И вашите деца ли спят така???

  • 3 847
  • 67
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 861
И вашите деца ли спят така
http://bgphoto.net/photos/2373/o632503071720000000.jpg

http://bgphoto.net/photos/2373/o632503072803125000.jpg

на колене #Shocked
Както и да го сложа в леглото му, той се извърта и застава така, на колене и заравя главата някъде си. Абе то лошо няма щом му е удобно ама все са му червени коленцата като се събуди и да не стане някоя авария се чудя Thinking ???

# 1
  • Мнения: 370
Да, и Калина често се проектира в тази поза, баща и все я обръща, но аз си я оставям да спи, както и е удобно. След години ще я бъзикам, че е спала с навирен задник.  Wink

# 2
  • Мнения: 456
Не, така никога не е заспивал. Хич не обича по корем...Настрани се обръща често, но в съня си. Иначе заспива винаги по гръб.

# 3
  • Мнения: 3 611
Янис все така спеше като по малък - на колене с дупето нагоре. Колко снимки съм иzщракала ...  Laughing
Бтв имаме същото родопско одеало (или одеяло...как се пише таzи дума   ooooh! )

# 4
  • Мнения: 5 140
Абсолютно,намирала съм я по същия начин с вирнато дупе и сгънати крачета.                                                                              Гизи ама Калина има ЧРД като мен coolcool

# 5
  • Мнения: 1 072
Дани спи така.

# 6
  • София
  • Мнения: 717
До ден днешен, Лили на година и седем месеца, спи само в тази поза. Laughing

# 7
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Големия ми син спеше доста дълго така. Малкия още не може да се  обръща и спи както го сложа, най-много по гръб да се извърти.

# 8
# 9
  • Мнения: 3 562
И до сега продължава да спи така  Laughing
Не непрекъснато - както когато беше малка, но ...  Laughing

# 10
  • Мнения: 4 406
даже и в количката спи така

# 11
  • Мнения: 2 755
И нашия в последно време предпочита тази поза  Grinning  Ето го http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=2641&AlbumId=6574

# 12
  • Мнения: 456
Tonita написа
Цитат
И нашия в последно време предпочита тази поза  Ето го http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=2641&AlbumId=6574

Леле как е заспал. Ама и аз какво се чудя... Нашият спи в невероятни пози, които изглеждат ужасно неудобни, но в колата, на неговата седалка. Много сладурско!!! coolcool

# 13
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Цитат на: Lilly
. Абе то лошо няма


точно обратното, запитай специалист ортопед, и съм сигурна, че повече не би оставила детенце да спи така (или поне ще се опитваш да го обръщаш всеки път като го видиш заспал така)

изобщо не е повод за радване тази поза.

# 14
  • София
  • Мнения: 18 679
А Ники спи само и единствено по гръб.Никога не се обръща настрани или по корем.По едно време се чудех нормално ли е изобщо пък да не застава настрани, дори за минутка Thinking

# 15
  • Мнения: 2 755
Цитат на: Liorena
Цитат на: Lilly
. Абе то лошо няма


точно обратното, запитай специалист ортопед, и съм сигурна, че повече не би оставила детенце да спи така (или поне ще се опитваш да го обръщаш всеки път като го видиш заспал така)

изобщо не е повод за радване тази поза.

Лио, нали не мислиш, че го оставям да спи в тази поза? Никога не го оставям да спи така, но той просто заспива по този начин от около 1 месец насам  Thinking

# 16
  • Мнения: 3 861
Lio, ти явно не си прочела внимателно какво съм написала. Казвам че то лошо няма щом му е удобно, но това не означва че не се притеснявам от това. Само дето нищо не мога да направя. Аз го обръщам той си се завърта обратно:shock:

# 17
Алекс също е "фен" на спането с дупето нагоре.И по обяд така си спи и нощно време,а аз само го дебна да го обръщам Laughing

# 18
  • Мнения: 3 611
А zащо го обръщате, кое му е лошото на поzата, щом така му е удобно на детето?
Моят си спеше дълго време така, но никога не съм го въртяла на където и да е. Thinking

# 19
  • Мнения: 2 755
Цитат на: arrows
А zащо го обръщате, кое му е лошото на поzата, щом така му е удобно на детето?
Моят си спеше дълго време така, но никога не съм го въртяла на където и да е. Thinking

Знам ли? Все ми се струва, че спането в тази поза може да е вредно. А дали е така ? Thinking

# 20
  • София
  • Мнения: 39 771
Дияна също е заспивала така. Докато бебе бебе както играе и тупва, става тихичко и гледаш тя заспала както тупнала в леглото. И почвах местене, нагласяване ... Simple Smile

# 21
nie sme na 11 meseca i mnogo 4esto ni se slu4va da spim taka.

# 22
  • София
  • Мнения: 46
Цитат на: Tonita
Цитат на: arrows
А zащо го обръщате, кое му е лошото на поzата, щом така му е удобно на детето?
Моят си спеше дълго време така, но никога не съм го въртяла на където и да е. Thinking

Знам ли? Все ми се струва, че спането в тази поза може да е вредно. А дали е така ? Thinking



PRIVET, tyk triabva da vi pishe po-skoro ne detski ortoped, a pediatyr...ne iskam da vi plasha, no ima slednia termin "SIDS"="Sudden Infant Death Syndrome" i vrazkata my sas spaneto po korem, eto linkove:

http://sids.org/nfeaturedques.htm

http://sids.org/nprevent.htm

http://sids-network.org/experts.htm#sleep

http://pediatrics.aappublications.org/cgi/content/abstract/114/6/1634

V USA mozhe bi sa manicai, no pediatyra v ER vinagi obisniavashe za riskovete ot spaneto po o4i #Milti

# 23
  • София
  • Мнения: 2 958
Много често спи така.Брат му също спеше така.

# 24
  • Мнения: 2 755
Д-р Алексиев, много Ви благодаря за информацията. Чувала съм за този синдром, но все си мислех, че той касае преди всичко новородените - ( 0-1 месец). Явно и по-големите бебета не са застраховани. Ще продължа да обръщам детето, всеки път когато го видя заспал по очи, но не мисля, че ще го отуча да заспива така. Може би това е за някакъв период от време, след който, надявам се, няма да заспива в коментираната поза.

# 25
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Нашата рехабилитаторка казва, че не е доказана връзката с пролеми  в ставите и спането по корем... Thinking
А и в някои книги се твърди че е по-добре етето да спи по корем - имам една френска - вярно, че  естаричка - 80-те ама ...

# 26
  • Мнения: 3 861
Аз като че ли забравих за терзанията си за колената на детето, но това, което прочетох в линковете дадени от д-р Алексиев доста ме притесни...този синдром звучи доста обезпокоително не мислите ли? Или аз се панирам повече от необходимото??? Thinking

# 27
  • Мнения: 2 755
Цитат на: Lilly
Аз като че ли забравих за терзанията си за колената на детето, но това, което прочетох в линковете дадени от д-р Алексиев доста ме притесни...този синдром звучи доста обезпокоително не мислите ли? Или аз се панирам повече от необходимото??? Thinking

Спокойно Lilly. Нали все пак, не оставяме децата без надзор. Ще продържаваме да ги обръщаме, както досега и няма да има проблем. Дай да не се шашкаме  Wink

# 28
  • Мнения: 3 211
Доскоро заспиваше само така-надупена, но откакто спи тази зима с чувалче, спря да спи така

# 29
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: very_nice
Доскоро заспиваше само така-надупена, но откакто спи тази зима с чувалче, спря да спи така


 Arrow точно в чувалчето спи така (а и без чувал-тоже)!

Спи и се мята във всеки ъгъл на леглото си!
Говоря за синът ми. Дъщерята беше като  People Angel

# 30
  • BG
  • Мнения: 88
точно така спи и моя син Stuck Out Tongue

# 31
  • Мнения: 6 315
Йоан не спи така, а както седи и си играе се навежда и заспива напред. Или в съня си се обръща и спи по корем, но без да е надупен. Въртя го до колкото мога.

# 32
  • Мнения: 4 965
Моите спят по коренно противоположен начин: Ванеса спи в съвсем нормална поза - по гръб, с главичка на една страна и ръчички отстрани на тялото - спокойно, кротко, без да се върти и без да мрънка; Кристияна не може да заспи ако не се е навряла в ъгъла на леглото - напречно, главичката й е плътно подпряна в рамката на кревата, крачетата стърчат през решетките, по корем, задължително с глава в завивките (често се чудя как диша), с ръчичики се държи за главата и се омотава в одеалото - в същото време постоянно мрънка нещо, пухти, върти се и понякога се изправя, поглежда наоколо, промърморва нещо и пак си ляга. Криси я въртя постоянно, но тя пак застава в любимата й поза. Не знам дали се израства, но аз самата спя така и до ден днешен - по корем и с глава под завивките (знам, че не е хубаво, но го правя несъзнателно - същото е и при децата - нарочно лягам по гръб, а се събуждам по корем Embarassed , а Криси май е като мен).

# 33
  • София
  • Мнения: 84
И моята дъщеря(1г. и 6 м.) до преди 2 месеца спеше непрекъснато по същия начин. Водихме я на профилактичен преглед при ортопед, който я остави да походи малко и започна да ми описва как като си играе обича да си сяда на крачетата и как спи по този начин-без аз да споделям.... Оказа се че това е една от причините като ходи да си завърта крачетата навътре, да се спъва като тича и други такива малки проблемчета. Неговата версия беше, че детенце спи по този начин тъй като му е ниска възглавницата. Омръзва му спи по гръб, завърта се настрани, но ако възглавницата му е ниска тази поза не му е удобна и се обръща да спи по коремче. Тъй като по този начин си притиска дихателните пътища си вирва и дупето нагоре за да диша по-леко...и така. Той препоръча смяна на възглавницата и малко упоритост от наша страна-да я обръщаме всеки път, когато я видим. Сменихме възглавницата и честно казано не ни се наложи много дълго да се борим с детенце-сама започна да спи по гръб и настрани-без да се обръща.

Но гледам на снимката че не ви е много ниска възглавничката -нашата беше. Може би е добре да говориш с ортопед. В интерес на истината, откакто не спи по този начин вече не завърта крачетата си навътре-видимо е- и не пада толкова много.

Простете за дългото писмо, но..не можах да го измисля по-късо...

# 34
  • София
  • Мнения: 505
Моят син спи така. Много ми беше странна тази поза, но не му обръщах внимание докато не го заведох на ортопед 3-4 месеца след като проходи. Та тогава докторът ми направи остра забележка за тази поза - била вредна, защото се изкривяват краката и детето като ходи много често пада Shocked . А причината да го заведа на ортопед беше точно тази - в сравнение с другите деца на неговата възраст беше много спънат и цяло лято беше с лепенки на коленете, а често съм му правила и нещо като наколенки, за да му зарастне раната напълно преди да си обели коляното отново. Беше просто някакъв ужас!

Пирчината за тази поза според доктора била, че спи без възглавница или с много ниска възглавница /като при нас/. Купих му по-висока възглавница, но продължава да спи така. Imp  Просто не ми се мисли, какво чудо ще бъде и това лято.  Close  Confused:

п.п. Ортопедът е д-р Драганов

# 35
  • София
  • Мнения: 84
И ние ходихме при Драганов, но при нас смяната на възглавницата има невероятен успех...Е, в началото ми се налагаше да я нагласям на възглавницата, но бързо свикна да се оправя сама.

# 36
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Апропо момичета от колко месеца трябва да му слагам възглавница? Ние също бяхме при Драганов, обаче забравих да го питам а сега не ми е удобно да звъня.

# 37
  • София
  • Мнения: 2 958
А защо трябва да спи с възглавница? Rolling Eyes
Йоан спи без възглавница и пак си заспива с дупето нагоре.А Жоро и до ден-днешен  само заспива на възглавницата/много ниска/ .После в съня си я маха...

# 38
  • Мнения: 4 965
И ние сме при Драганов. Беше казал нещо за възглавниците, но не си спомням - мисля, че се слагат след годинка, а преди това само нагънати пелени, които постепенно се сменят с по-големи.
Най-интересното е, че преди няколко месеца хванах "На кафе", когато гостуваше някакъв ортопед и той обясняваше точно противоположни неща от Драганов (похвали проходилките и кенгурата и т.н.) - обясни, че другите неща били остарели и дори вредни Thinking .

# 39
  • Мнения: 4 965
Скоро се чудих обаче дали възглавниците са наиснита полезни. Майка ми цял живот е обичала да спи на висока възглавница, а сега има напълно претрити прешлени на врата; от около 1-2 години след спане на възглавница ми се схваща врата и все по-често се събуждам извън нея; а кака ми вече повече от 15 години спи без възглавница и й се отразява перфектно (има абсолютно изправена стойка и спи много спокойно). Rolling Eyes
Прави ми впечатление, че често малките деца махат в съня си възглавниците, а моите щерки махат дори пелените под главите си и спят на равно.

# 40
  • София
  • Мнения: 84
и ние спяхме на нагънати пелени, но се оказа че  е до годинка, да, и то в зависимост от това колко е голяма главичката на детето. На нас ни обясни че възглавницата трябва да е толкова висока, колкото е разстоянието от главичката до рамото, за да се чувства комфортно бебче, и да не му виси надолу главата когато се обърне настрани.

А колкото до проходилките-всеки си решава сам, но аз напълно подкрепям мнението на Драганов-разбира се имайки предвид собствения си опит.

# 41
  • София, Младост 3
  • Мнения: 410
Ако знаеш, Лили, как ме развесели с тези снимки...  Grinning

Остави човекът да си спи както му е удобно!

# 42
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Цитат на: mimski
И моята дъщеря(1г. и 6 м.) до преди 2 месеца спеше непрекъснато по същия начин. Водихме я на профилактичен преглед при ортопед, който я остави да походи малко и започна да ми описва как като си играе обича да си сяда на крачетата и как спи по този начин-без аз да споделям.... Оказа се че това е една от причините като ходи да си завърта крачетата навътре, да се спъва като тича и други такива малки проблемчета. Неговата версия беше, че детенце спи по този начин тъй като му е ниска възглавницата. Омръзва му спи по гръб, завърта се настрани, но ако възглавницата му е ниска тази поза не му е удобна и се обръща да спи по коремче. Тъй като по този начин си притиска дихателните пътища си вирва и дупето нагоре за да диша по-леко...и така. Той препоръча смяна на възглавницата и малко упоритост от наша страна-да я обръщаме всеки път, когато я видим. Сменихме възглавницата и честно казано не ни се наложи много дълго да се борим с детенце-сама започна да спи по гръб и настрани-без да се обръща.

Но гледам на снимката че не ви е много ниска възглавничката -нашата беше. Може би е добре да говориш с ортопед. В интерес на истината, откакто не спи по този начин вече не завърта крачетата си навътре-видимо е- и не пада толкова много.

Простете за дългото писмо, но..не можах да го измисля по-късо...

никак не ти е дълъг поста пък е и полезен ..никога напримен не с съм предполагала 4е едно безобидно спане е "симптом" за нещо по сериозно ..и моята хубавица 4есто я намирам заспала така ,даже ми беше забавно ..сега оба4е като про4етох хи4 не ми стана хубаво ..ще вземам мерки  да видим ще има ли ефект . тук трябва МЕРСИ да ти кажем . все пак не е болка за умиране , но  като няма откъде да го про4ете6 или кои да ти го каже ,след време се 4уди 4овек абе това защо така ,..а онова защо ...

# 43
  • Варна
  • Мнения: 11 340
И Мони, както и да я сложим да спи, по някое време се извръща и спи точно в тази поза! Като заспи по-дълбоко я обръщаме по гръб или настрани.

# 44
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Цитат на: mimski
И моята дъщеря(1г. и 6 м.) до преди 2 месеца спеше непрекъснато по същия начин. Водихме я на профилактичен преглед при ортопед, който я остави да походи малко и започна да ми описва как като си играе обича да си сяда на крачетата и как спи по този начин-без аз да споделям.... Оказа се че това е една от причините като ходи да си завърта крачетата навътре, да се спъва като тича и други такива малки проблемчета. Неговата версия беше, че детенце спи по този начин тъй като му е ниска възглавницата. Омръзва му спи по гръб, завърта се настрани, но ако възглавницата му е ниска тази поза не му е удобна и се обръща да спи по коремче. Тъй като по този начин си притиска дихателните пътища си вирва и дупето нагоре за да диша по-леко...и така. Той препоръча смяна на възглавницата и малко упоритост от наша страна-да я обръщаме всеки път, когато я видим. Сменихме възглавницата и честно казано не ни се наложи много дълго да се борим с детенце-сама започна да спи по гръб и настрани-без да се обръща.

Но гледам на снимката че не ви е много ниска възглавничката -нашата беше. Може би е добре да говориш с ортопед. В интерес на истината, откакто не спи по този начин вече не завърта крачетата си навътре-видимо е- и не пада толкова много.

Простете за дългото писмо, но..не можах да го измисля по-късо...


  202uu

# 45
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Ясно си спомнян Драганов как ми поръча да не го оставям да спи така - тогава още беше на месец и не спеше така, но в последствие започна. И сега спи така понякога - аз все обръщам, ама файда никаква. За възглавница при нас дима да не става - кревата му е голям 160/8о и не може да спи ако не го преброди поне 10 пъти на сън - е къде да я сложа тази възглавница - имаме 2 ама май 20 ни трябват  Sad

# 46
  • София
  • Мнения: 505
При нас по-високата възглавницата в леглото непомогна точно защото

Цитат на: Valery
не може да спи ако не го преброди поне 10 пъти на сън - е къде да я сложа тази възглавница - имаме 2 ама май 20 ни трябват  Sad


Просто за информация: д-р Драганов ми каза, че децата задължително се водят 3 пъти профилактично на ортопед:
1/ до края на първия месец;
2/ след като проходи и
3/ на 4-5 годишна възраст;

# 47
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Цитат на: bla_bla


Просто за информация: д-р Драганов ми каза, че децата задължително се водят 3 пъти профилактично на ортопед:
1/ до края на първия месец;
2/ след като проходи и
3/ на 4-5 годишна възраст;

Знам.
Престои ни посещение след около месец - каза да го заведа месец след като проходи стабилно, а той ходи от няколко дни Wink

# 48
  • Мнения: 411
Цитат на: Lilly
И вашите деца ли спят така
http://bgphoto.net/photos/2373/o632503071720000000.jpg

http://bgphoto.net/photos/2373/o632503072803125000.jpg

на колене #Shocked
Както и да го сложа в леглото му, той се извърта и застава така, на колене и заравя главата някъде си. Абе то лошо няма щом му е удобно ама все са му червени коленцата като се събуди и да не стане някоя авария се чудя Thinking ???


Определено. Нищо че вече сме големи почти всяка вечер след като заспи го намирам в тази поза. Stuck Out Tongue

# 49
  • Мнения: 2 255
Баткото спеще години наред така, като гледам бебо как обича вече да спи по корем - сигурно и той скоро ще навири дупе в подобна поза.......... Сигурно им е удобно иначе нямаще да спят спокойно  Grinning

http://www.bgphoto.net/viara_bg/

Калоян - 29.09.2004
Кристиан - 08.11.1992

# 50
  • Мнения: 4 176
Да. предимно.
Мъчат го зъби по цяла нощ и ако тръгна да го обръщам се буди и почва едно неистово реване. Оставям го. Знам че е вредно, но и без сън не може.

# 51
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Цитат на: viara_st
Сигурно им е удобно иначе нямаще да спят спокойно  Grinning


в това съмнение няма Rolling Eyes

# 52
  • Мнения: 2 332
Хахахаха, да ти е жив и здрав! Мила и позната гледка - Йоана като беше малка също много обичаше да спи така. Вече - не, от около две години. Но е твърде възможно наистина този начин на спане да има нещо общо с ходенето "навътре" - това ни е голяма болка, д-р Драганов каза да не я оставям да седи с подгънати крачета, а винаги по турски.

