Отминава ли това гадене в началото??? Толкова ми е злееее!

  • 25 165
  • 105
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 26
Повръщах до последната вечер. Когато отидох да си взема документите преди pаждането от проследяващия бременността ми, споделих че продължавам да повръщам. Той ми каза че се правели специални изследвания, но понеже оставаше малко до раждането не попитах за подробности. Говори с лекаря си и дано отмине.


Какви са тези изследвания?Като отида другия път ще питам,аз от няколко дни повръщам по 6-7 пъти на ден, няма сутрин, няма вечер, нещо страшно ееее Sick

Аз си мислех,4е тоя ад с повръщането и постоянното 4увство,4е съм нон-стоп болна и не ми е добре,просто няма да имат край! Да,ама стана то4но както ми казваха,ще спре изведнъж - все едно с нож го срязал някой  Hug   И верно,буквално за ден ми мина.....оба4е ква камара неогладени и пресъхнали дрехи се беше събрала нахвърляна в едната спалня ха ха ха Wink нито перях,нито прибирах,нито гладех...по едно време нямам какво да облека Wink ох,голям ужас беше Wink спокойно,много скоро ще ти мине!  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
И аз трупам прането в една стая на края на коридорааа,ама и от там подушвам Sick Дано има край това нещо, не знам как ще го изтърпя.Казват, че с времето си свикваш с това положение,а като пишат някои, че 9 месеца са си все така, направооо не ми се мислиииии ooooh!

Стандартно минава към 4-и месец.  Аз имах леко гадене, колкото да не е без хич, а лекарят ми обясняваше, че то е индикатор, че с бебето всичко е ок и да му се радвам. Laughing После киселините ми го върнаха тъпкано Joy Аз съм страшна примадона, но изтраях, ще успееш и ти.
Питай за нещо против гадене. Аз пиех газирана вода и обикновени бисквити нагъвах преди да вляза в метрото Crazy

Ами а зси питах, но отговора беше: "Всичко е в реда на нещата,  това е нормално в началото". Нищо не ми изписа, а и забелязвам, че се засилва с всеки изминал ден Sick ooooh!Моля се и друг изход нямааааааааааааа
________
Използвайте бутона за редакция.

Последна редакция: чт, 19 юни 2014, 12:36 от AnMary

# 31
  • София
  • Мнения: 6 258
И аз съм сега в този период, много силно гадене, отпадналост и все ми се спи. Добре, че съм в къщи, мъжа ми и децата са разбрани и помагат, каквото, когато могат. Нямам търпение да вляза в 11-12 седмица, помня с предната бременност с малкия ни син още към края на 10-та седмица взе да става по-леко.

Вчера личната лекарка ми каза, че мога да пия от хомеопатичните капки Вомитосхил, помагат малко.

Последна редакция: сб, 05 юли 2014, 20:52 от AnMary

# 32
  • София
  • Мнения: 8 646
И на мен все още ми е зле.Малко ми се пооправи стомаха, вече ми се върна онова чувство, когато си гладен(3 месеца не го усещах, чувствах само болки и подуване).Чувствам вече и вкуса на храната.
Но все още ми гори в гърдите от киселини, понякога ми се изливат в устата и ми се гади. Сутрин имам много малък корем и с всяко ядене се увеличава все повече, вечер имам плажна топка и започва гадене, тежест и горене в стомаха и червата и си лягам рано, че да не усещам  Tired
Уж това става в края на бременността, а на мен от началото..към края не знам какво ще бъде  Sick

# 33
  • Варна
  • Мнения: 4 924
В края може да ги нямаш тези екстри. Аз бях с постоянни киселини в 7м., а после много рядко и то ако прекаля. Вече бебето се смъква и нещата се подобряват, а и мога да дишам. 7м и началото на 8м имаше един задух и не можех да си поема дълбоко въздух, от който вече няма и помен. Спокойно, накрая може и да са спокойни нещата, освен че вече тежи Simple Smile

# 34
  • Мнения: 190
Не мога да се оплача от тежка бременност, обаче само 2 месеца ми бяха нормални. Първите 4 повръщах и ядях само хлебни изделия. 5 и 6 бяха супер като тонус и усещания. И от 7и като се почна - едномесечен запек, поява на хемороиди, болки в кръста, подуване на краката, киселини. Имаше и още, но ми изскочи от главата. Май само от болки в таза се отървах, защото правих специални упражнения за тях. Много се движех - по 4-5 км на ден съм изминавала, дори в края, когато вече бях трудноподвижна. Килограмите ми се движеха добре до 9-ия месец - 10 отгоре, когато рязко скочи всичко и стигнах до почти 20 отгоре. Влизах само в едни обувки - едни широкички кубинки. И това при условие, че бях зимна бременна. Не ми се мисли, ако бях последните месеци през лятото - щях да съм като Джаба Хатянина от Междузвездни войни.
От родилното излязох с 10 кг отгоре на кг преди забременяването. Още не мога да ги сваля, защото продължавам да кърмя и имам апетит като стой та гледай. Едва сега започнаха да ми се пооправят краката. Болките в кръста ми минаха 2 месеца след раждането. Но веднага след като родих ми се появиха нечовешки болки в коленете, не знайно защо. Още от време навреме се обаждат.
Картинката не е хич добра при условие, че аз не съм от хората, които стоят на едно място. Най-малкото живеем на 4-ия етаж без асансьор. Докато бременеех съм ги взимала по няколко пъти на ден. Сега продължавам така, но с детето и с чантата от количката, плюс покупките от багажното отделение на количката. Обикалям с количката понякога от 8 до 8 ч. с редки спирания. И въпреки това все още съм далече от добра форма

Последна редакция: пн, 07 юли 2014, 14:51 от tonniny

# 35
  • Мнения: 87
Здравейте! Бременна съм почти в края на втори месец и се почна с това гадене от сутрин до вечер,дразнят ме всякакви миризми (готвено,шампоани,кафе,цигари и т.н.). Надявам се тези симптоми да отминат скоро.Да добавя,че и постоянно ми се спи и съм станала една мързеланааа Simple Smile)

# 36
  • Мнения: 1 327
Моето отмина частично. В началото ми се гадеше още преди да съм се разбудила напълно и да съм станала от леглото. Е, мина към 3-4 месец, но гаденето като огладнея, особено сутрин си остана. Не мога да си помисля да седя с празен стомах, защото се почва, но пък в пъти по-поносимо  и слабо от преди. Иначе съм повръщала само 2 пъти. Миризмите също отминават, но пък беше доста гадно, само да пръсна с парфюм, все едно директно в мозъка си го пръсках, беше кофти!  Simple Smile

# 37
  • Мнения: 32
Здравейте! И аз от скоро съм тук, на скоро разбрах, че съм бременна (планувано), но още преди да видя  EFP  ми се гадеше, имам ужасни болки ниско долу и кръста така ме боли, че при лягане и ставане ми се плаче... Хайде гаденето ще го преглътна, не е чак толкова фатално, но болките в кръста ще ме довършат... При вас имало ли е подобно болки?

# 38
  • Мнения: 1 327
Здравейте! И аз от скоро съм тук, на скоро разбрах, че съм бременна (планувано), но още преди да видя  EFP  ми се гадеше, имам ужасни болки ниско долу и кръста така ме боли, че при лягане и ставане ми се плаче... Хайде гаденето ще го преглътна, не е чак толкова фатално, но болките в кръста ще ме довършат... При вас имало ли е подобно болки?

Първо, Честито!  preggo
Болки имаше в началото, хем някакви стрелкащи, хем като преди цикъл, дори ми се подуваше корема, все едно бях в 3-ти месец, мисля че са нормални тея неща. Иначе съм чувала доста момичета да се оплакват от болки в кръста, аз поне нямах, но мисля, че не е също повод за притеснение. Ще отминат, поне отчасти, защото болки си има и по натам, заради разпъването на връзките. Не мисля, че има за какво да се тревожиш. По-тревожно е, ако се появи някакво кървене, тогава вече е повод за притеснение.

# 39
  • София
  • Мнения: 8 646
Аз имам, но е заради стара травма. Преди няколко години паднах и известно време трудно ходех, заради травмата в таза. От тогава ме наболява в ляво.
Та сега от месец и половина, явно от някакво разтягане или тежест ме боли доста. Трудно се обръщам и надигам от легнало положение, боли ме и като ходя. Днес до работа стигнах доста по-бавно, защото куцуках много.
Обикновено има такива болки към края.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 4 924
Аз съм вече на края и не съм имала и сега нямам никакви болки в кръста. Много е индивидуално и не е задължилно да ги имате. Мога да опровергая и и за мен митове, че последния месец се качвали най-много килограми и било най-тежко. Откакто влязох в 9м. намалих темпото на качване, а и киселини и задуха, които ме мъчиха в 7 и началото на 8м. вече са минало. Чувствам се прекрасно!
Не се настройвайте, че идва период, в който ще ви се случи 'еди си какво неприятно', защото не е закономерност. Наслаждавайте се, че наистина минава много бързо(колкото и да не ви се вярва сега) и дано по-малко 'екстри' ви сполетят, а ако ли не-минават Simple Smile

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 357
На мен ми отмина в 15г.с. Peace Една сутрин се събудих и не усещах миризми,влезнах в кухнята и там нищо не усетих.Толкова зле ми беше преди това,че взех детето и се изнесох за 2-3 седмици и оставих ММ сам да се оправя  Laughing Чувстах се добре само на открито.  Хапвах сутрин закуски,тестяно,хранех се само на вън.
Сега съм добре и вече се наслаждавам на втората си бременност   preggo

# 42
  • Мнения: 9 438
При мен отмина тъкмо, когато влязох в 4-я месец.

# 43
  • Мнения: 21
В 7 г.с. и  е чувствам по същия начин. Всичко ми мирише, повръща ми се от всякаква храна, гаденето продължава сутрин. Не мога да се зарадвам защото все нещо не ми е наред. Или ме боли много глава, повръщам, боли ме ниско долу, чувствам се като болна. Ще мине, но трябва да изтърпиш. До 2 месец най-много.

# 44
  • Мнения: 167
Здравейте момичета,аз разбрах,че съм бременна на 20-ти Февруари и от 1-ви Март се започна-ужасноо гадене с нон-стоп повръщане,ходих и в болница,биха ми инжекция Деган,облекчи ме,но на следващия ден беше същото,наложи се да изляза болничен.И така с повръщането-всеки ден-всичко,дори и вода...до 5-тия месец.Слава Богу вече съм Ок в 25-та седмица!Леко бременеене на всички бъдещи мамчета!  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт