Бихте ли спряли детето за малко от градина, поради страх от грипна зараза?

  • 4 880
  • 74
  •   1
Отговори
# 15
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Да. По тази причина отлагам тръгването на дъщеря ми на градина. Мисля да я запиша март-април.
Големият също съм го спирала, когато ходеше на градина, но сега е на училище и не мога да го спра, освен ако не обявят епидемия.

# 16
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Аз в момента съм спряла малкия от ДГ, след като всички вкъщи започнахме календарната година с тежък грип. Синът ми го изкара най- тежко и макар че сега вече е добре (пу-пу), предпочитам да си остане у дома още известно време. Въпреки че кака му ходи, разбира се, на училище. Но страхът ми е много голям.

# 17
  • Мнения: 3 929
Ако имаше кой да го гледа, щях да го спра за един по-дълъг период от време, но няма и затова го водя на градина и се моля вирусите да го подминат.

# 18
  • в баира
  • Мнения: 861
При положение, че има кой да ги гледа - да, и двамата съм ги спряла.

# 19
  • Карлово
  • Мнения: 4 650
Да. Миналата година си въобразих, че ще ни подмине и бях много разочарована, че не обърнах внимание на предупреждението на мъжа ми.

# 20
  • Мнения: 9 052
не раzбира се, ако zаради някакъв си грип вzема да вися в къщи , какво ще правя , ако наистина се раzболее

# 21
  • Мнения: 46 518
Ще я спра само, ако скоро е карала нещо тежко, тогава предпочитам да си остане вкъщи и да се възстанови максимално.

Иначе не, защото тя така или иначе няма да издържи затворена, пак ще излизаме и ще има контакти  Tired

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
 Не, няма да го спра. Стоенето в къщи няма да го предпази.
 Между другото ако вие или друг от домашните се разболее какво правите - изолирате изцяло болния от детето?

# 23
  • София
  • Мнения: 5 289
В момента точно това съм направила,спрях го и какво мислите стана,пак се разболява,въпреки че си е вкъщи и последните дни не имал контакти с деца или други хора,аде кажете ми как става тоя номер.Имам чувството вече,че и от въздуха се разболява,а съм давала какво ли не за укрепване на имунитета,плодове се ядат всеки ден по няколко пъти, няколко вида и нищо....... Sad

# 24
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Отговорих с "да-категорично", но не го правя. Възможност сега имам, но е предучилищна и трябва да ходи.

# 25
  • гр.София
  • Мнения: 219
Бих го спряла. За щастие имам баби. Вярно е, че вече е бил в контакт с заразно болни деца, но ако не е пипнал да огранича вероятността да стане това. Писна ми от родители, които водят болни деца.

# 26
  • Мнения: 2 072
Гръпът е ужасен, аз боледувах миналата седмица - толкова зле не съм се чувствала от дете. Дъщеря ми беше при баба си 3 дни и не се разболя, от вчера е на градина - там твърдят, че няма болни деца все още. Съпругът ми беше с мен през цялото време - и той не се зарази - пи 3 дни Изопринозин по съвет на ДжиПи-то и май го прескочи. Не съм я спирала от градина, но ако обявят грипна епидемия определено ще си постои вкъщи.

# 27
  • Мнения: 14 133
Не. Вирусът може да се прихване и извън градината.

# 28
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не, няма да го спра. Стоенето в къщи няма да го предпази.
 Между другото ако вие или друг от домашните се разболее какво правите - изолирате изцяло болния от детето?
Да, изолирането върши работа. Няколко пъти съм спасявала така малката и е оставала здрава, когато брат й е боледувал.
Всички лекари съветват в такива периоди, да се сведат контактите на децата до минимум, както и да не се застояват в помещения с много хора и липса на често проветряване. А ти защо реши, че това не е предпазна мярка?

# 29
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Да Peace.
Миналата година го спрях, защото бях в начална бременност и ме беше страх да не зарази и мен. Тази година пак ще го спра като почнат да боледуват децата в групата му, за да не зарази бебето.
Като си стоим вкъщи няма откъде да се зарази, а няма кой знае какво да изпусне от градината.

Общи условия

Активация на акаунт