4 месеца остава, МАЙското човече да се гушка с мама! (14 тема)

  • 14 958
  • 281
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 102
Айде и аз да се изкажа, тази на Чико ми харесва повече, а пък понеже почнахме тази тема Heart Eyes, аз съм се насочила към този модел
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/2841
Какво мислите newsm78?
Мисля, че няма смисъл да се дават 900лв. за количка, като може да си купите подобна за 300-400лв. NaughtyОсвен това, става дума за 1година, ползване или 2 за две, зависи от детето. Иначе съм с две ръце за модела,  който е  показан.

# 211
  • Мнения: 34
Добро утро, мами!!!
За стрийте мога да кажа само, че и при мен са на лице, за сега само на гърдите, но има време! Close
Лале честито  Hug сигурна съм че таткото е много щастлив.
Аз вече си поръчах количката http://www.hartan.de/produkte/main.php?artnr=2511-25-215&vari=0 със зимен кош http://www.hartan.de/zubehör/main.php?artnr=4053-01-235
Не мисля, че зимният кош е излишен. Докато знам, в началото детето трябва да е в напълно легнало положение а летните са предназначени за след 6 месец и столчетата за кола не се препоръчват за повече от 20 мин. Как тогава ще ходите на разходка?  Thinking

# 212
# 213
  • София
  • Мнения: 6 215
Писала съм преди за количките и пак ще ви кажа моето мнение и опит.
Според мен зимния кош е излишен за лятно бебе, но все пак всеки сам си решава.
Ползвала съм количка с големи гуми и такава с малки. Големите са много по-удобни за преодоляване на дупки, неравности и т.н. Въртящите се гуми са по-удобни особено ако са задни, а не предни, което става с обръщаща се дръжка.
Количка с една цяла дръжка се управлява по лесно от тези с две отделни.
 
Stahl, някои от летните колички имат напълно легнало положение и също стават за новородено.
А тази, която си си поръчала поне на картинка изглежда много добре. Само портбебето ти препоръчвам да го използваш, само ако е по-хладно.

Последна редакция: пт, 25 яну 2008, 10:52 от Mrs Jan

# 214
  • Мнения: 728

Не мисля, че зимният кош е излишен. Докато знам, в началото детето трябва да е в напълно легнало положение а летните са предназначени за след 6 месец и столчетата за кола не се препоръчват за повече от 20 мин. Как тогава ще ходите на разходка?  Thinking

Аз вече писах, че количка не смятам да купувам, но мисля, че зимният кош е доста затворен за лятно бебе. Освен това комбинираните колички, които са без такъв кош, винаги имат напълно легнало положение, така че няма да има проблем с разходките.
Завиващите гуми са по-удобни, а и винаги можете да ги застопорите и да не завиват, ако искате.

# 215
  • София
  • Мнения: 376
Аз също не съм привърженик на скъпите колички, но тези дето са 300-400 лева нещо наживо като ги гледахме не ни харесаха особено Rolling Eyes, а тази още не сме я виждали наживо, но ми хареса като вариант, а и на повечето колички зимния кош се продава поотделно, така че не излизат по евтино newsm78
Аз в началото се бях спряла на триколка, ама ,нещо ми се видяха много обемисти Rolling Eyes
Големите гуми са по удобни и маневрени Peace

# 216
  • Мнения: 247
Здравейте и от мен и хубав ден на всички.  newsm51
Lale32, много се радвам, че ще се сдобиеш с две бебенца от различен пол. Честито!  smile3501
Колкото до зимният кош, той е препоръчителен за новородени. Аз също първоначално мислех да не го купувам, а да използвам столчето за кола, което се прикрепя на повечето колички. За съжаление разбрах, че тъй като те не са изцяло в хоризонтална позиция бебето може да стой в него максимум до 2 часа за да не получи изкривяване на гръбчето.  smile3504

# 217
  • Мнения: 37
Добро утро мамчета!
Лале честито за двете мишленца това е нещо страхотно  пожелавам ти да са живи и здрави и всичко до края да е нормално Hug
Мале мале тема за колички аз същност още не съм се ориентирала все пак  ми е за първи път и ще се избира яко  но мисля комбинирана честно казано newsm78 аза гуми ще гледам да бъдат единични Laughing
А за стрийте си ги имам преди да забременея по дупето  и паласките Tired ама още нямам по корема и гърдите но то си има време както съм предраположена към стрий ще се нацепя ми се струва като кайсия #Crazy а хем се мажа ама то май зависи от кожата !
Лек и успешен ден мамчета!!!

# 218
# 219
  • Мнения: 258
Здравейте МАЙски МАЙчета и от мен.

Днес бях на консултация, потвърдиха, че е мъж   Heart Eyes и ми казаха, че върви 3 седмици напред  Shocked Сега карам 24та, а бебето отговаря на 27ма  #Crazy

mu6muro4e питах за сърцетупа и ме прати на кардиолог. Направиха ми ЕКГ, преслуша ми сърцето и каза, че няма нищо обезпокоително. Каза също, че корема повдига диафрагмата, която от своя страна влияе на сърцето и като прибавиш тук таме някоя друга емоцийка, " 'щот съм била фурия" /как ме прецени от 1 път, не знам/, килцата, които са ми в повечко и т.н и тогава такива състояния били нормално явление. Но и теб бих посъветвала, отиди на кардиолог, за всеки случай, да те чуе и направи ЕКГ.
 
lale32   честито за хубавата новина  Hug аз имам брат близнак и е мнооооого хубаво  newsm53 , да продължават да растат както досега!

exence аз също имам подобни схващания на прасеца, ужасно боли, наистина, но мен като ме заболи предпочитам да не го пипам въобще защото така още повече ме боли, просто като мине известно време и минава ...

Gery_s - аз съм фен на Chicco, така че, за мен тя е по-хубавата количка. Първото си дете изгледах с Chicco, ползва я година и половина - не мръдна тази количка, много са качествени. Моето мнение, е че няма да сбъркаш, ако вземеш нея.

Хайде много хубав последен работен ден и ооооще по-хубав уиикенд на всички!

Много се забавлявах  newsm62 , ако имате време вижте го и вие  Hug
http://www.youtube.com/watch?v=Zi9GOvR3Ynw

# 220
  • Мнения: 258
Цитат
Публикувана от: mutzunkata
http://www.youtube.com/watch?v=Zi9GOvR3Ynw
Много гот особено с магарето Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy

# 221
  • Мнения: 258
виждам, че се коментират количките.

да кажа и аз от моя опит - зимен кош за лятно бебе въобще не трябва  Peace Ако има пълно легнало положение на гръбчето - детето спи като къпано в количката. Точно след 2-3 месеца кошът ще е излишен и ще се чудите какво да го правите, а пък да не говорим, че за лятно време - колкото е по-проветливо, толкова по-добре. Кошът не позволява това, а оскъпява много количката.
За мен двойните завиващи гуми са много по-удобни, да не говорим, че винаги можеш да ги застопориш ...
първата ни количка беше Chicco Pick up и съм суууупер доволна от нея. Ирен се роди октомври, никога не съм ползвала зимен кош ...

Вчера капарирахме тази, цвят 42 http://family-bg.com/prX_679.htm?osCsid=5f7ff79f3d0531cead743282ff34f1bc  
Има много повече "екстри" от предишната, но като цяло като дизайн и окачване много прилича на предишната.

Успех в избора момичета  Hug

# 222
  • Варна
  • Мнения: 176
Естествено,тъй като вече си взех Куини -втора ръка,на мен най ми харесва тази с пневматиката- Cossato.
Някои майки споделиха,че на столчето за кола се подлага малка възглавничка,за да се изравни ъгъла на сядане и става и за новородено.Но дали става за дълга разходка?Не знам,ще видим,наистина в тези кошове за новородено ще им бъде горещо на бебенцата Sad

# 223
  • Перник
  • Мнения: 211
Здравейте, мами! Wink
Ето моите предложения за нови темички:
"Пролет идва вече - време е за МАЙското човече!"
"Февруари чука на вратата, а МАЙчето си ритка весело в тумбака"
Хубав уикенд пожелавам на всички! Ние с таткото сигурно ще разпуснем малко тези два дни в Пловдив. Ако не успея да се включа за срещата в неделя ви желая приятна "раздумка" и ще чакаме разкази и снимки! Hug

# 224
  • Мнения: 60
Ето и още нещо да се посмеете:

http://slackpack.net/?q=node/482

Общи условия

Активация на акаунт