Гадене по време на бременност

  • 698
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30
Здравейте, бременна съм в 9 г.с., но тази чувствителност към миризми направо ме съсипва. Гладна съм, но от всичко ми се гади. Като ми се догади, чак ми причернява. Вие как се справяхте?

# 1
  • Мнения: 201
Колкото и странно да е, гаденето отминава с храненето. Насили се да хапнеш малко и ще мине.
Успех!

# 2
  • Мнения: 794
Съвсем наскоро минах през този период, дори и сега на моменти още ми се гади например от кафе или дори само ако отворя хладилника.
Честно казано до лекарства не прибягвах, защото в крайна сметка е нормално да преминем през това и съм благодарна, че съм бременна и изобщо ги имам тези проблеми. Blush

Иначе това, което най-вече ми помогна са разходките на чист въздух (всеки ден), редовното хранене- каквото и да е, плод, солети, някакъв сандвич, но все пак хапвай, за да ти се вдига кръвното, колкото е по-ниско, толкова повече ще ти е лошо. Гледай да проветряваш често, да няма мръсни чинии/боклук и други неща в стаята, в която си, за да не те дразни допълнително. Мен дори силен аромат от цветя ми пречеше. Почивай си, наспивай се, но и гледай да се движиш, уикендите например, ако имате възможност да пътувате- правете го. Смяната на обстановката ми действаше много добре. И много чистех, което не знам дали е добре, но чистотата, миризмата на препарат (нямам предвид белина и подобни!) ми помагаше.

# 3
  • Мнения: 2 607
На мен нищо не ми помагаше, гадеше ми се дори от мисълта за миризмата на нещо и си повръщах дори. Миризмата на трева, на сапун, на всякаква храна вкл и хляб (ядях само определен вид, който не ми ,,миришеше" много-ръжен и то само мекото), дори миризмата на мъжа ми ме караше да повръщам. Просто трябва да изтърпиш, намери си храни, коиъо на теб са ти добре, купи си препарати и козметика без аромат и си почивай на дивана колкото можеш повече. При мен психологичеси ми помагаше да се скатая в един ъгъл и сда гледам филми, макар че в тях има много храна и от сцените с храна повръщах също.

# 4
  • Мнения: 30
На мен нищо не ми помагаше, гадеше ми се дори от мисълта за миризмата на нещо и си повръщах дори. Миризмата на трева, на сапун, на всякаква храна вкл и хляб (ядях само определен вид, който не ми ,,миришеше" много-ръжен и то само мекото), дори миризмата на мъжа ми ме караше да повръщам. Просто трябва да изтърпиш, намери си храни, коиъо на теб са ти добре, купи си препарати и козметика без аромат и си почивай на дивана колкото можеш повече. При мен психологичеси ми помагаше да се скатая в един ъгъл и сда гледам филми, макар че в тях има много храна и от сцените с храна повръщах също.
Много познато...благодаря за съветите!

# 5
  • София
  • Мнения: 353
Ох, съчувствам ти искрено. Аз бях доста дълго време така. Помагаше ми хранене по-малко и на често. Иначе повръщах. И се стараех да съм на места без миризми, доколкото е възможно. Пиех много айрян, ядях краставици и горе-долу спасих положението. При мен беше до към средата на 4-тия месец, но с времето намалява и се появява само от време на време неприятното чувство. Успех, дано не те тормози дълго Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт