Отминава ли това гадене в началото??? Толкова ми е злееее!

  • 25 042
  • 105
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Здравейте, аз от сскоро съм тук. Наскоро разбрах, че съм бременна, беше планувано, стана на втори месец опити, но откакто видях положителния тест, след 2-3 дни започна адско гадене и приятеля ми ми казва, че изглеждам много измъчена и тъжна.Не мога да ям, да готвя, да пера, в кухнята не мога да припаря, в спалнята ми мирише, отворя прозореца- и дърветата ми миришат, за банята и тоалетната да не говоря.Всички казват, че това отминавало  след 3-ят месец, но истината е, че идея нямам как ще го изтърпя.Толкова съм частлива иначе, но не ога да се усмихвам. Нон-стоп гадене и повръщам. Моля ви, споделете ми, кога ви отмина на вас и има ли лек??????????????????????? Praynig

# 1
  • Мнения: 4 500
След втория месец отмина.

# 2
  • Мнения: 26
След втория месец отмина.

Здравей, радвам се, че толкова бързо някой ми отговори.Аз съм 6-та седмица и 3 дни. Това гадене съсипва тръпката ми.Чета по форуми, че на някои до 4-тия месец, на други до 6-тия месец, а има и коментари на жени, които казват, че гаденето им минавало чак след раждането. Самата мисъл, че може и аз да съм така ме кара всеки ден да се събуждам с лошо настроение и в лош вид, дори не мога и да спя, през деня не мога да дремна. Обсебена съм от това гадене SickАз съм на 37 год и ми е първата бременност.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 4 903
Наистина отшумява с времето. При мен в края на 3м. премина, а до тогава си помагах с храната. Сандвичи, обикновени бисквити, солети(храни, които неутрализират). Хапвах и зелеби ябълки, че са кисели, а едно от нещата които най-много ми помогна беше лимона. Ако обичаш може да хапнеш 2-3 резенчета. Избягвай и храни, кои причиняват гадене и дразнят стомаха. Аз първите месеци ги изкарах предимно на сандвичи, но друго не можеш да хапвам. Дано бързо премине и при теб.

# 4
  • Мнения: 636
В името на бебето трябва да си готова на всичко ! Колкото и трудно да е. Бременността не винаги е лека и безпроблемна ! Бъди силна и това е !  Peace

# 5
  • Мнения: 26
Наистина отшумява с времето. При мен в края на 3м. премина, а до тогава си помагах с храната. Сандвичи, обикновени бисквити, солети(храни, които неутрализират). Хапвах и зелеби ябълки, че са кисели, а едно от нещата които най-много ми помогна беше лимона. Ако обичаш може да хапнеш 2-3 резенчета. Избягвай и храни, кои причиняват гадене и дразнят стомаха. Аз първите месеци ги изкарах предимно на сандвичи, но друго не можеш да хапвам. Дано бързо премине и при теб.

Това с лимона не помага, и сокове си правя със сокоизтисквачка и нищо...общо взето и да ям солети, бисквити , даже и да хапна все ми е така.Искам просто да се наслаждавам, а не да се мъча.По цял ден лежа, а съм още в началото, но дано съм като вас, искренно се моля Praynig

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
Oтминава, разбира се. След 3-ия мес идва един прекрасен етап, когато тези неразположения са в миналото, а все още не ти е тежко и трудно и можеш спокойно да се наслаждаваш на бременността си.

Друг е въпросът, че това са "бели кахъри", радвай се, че всичко останало ти е ок и се съсредоточи върху хубавите неща, които ти се случват  Wink

# 7
  • Мнения: 26
В името на бебето трябва да си готова на всичко ! Колкото и трудно да е. Бременността не винаги е лека и безпроблемна ! Бъди силна и това е !  Peace

Здравей, така е, ще го изтърпя, просто търся лек да облекча положението, утре съм на преглед и дано ми изпишат нещо.Всъщност изписват ли и ако - да, преминава ли? Вече разбирам смисъла на думите "Лесно майка се не става". smile3521

# 8
  • Мнения: 7 325
Когато бях бременна със синът ми преди 15г. това състояние премина в края на 5 месец след няколко влизания в болница заради обезводняване. С дъщеря ми преди 3 год. изкарах така до края. Е, само първите 4-5 месеца бяха страшни, не можех да си извадя главата от тоалетната, припадах, не понасях миризми и мисълта за храна, .... по нататък нещата станаха по поносими. Гаденето си остана, но поне повръщането беше веднъж на 1-2 дена. Можех да готвя и пазарувам.
Спомням си че ми дадоха едни хапчета, уж безвредни и много ефикасни, но .. при мен нямаха никакъв ефект.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 4 903

Здравей, така е, ще го изтърпя, просто търся лек да облекча положението, утре съм на преглед и дано ми изпишат нещо.Всъщност изписват ли и ако - да, преминава ли? Вече разбирам смисъла на думите "Лесно майка се не става". smile3521
Да, има, но мисля, че облекчението от тях е моментно.