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Дъщеря ми Силвия е на 1г.3м. заспива на страни, но после се обръща по корем и спи така докато не реши да се обърне на другата страна на кошарата. Не я закачам изобщо. Сигурно сънува . Спи добре, значи и е удобно.
Веселина

# 54
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Специално за проходилките аз съм ЗА обаче Драганов е прав че хлапетата само се возят на тях, не се учат да ходят. Въпроса е дали искаме да се учат на проходилка или целта е да не разнасяме детето на ръце само защото не иска да лежи а да разглежда света около себе си. Големия ми син беше постоянно в проходилка и не се е научил в нея да ходи, просто имаше свободата да обикаля навсякъде а аз имах време да свърша нещо.

# 55
  • София
  • Мнения: 1 546
Цитат на: Valery
Ясно си спомнян Драганов как ми поръча да не го оставям да спи така - тогава още беше на месец и не спеше така, но в последствие започна. И сега спи така понякога - аз все обръщам, ама файда никаква. За възглавница при нас дима да не става - кревата му е голям 160/8о и не може да спи ако не го преброди поне 10 пъти на сън - е къде да я сложа тази възглавница - имаме 2 ама май 20 ни трябват  Sad

Все едно аз написах това Rolling Eyes
Само не разбрах кога да спя аз след като трябва да го обръщам  винаго когато спи така Thinking , че той моя син друга поза не знае Whistling
А като чета всичко тук...в крайна сметка се оказва, че това е май нещо почти нормално за малките деца да спят така. Признавам, че и ние имаме малък проблем с ходенето на вътре но ако някой има рецепта за смята на позата но...изпитана нека сподели.Ако трябва да го обръщам когато е в тази поза това означава аз въобще да не си лягам Sick

# 56
  • Мнения: 4 390
Моята дъщеря е на 2 години и все още често спи по този начин. Grinning  Щом й е удобно - нейна работа...Да спи, както намери за добре.
Винаги ме умилява тази поза. Grinning

# 57
  • Мнения: 2 755
Цитат на: dama
..Ако трябва да го обръщам когато е в тази поза това означава аз въобще да не си лягам Sick

Добре, че нашия само заспива в тази поза. Иначе, мама ще стане .. Crazy

# 58
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
Напълно е вярно, че така дишат по-леко душичките и им е леко на тумбачетата Grinning
Вярно е и обаче, че има връзка с походката и паданията Sign Exclamation  трайни последици обаче няма, до към 2-та годинка всичко се нормализира Grinning
Дайте им нормална човешка възглавница, след годинката и ще започнат лека по лека да спят по гръб и настрани, вместо да вирят дупета Mr. Green
Говоря както от личен опит, тада и от споделено със специалисти..няколко.
Моят в един момент сам започна да отскача до спалнята и да ни краде възглавниците, в началото мислех че ни копира, но скоро започна да спи в по-човешки пози.

# 59
Моят син Венелин-1г.2м  спи така откакто започна да се обръща. Възглавница не може да използваме,защото обикаля  цялото легло и се върти на всички посоки  на сън. Стои завит няколко минути, след което ляга върху завивиката и не можем нито да го завием, нито да оправим позата, защото веднага се събужда и почва...рев...?! #2gunfire

# 60
  • София
  • Мнения: 8 283
Цитат на: Lilly
И вашите деца ли спят така
http://bgphoto.net/photos/2373/o632503071720000000.jpg

http://bgphoto.net/photos/2373/o632503072803125000.jpg

на колене #Shocked
Както и да го сложа в леглото му, той се извърта и застава така, на колене и заравя главата някъде си. Абе то лошо няма щом му е удобно ама все са му червени коленцата като се събуди и да не стане някоя авария се чудя Thinking ???


