Отминава ли това гадене в началото??? Толкова ми е злееее!

  • 25 163
  • 105
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 959
Сега е моментът да въведеш нови правила.
Приятелят ти как така не се сеща да ти помага като вижда, колко се мъчиш.
В крайна сметка няма да си бременна цял живот.
За известен период, ако трябва вечер ще си пере, готви и глади.
Почивай си, грижи се за себе си и бебето, ако не ти, няма кой друг...

# 16
  • Мнения: 843
И ние живеем само двамата ( вече сме трима с бебо) и не съм имала странична помощ освен ММ. Вечер се прибираше от работа и започваше да домакинства. Иначе щяхме да затънем в мръсотия, да ходим с неизпрани дрехи и да нямаме чисти съдове.

# 17
  • Мнения: 2 850
Стандартно минава към 4-и месец.  Аз имах леко гадене, колкото да не е без хич, а лекарят ми обясняваше, че то е индикатор, че с бебето всичко е ок и да му се радвам. Laughing После киселините ми го върнаха тъпкано Joy Аз съм страшна примадона, но изтраях, ще успееш и ти.
Питай за нещо против гадене. Аз пиех газирана вода и обикновени бисквити нагъвах преди да вляза в метрото Crazy

# 18
  • Мнения: 3 122
При мен продължи до средата на 5-ти месец. През цялото време мъжът ми готвеше, защото и на мен миризмите при готвене не ми понасяха.
Ако той се правеше че не забелязва колко ми е зле (което е невъзможно), или ако го бях помолила тези 5 месеца да готви само той и ми откажеше, щях да го намразя, честно.
Ако не можеш да разчиташ на него още в началото, представяш ли си какво скатаване ще падне, като се роди бебето.

# 19
  • Мнения: 6 764
Важно е половинката да ти помага. Аз не можех да вляза в кухнята. Само да усетя миризма или да видя в мивката чинии с храна по тях и газ към банята  Mr. Green Той готвеше, чистеше, переше. В последния триместър пък ми обуваше и събуваше обувките, винаги ми даваше ръка, иначе не можех да стана от леглото. Понякога по навик като тръгна да ставам и ми подава ръка, но вече няма нужда  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 2 850
На мен от миризма на манджа не ми се гадеше, но парфюм и цигари Party Crazy също и от градски транспорт.

# 21
  • Мнения: 4 762
Мен ме държа до шестия месец, седмият месец беше ок и от осмия до края пак ми се гадеше и то денонощно, но не съм повръщала много - 5-6 пъти за цялата бременност. Нямаше специални фактори, които да ми предизвикват гадене. Гадеше ми се дори седнала на пейка в парка.

Но, както са казали момичетата по-напред, това са бели кахъри. И все пак е неприятно, особено когато ходиш на работа!

# 22
  • Мнения: 190
при мен мина чак в края на четвърти месец, всичко е индивидуално

преди това никога не бях закусвала, а тогава не можех да мръдна без закуска - препечени филийки със сирене и чай. Добре ми действаше всичко сухаресто и бисквитесто. Налитах и на тестени храни, за да ми затапват гаденето. Първата седмица беше кошмарна, не можех да си вдигна главата и само лежах. Най-гадното беше, че първите два месеца се пазех да не казвам, че съм бременна в работата, защото всичко се случва, а точно тогава беше най-непоносимо. Не питай как издържах да не се издам.

Общо взето от бременността се наслаждавах само пети и шести месец. После дойде подуване на крака, запек, болки в кръста,  твърде голяма тежест на корема. Май само болки в таза нямах, но това е защото ходих на гимнастика. Препоръката ми е да не се залежаваш - ще изкараш по-леко бременността и ще ти е по-лесно възстановяването.

# 23
  • Мнения: 529
И аз съм от тези със силно гадене, по-точно бях. И с двете бременности беше така, даже втория път мнооооооого по-зле. С малко дете съм, добре че свеки много ми помагаше и мъжа ми също. Но всичко отминава и се забравя, сега вече мога да се насладя на бременноста си.

# 24
  • Мнения: 26
Благодаря ви, аз съм все така, малко липсвах тези дни. Ходих на лекар и видяхме  малкото съчество и чухме пулса. Неуписуемо е.Искам само да спре да ми се гади по-скоро. Приятеля ми помага с каквото може. Н е мога да опиша тези липи как ми действат, не мога да вървя по улиците, страшно е и в къщи..но знам, че ще се справя Hug

# 25
  • Мнения: 2 850
Даа, липите са голям дразнител. Повече сън и по-малко стрес, за да се чувстваш по-добре.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 301
Аз си мислех,4е тоя ад с повръщането и постоянното 4увство,4е съм нон-стоп болна и не ми е добре,просто няма да имат край! Да,ама стана то4но както ми казваха,ще спре изведнъж - все едно с нож го срязал някой  Hug   И верно,буквално за ден ми мина.....оба4е ква камара неогладени и пресъхнали дрехи се беше събрала нахвърляна в едната спалня ха ха ха Wink нито перях,нито прибирах,нито гладех...по едно време нямам какво да облека Wink ох,голям ужас беше Wink спокойно,много скоро ще ти мине!  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 27
  • Pb
  • Мнения: 1 183
При първата бременност беше както пишат в книгите - след 3 месец всичко изчезна. С тази  ми се разказва играта. По едно време се чувствах адски прецакана. Да кажем, че към 7 месец силата на гаденето съществено намаля, но не изчезна. Чакам след няколко дни отново да усетя какво е това да не ти се гади. Общо взето, колкото и изтъркано да звучи, търпението му е майката. Казват, че джинджифила мн. Помага, аз си правих разни чайове, но ефекта клонеше към нула. Успех ти желая!

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 641
Повръщах до последната вечер. Когато отидох да си взема документите преди pаждането от проследяващия бременността ми, споделих че продължавам да повръщам. Той ми каза че се правели специални изследвания, но понеже оставаше малко до раждането не попитах за подробности. Говори с лекаря си и дано отмине.

# 29
  • БУРГАС
  • Мнения: 176
Бях много зле до средата на 4 месец някъде.Бях решила,че ще ми мине по-рано,броях дните и седмиците всеки ден.Не можех да стана от леглото по цял ден,повръщах всеки ден по няколко пъти,хладилника не можех да го отворя.Постоянно се чудех кога ще свърши тоя яд.Имам и друго дете,добре,че ходеше на ясла.Не излизах никъде,беше ме страх,два три пъти ми беше ставало навън много зле.И свалих 5 кг.Ужасно беше наистина,но има и по-лошо-тъкмо спря всичкото това,един два дни спокойни имах и ми се отлепи плацентата,много кръв имаше лежане,болници.Веднага забравих всичко друго.Това е друга тема,но мисълта ми е,важно е с бебето всичко да е наред,гаденето е нормално и в реда на нещата.Ще отмине,макар,че и аз мислех,че е едва ли не невъзможно и се чудех как съм живяла нормално преди.Сега всичко е наред при мен,нямам проблеми и доколкото мога се наслаждавам на бременността.Успех и на теб!

Общи условия

Активация на акаунт