# 10
  • Мнения: 6 736
Мила, да знаеш колко добре те разбирам! Аз усещах всякакви миризми, дори и от неща, които не знам дали имат миризма  Mr. Green Изхвърлих си всичката козметика, сапуни, шампоани от всичко ми се гадеше. Повръщах много, до средата на 5ти месец. След това изведнъж всичко отмина и дори вече не усещах така силно миризмите. Но...това при мен. Може да ти отмине и след 1ви, 2ри, 3ти месец. Важното е, че минава. Ден след ден и няма да усетиш кога ще свърши.
Препоръчвам ти препечени филийки, солетки, краставици, пипер, сиренце, маслини, аз на това изкарах цялото минало лято. Представяй си лед и студ и лимони..мен сутрин като ми беше най-зле преди да си измия зъбите си представях лед, студ и лимони  Mr. Green Понякога помага..понякога не.
Сега в кошарката до мен спи виновницата за тези кошмарни 5 месеца и искрено ти казвам, че бих ги преживяла още 100 пъти  Heart Eyes
Кураж, леко бременеене и бързо да ти отмине това неразположение ти пожелавам   bouquet

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 805
На мен ми мина в края на третия, на приятелката ми в края на деветия  Laughing Индивидуално е. Дано си добре за напред Simple Smile

# 12
  • Мнения: 843
Първо честита бременност. Не е приятно, но си заслужава.  Simple Smile
Аз бях така до 7- ми месец. Усещах даже като мине човек с цигара или парфюм в коридора на блока. Не си и помислях да готвя или да чистя.
Почивай си, гледай да лежиш и да не мислиш. Знам, че е трудно, но няма друг начин.
На мен ми бяха предписали едни таблетки. Казват се " Емил" и са хомеопатия. Може да питаш гинеколога си за тях.

# 13
  • Мнения: 1 959
Съжалявам, но аз за бременността не мога да пиша напудрени постове.
Гаденето беше ужасно и продължи до края.
На края не беше толкова постоянно, но пък тогава в добавка бяха киселините, та все същата отврат.
Бременността не за всеки е период на наслаждение.
И не, прекрасното бебе, което имам, не ме е накарало да забравя колко гадно беше.
Искрено ти желая, твоят опит да е съвсем друг и да си от наслаждаващите се  Peace

# 14
  • Мнения: 26
Първо честита бременност. Не е приятно, но си заслужава.  Simple Smile
Аз бях така до 7- ми месец. Усещах даже като мине човек с цигара или парфюм в коридора на блока. Не си и помислях да готвя или да чистя.
Почивай си, гледай да лежиш и да не мислиш. Знам, че е трудно, но няма друг начин.
На мен ми бяха предписали едни таблетки. Казват се " Емил" и са хомеопатия. Може да питаш гинеколога си за тях.


На мен за съжаление няма кой да ми помага с чистенето и готвенето.Живеем само с приятеля ми,а тази работа е предимно моя.Това е положението ми Sad

Мила, да знаеш колко добре те разбирам! Аз усещах всякакви миризми, дори и от неща, които не знам дали имат миризма  Mr. Green Изхвърлих си всичката козметика, сапуни, шампоани от всичко ми се гадеше. Повръщах много, до средата на 5ти месец. След това изведнъж всичко отмина и дори вече не усещах така силно миризмите. Но...това при мен. Може да ти отмине и след 1ви, 2ри, 3ти месец. Важното е, че минава. Ден след ден и няма да усетиш кога ще свърши.
Препоръчвам ти препечени филийки, солетки, краставици, пипер, сиренце, маслини, аз на това изкарах цялото минало лято. Представяй си лед и студ и лимони..мен сутрин като ми беше най-зле преди да си измия зъбите си представях лед, студ и лимони  Mr. Green Понякога помага..понякога не.
Сега в кошарката до мен спи виновницата за тези кошмарни 5 месеца и искрено ти казвам, че бих ги преживяла още 100 пъти  Heart Eyes
Кураж, леко бременеене и бързо да ти отмине това неразположение ти пожелавам   bouquet

Лед, студ и лимони, лед, студ и лимонииии....... Laughing

Последна редакция: пн, 16 юни 2014, 02:24 от AnMary

Общи условия

Активация на акаунт