СЛАДУР Simple Smile

ние спим засега по грръб , но задължително главата е завряна отсрани в леглото... не се поддава на определяне ан положението Simple Smile

# 61
  • Мнения: 2 534
И дъщеря ми спи по корем от половин година вече . Когато го споделих още в началото с педиатърката , тя каза , че било по-важно детето да спи . Аз обаче винаги когато заспи я обръщам , но след най-много час пак е в същата поза . Не съм се предала де , когато я видя я обръщам , но не се вманиачавам в това .Стана ми интересно по въпроса с възглавницата , чудя се дали да пробвам с такава . Нещо не съм убедена , че да се спи на възглавница е толкова полезно . Ще помисля... Thinking

# 62
  • София
  • Мнения: 1 546
Цитат на: elsi
Напълно е вярно, че така дишат по-леко душичките и им е леко на тумбачетата Grinning
Вярно е и обаче, че има връзка с походката и паданията Sign Exclamation  трайни последици обаче няма, до към 2-та годинка всичко се нормализира Grinning
Дайте им нормална човешка възглавница, след годинката и ще започнат лека по лека да спят по гръб и настрани, вместо да вирят дупета Mr. Green
Говоря както от личен опит, тада и от споделено със специалисти..няколко.
Моят в един момент сам започна да отскача до спалнята и да ни краде възглавниците, в началото мислех че ни копира, но скоро започна да спи в по-човешки пози.


А къде продават нормални възглавници Thinking
защото аз нещо все не мога да му намеря подходяща Whistling

# 63
  • София
  • Мнения: 505
Цитат на: mamaPetya
Възглавница не може да използваме,защото обикаля  цялото легло и се върти на всички посоки  на сън. Стои завит няколко минути, след което ляга върху завивиката и не можем нито да го завием, нито да оправим позата, защото веднага се събужда и почва...рев...?!:2gunfire:


Вземи му спално чувалче вместо одеало - аз така реших проблема с отвиването.

# 64
  • Мнения: 768
Само в тази поза спи каката, с дупето нагоре и краката свити, а малката спи само по корем откак се е родила и като порасне сигурно и тя така ще спи.
То и аз обичам да спя по корем .  Grinning

# 65
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
Цитат на: dama
Цитат на: elsi
Напълно е вярно, че така дишат по-леко душичките и им е леко на тумбачетата Grinning
Вярно е и обаче, че има връзка с походката и паданията Sign Exclamation  трайни последици обаче няма, до към 2-та годинка всичко се нормализира Grinning
Дайте им нормална човешка възглавница, след годинката и ще започнат лека по лека да спят по гръб и настрани, вместо да вирят дупета Mr. Green
Говоря както от личен опит, тада и от споделено със специалисти..няколко.
Моят в един момент сам започна да отскача до спалнята и да ни краде възглавниците, в началото мислех че ни копира, но скоро започна да спи в по-човешки пози.


А къде продават нормални възглавници Thinking
защото аз нещо все не мога да му намеря подходяща Whistling


Нашите са от силиконова вата, защото обичаме по-твърди и големи - супих ги от магазин за спално бельо на Раковска, има такъв и на Пиротска и по пазарчетата. Но на Ники му давам една от гъши пух, тя си е нормален размер за възрастен човек, но е по-мека и като си сложи главицата я сплесква и не е толкова вискока все пак.
Купих две такива от промоция в Метро, миналата година, но ги има и в по-луксозните магадини за бельо, сещам се например за един на Руски паметник и магазина на матраците Happy Dream  на бул. Стамлобийски срещу НОИ.

# 66
  • Мнения: 444
Това е любимата поза и на Катя, все едно, че нея гледам на снимките! Обикновенно я обръщам и намесвам защото ми се струва лошо всичката тежест на коленете! Иначе и аз се замислих за др. възглавница нашата е нисичка и тя обикновенно я ползва за гушкане! Embarassed

# 67
  • Мнения: 1 038
Мони и до днес понякога заспива по корем,точно като на снимката,като е почнала от десет месечна,та до сега.Като я водих на ортопед,когато проходи,доктора ми каза,че е много вредно за краката,защото могат да се изкривят,и ако е възможно да я оправям през ноща да не спи така,в началото го правех,но все ми беше жал да я върта,а и тя пак си заставаше по този начин,явно им е удобно да спят така.В началото много се притеснявах от,това което ми каза доктора,че могат да й се изкривят краката,но не мога да я оправям постоянно,това значи да не спя изобщо.Трябва да призная,че в момента наистина Мони ходи малко навътре,но не мисля,че това е причината. Wink

Общи условия

Активация на акаунт