.Но от всичко прочетено днес във форума се успокоих напълно : ще си продължим на кърма и може би ще се храним педагогически.успех! Laughing

# 18
  • Мнения: 2 837
И аз съм захранвала горе-долу като теб. Румен беше на 7 месеца. Да, болно дете не се захранва - даже аз и по-късно, докато беше болен, само кърмех Румен и спирах пюретата. Освен това, щом хапва няколко лъжички, ти нямаш проблем. Въпрос на време е. И при нас не стана веднага, даже хич не го кефеха другите храни. Неочаквано за мен хареса най-напред пюре със спанак (а ние с баща му не ядем такова). Но сега вече си яде всичко. Така че..търпение, и не бързай с новите храни.
Що се отнася до хемоглобина - нашият на шест месеца беше  106, а на годинка - 110. Но детето е жизнено и не даже си е румен не само по име. Така че педиатърката ме успокои, каза да му давам спанак и телешко (но ние сме по-големи). Та така...

# 19
  • Мнения: 103
благодаря, че ми пишете
от четвъртък спрях пюретата, за да оздравеем напълно и днес му дадох оризова млчена каша (първата каша на бебето) на хип; може би не трябваше да му давам млечна, но др. оризови разбрах че се правят с мляко а не с вода и реших, че тази ще ми е по-лесно като е с вода.
хареса я, но сега не знам кога пак мога да опитам с зел. пюрета???
kaкво ще кажете???

# 20
  • Мнения: 2 837
 Като сте здравички, можеш да пробваш с някакво пюре с ориз например и постепенно да прибавяш други храни, щом като си давала оризова каша...Принципно щом вече си въвела някаква храна, без значение, че е отдавна, приели ли сте я добре, дай пак. Има добри комбинации - тиква с ориз и т.н. И не наблягай на количеството в началото - колкото, толкова.
А иначе за млякото в кашата, знаеш ли го какво е?

# 21
  • Мнения: 103
da pishe che e adaptirano, chetoh ot temite za zahranvane che ne e hubavo na karmeni bebeta da se dava kasha s adaptirano mliako, no kasno go prochetoh

# 22
  • Мнения: 2 837
Е, чак толкова не се впечатлявай, че си дала каша с АМ. Не е и голям проблем. Ако ти харесва каши, можеш да даваш вече, макар че аз ги избягвах - детето ми беше доста пухкаво по онова време. И пак ти казвам - не се впечатлявай - аз много се бях притеснила, че моето яшно дете не може да изяде повече от половин пюре (а вие ядете повече, както разбрах) на 8 месеца. После, като ги хареса, не му стигаше...

# 23
  • Мнения: 2 614
marianair, каква каша ползваш, защото повечето не са с АМ, а с обикновено сухо мляко. Само на Милупа пише, че са с Милумил. Затова е по-добре да не рискуваш с млечни каши, докато не си въвела млечните  Peace
Поздрави и успех със захранването!

# 24
  • Мнения: 103
кашата е на хип, млечна с ориз (пробиотик), пише първата каша на бебето и на превода на български изрично пише, че е с адаптирано мляко, което отговаря на възрастта на вашето бебе, от 4 месеца
дано не лъжат или да са ме подвели.
отново пиша защо купих млечна каша а не безмлечна, защото разбрах че др. (безмлчените) се правят с адаптирано мляко или карма, а не с вода.

# 25
  • Мнения: 3 718
Всички безмлечни каши се правят с вода. Аз правя следното, бъркам  безмлечната каша с вода и след това добавям плодово пюре ( в началото) или суров плод. Така хем овкусявам кашата, хем става по полезна. Иначе за начало съм ползвала каши на Милупа оризова, на Хип елда безмлечна, по късно като въведох глутена давах 7 зърнената на Милупа. Гледах да няма захар и добавени плодове. Също си правех каша от кафяв ориз домашна.

# 26
  • Мнения: 1 089
marianair,
аз мисля, че изборът ти на каша е много добър. Винаги, когато можеш гледай да даваш храни с пробиотици!
Има безмлечни пробиотични каши на Нестле, но това, че са безмлечни не е проблем. Аз ги правя с АМ, но за да не си създаваш проблеми слагаш съответните лъжички АМ в кашата и после доливаш вода - все едно, че е млечна каша.

# 27
  • Мнения: 103
отново ви благодаря за отговорите

давам кашата,вече втори ден макар че не съм сигурна каква трябва да стане на гъстота (правя половин доза засега). един път е по-рядка, един път. 
а сега пак имам питане, кога захранихте вашите малчовци, защото ние след 10 дни ставаме на 7 месеца и вкъщи (бабите) ще ме побъркат, че детето нищо не яде още и нищо не му давам, и като седнр с  нас на масата му дадат да близне я хлебче, я краставичка, я картофче (в което няма лошо нали доколкото разбрах от една моя др. тема такъв е метода на педагогическото захранване), но мн. ме пресират и си мисля, че я съм го оставила с  тях скоро и ще му дадат супичка или кисело мляко.

# 28
  • Мнения: 2 614
Не мисля, че е късно и за педагогическо захранване. При нас сядането на детето на масата с нас, направи и нашето хранене доста по-здравословно!
И в супичката и в киселото мляко няма лошо, но дали ще удържите още месец-два.
Всъщност най-добре се посъветвай с момичетата от темата за ПЗ, те вече са минали по този път!

# 29
  • Мнения: 2 837
Това, което мога да споделя, е че освен че захраних на възрастта на твоето дете, го направих по няколко причини: той вече взе да се заглежда по масата; след два месеца аз трябваше да почна работа; не познавах други мами, които да кърмят толкова дълго (тогава нямах нет и четях списания). Както споделих, не беше лесно. Сега, като се върна назад, не е било трудно, но като си в ситуацията, не мислиш реално. Вече споделих, че за първи път хареса едно пюре от спанак и изяде половин бурканче - дотогава трудно постигахме такива резултати. Освен това пробвах да ме няма за обедното ядене, а тогава да го храни баща му - беше лятна отпуска - и на него ядеше повече (все пак аз бях свързана с кърмата).
Така постепенно свикна (е, някои неща не харесваше особено), и аз септември месец кърмех три пъти през деня (Румен е роден ноември). Записах го на млечна кухня, много я хареса. Освен това,  иска да яде заедно с нас на масата. Направих така, че храненията ни да съвпадат. Сега вече яде много от нашите манджи (които са съобразени с неговите потребности). Така че, дерзай и пробвай - знаеш достатъчно, довери се на детето и на усета си.

Общи условия

Активация на акаунт