Иска да се храни сама

  • 1 119
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 57
Моята дъщеря е на година и пет месеца и прави същото. Но понеже не й се отдава много лесно, въпреки че има желание, се храним с 2 лъжици - една за нея и една за мен Simple Smile

# 16
  • Мнения: 1 172
Дай й една лъжичка в ръчичката и я храни с друга, нека се учи детето.

Правилно Wink А има и лъжички за по-успешни първи опити. Например такава http://family-bg.com/prX_619.htm

# 17
  • Мнения: 3 932
Ми много хубаво, поощрявай я, не пропускай момента....естествено, супата (манджа) се дава на 2 ръце-една лъжичка за нея, една за тебе. Цапането е неизбежно, свекърва ми постилаше една мушамичка под масата...

# 18
  • Varna
  • Мнения: 603
 И ние сме така, но сме с две лъжици - една за мен и една за нея. Ако има само за мен отказва изобщо да отвори уста. В много от случаите ползваме и вилица - боцкам и нещо и и давам да си го сложи в устата, а аз действам с  лъжицата в това време.

# 19
  • Мнения: 2 005
Какво по хубаво от това , радвай се  Joy е за мацаницата просто няма спасение  hahaha

# 20
  • София
  • Мнения: 7 191
И ние сме в групата от няколко дни  Mr. Green

Правилно Wink А има и лъжички за по-успешни първи опити. Например такава http://family-bg.com/prX_619.htm

*SV*, от снимката не мога да разбера, което точно прави лъжичката по-успешна за първите опити?
Защото веднага бих я взела, от обикновената лъжичка храната твърде лесно се изсипва.

# 21
  • Мнения: 3 500
Да, оставям я да се храни сама и дори я насърчавам. Малко повече чистене и малко повече петна. И какво от това?! Моята дъщеря започна да се храни сама точно от възрастта на твоята - 1г. и 5м. Пие вода сама от чаша и яде сама с лъжичка. Мисля, че трябва да я похвалиш, че се справя добре и да я насърчаваш.

# 22
  • Мнения: 750
Ние я оставяме още от както стана на годинка, вече сама се храни като голям човек Simple Smile Разбира се в началото беше голяма мацаница....

# 23
Големият ми син е на 3г и 8мес. Може да се храни сам, но почти всеки път ме "изпробва" дали ще му мине номерът да го храним ние. Като беше малък все бдяхме да не бърка в яденето, да не се цапа, и наоколо разбира се, така, че по-добре сега да се научи докато има желание самичка, отколкото после вие да я молите, а тя да ви прави на маймуни. Сега на малкия му давам да си взима от чинията със салата или каквото посегне, после се перем, чистим, но то това няма да избяга... Смело и да не ти прави впечателение цапането

# 24
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Изобщо не е рано, а си е на време.
Давай й лъжицата, колкото и да се маца. Ако сега й забраняваш или й се караш за цапането, след време ще искаш да яде сама, но няма да проявява интерес. Затова й сложи някои по-стари дрешки, давай лъжица и по-лесни за гребане храни - попарка, картофки намачкани - и нека се бори. На тази възраст се учат бързо и скоро няма да се цапа толкова.

# 25
  • Мнения: 87
Благодаря на всички за отговорите. Вече се справяме доста по - добре, но мацаницата си я има разбира се, още повече, че взимаме храна от кухня и слагам доста сухари за да с е получи гъста консинстенция. Наистина детето обаче  е много доволно и съветвам всички мами да оставят децата да ядат сами щом имат желание Simple Smile Приемам всякакви съвети за по - малка цапаница. за сега ползвам един лигавник с ръкави, но като го изпера след закуската пак минаваме на обикновени. В общи линии й пера дрехите около четири пъти на ден.. няма как.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт