Отминава ли това гадене в началото??? Толкова ми е злееее!

  • 25 172
  • 105
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Здравейте, аз от сскоро съм тук. Наскоро разбрах, че съм бременна, беше планувано, стана на втори месец опити, но откакто видях положителния тест, след 2-3 дни започна адско гадене и приятеля ми ми казва, че изглеждам много измъчена и тъжна.Не мога да ям, да готвя, да пера, в кухнята не мога да припаря, в спалнята ми мирише, отворя прозореца- и дърветата ми миришат, за банята и тоалетната да не говоря.Всички казват, че това отминавало  след 3-ят месец, но истината е, че идея нямам как ще го изтърпя.Толкова съм частлива иначе, но не ога да се усмихвам. Нон-стоп гадене и повръщам. Моля ви, споделете ми, кога ви отмина на вас и има ли лек??????????????????????? Praynig

# 1
  • Мнения: 4 500
След втория месец отмина.

# 2
  • Мнения: 26
След втория месец отмина.

Здравей, радвам се, че толкова бързо някой ми отговори.Аз съм 6-та седмица и 3 дни. Това гадене съсипва тръпката ми.Чета по форуми, че на някои до 4-тия месец, на други до 6-тия месец, а има и коментари на жени, които казват, че гаденето им минавало чак след раждането. Самата мисъл, че може и аз да съм така ме кара всеки ден да се събуждам с лошо настроение и в лош вид, дори не мога и да спя, през деня не мога да дремна. Обсебена съм от това гадене SickАз съм на 37 год и ми е първата бременност.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 4 924
Наистина отшумява с времето. При мен в края на 3м. премина, а до тогава си помагах с храната. Сандвичи, обикновени бисквити, солети(храни, които неутрализират). Хапвах и зелеби ябълки, че са кисели, а едно от нещата които най-много ми помогна беше лимона. Ако обичаш може да хапнеш 2-3 резенчета. Избягвай и храни, кои причиняват гадене и дразнят стомаха. Аз първите месеци ги изкарах предимно на сандвичи, но друго не можеш да хапвам. Дано бързо премине и при теб.

# 4
  • Мнения: 636
В името на бебето трябва да си готова на всичко ! Колкото и трудно да е. Бременността не винаги е лека и безпроблемна ! Бъди силна и това е !  Peace

# 5
  • Мнения: 26
Наистина отшумява с времето. При мен в края на 3м. премина, а до тогава си помагах с храната. Сандвичи, обикновени бисквити, солети(храни, които неутрализират). Хапвах и зелеби ябълки, че са кисели, а едно от нещата които най-много ми помогна беше лимона. Ако обичаш може да хапнеш 2-3 резенчета. Избягвай и храни, кои причиняват гадене и дразнят стомаха. Аз първите месеци ги изкарах предимно на сандвичи, но друго не можеш да хапвам. Дано бързо премине и при теб.

Това с лимона не помага, и сокове си правя със сокоизтисквачка и нищо...общо взето и да ям солети, бисквити , даже и да хапна все ми е така.Искам просто да се наслаждавам, а не да се мъча.По цял ден лежа, а съм още в началото, но дано съм като вас, искренно се моля Praynig

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Oтминава, разбира се. След 3-ия мес идва един прекрасен етап, когато тези неразположения са в миналото, а все още не ти е тежко и трудно и можеш спокойно да се наслаждаваш на бременността си.

Друг е въпросът, че това са "бели кахъри", радвай се, че всичко останало ти е ок и се съсредоточи върху хубавите неща, които ти се случват  Wink

# 7
  • Мнения: 26
В името на бебето трябва да си готова на всичко ! Колкото и трудно да е. Бременността не винаги е лека и безпроблемна ! Бъди силна и това е !  Peace

Здравей, така е, ще го изтърпя, просто търся лек да облекча положението, утре съм на преглед и дано ми изпишат нещо.Всъщност изписват ли и ако - да, преминава ли? Вече разбирам смисъла на думите "Лесно майка се не става". smile3521

# 8
  • Мнения: 7 325
Когато бях бременна със синът ми преди 15г. това състояние премина в края на 5 месец след няколко влизания в болница заради обезводняване. С дъщеря ми преди 3 год. изкарах така до края. Е, само първите 4-5 месеца бяха страшни, не можех да си извадя главата от тоалетната, припадах, не понасях миризми и мисълта за храна, .... по нататък нещата станаха по поносими. Гаденето си остана, но поне повръщането беше веднъж на 1-2 дена. Можех да готвя и пазарувам.
Спомням си че ми дадоха едни хапчета, уж безвредни и много ефикасни, но .. при мен нямаха никакъв ефект.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 4 924

Здравей, така е, ще го изтърпя, просто търся лек да облекча положението, утре съм на преглед и дано ми изпишат нещо.Всъщност изписват ли и ако - да, преминава ли? Вече разбирам смисъла на думите "Лесно майка се не става". smile3521
Да, има, но мисля, че облекчението от тях е моментно.

# 10
  • Мнения: 6 764
Мила, да знаеш колко добре те разбирам! Аз усещах всякакви миризми, дори и от неща, които не знам дали имат миризма  Mr. Green Изхвърлих си всичката козметика, сапуни, шампоани от всичко ми се гадеше. Повръщах много, до средата на 5ти месец. След това изведнъж всичко отмина и дори вече не усещах така силно миризмите. Но...това при мен. Може да ти отмине и след 1ви, 2ри, 3ти месец. Важното е, че минава. Ден след ден и няма да усетиш кога ще свърши.
Препоръчвам ти препечени филийки, солетки, краставици, пипер, сиренце, маслини, аз на това изкарах цялото минало лято. Представяй си лед и студ и лимони..мен сутрин като ми беше най-зле преди да си измия зъбите си представях лед, студ и лимони  Mr. Green Понякога помага..понякога не.
Сега в кошарката до мен спи виновницата за тези кошмарни 5 месеца и искрено ти казвам, че бих ги преживяла още 100 пъти  Heart Eyes
Кураж, леко бременеене и бързо да ти отмине това неразположение ти пожелавам   bouquet

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 805
На мен ми мина в края на третия, на приятелката ми в края на деветия  Laughing Индивидуално е. Дано си добре за напред Simple Smile

# 12
  • Мнения: 843
Първо честита бременност. Не е приятно, но си заслужава.  Simple Smile
Аз бях така до 7- ми месец. Усещах даже като мине човек с цигара или парфюм в коридора на блока. Не си и помислях да готвя или да чистя.
Почивай си, гледай да лежиш и да не мислиш. Знам, че е трудно, но няма друг начин.
На мен ми бяха предписали едни таблетки. Казват се " Емил" и са хомеопатия. Може да питаш гинеколога си за тях.

# 13
  • Мнения: 1 959
Съжалявам, но аз за бременността не мога да пиша напудрени постове.
Гаденето беше ужасно и продължи до края.
На края не беше толкова постоянно, но пък тогава в добавка бяха киселините, та все същата отврат.
Бременността не за всеки е период на наслаждение.
И не, прекрасното бебе, което имам, не ме е накарало да забравя колко гадно беше.
Искрено ти желая, твоят опит да е съвсем друг и да си от наслаждаващите се  Peace

# 14
  • Мнения: 26
Първо честита бременност. Не е приятно, но си заслужава.  Simple Smile
Аз бях така до 7- ми месец. Усещах даже като мине човек с цигара или парфюм в коридора на блока. Не си и помислях да готвя или да чистя.
Почивай си, гледай да лежиш и да не мислиш. Знам, че е трудно, но няма друг начин.
На мен ми бяха предписали едни таблетки. Казват се " Емил" и са хомеопатия. Може да питаш гинеколога си за тях.


На мен за съжаление няма кой да ми помага с чистенето и готвенето.Живеем само с приятеля ми,а тази работа е предимно моя.Това е положението ми Sad

Мила, да знаеш колко добре те разбирам! Аз усещах всякакви миризми, дори и от неща, които не знам дали имат миризма  Mr. Green Изхвърлих си всичката козметика, сапуни, шампоани от всичко ми се гадеше. Повръщах много, до средата на 5ти месец. След това изведнъж всичко отмина и дори вече не усещах така силно миризмите. Но...това при мен. Може да ти отмине и след 1ви, 2ри, 3ти месец. Важното е, че минава. Ден след ден и няма да усетиш кога ще свърши.
Препоръчвам ти препечени филийки, солетки, краставици, пипер, сиренце, маслини, аз на това изкарах цялото минало лято. Представяй си лед и студ и лимони..мен сутрин като ми беше най-зле преди да си измия зъбите си представях лед, студ и лимони  Mr. Green Понякога помага..понякога не.
Сега в кошарката до мен спи виновницата за тези кошмарни 5 месеца и искрено ти казвам, че бих ги преживяла още 100 пъти  Heart Eyes
Кураж, леко бременеене и бързо да ти отмине това неразположение ти пожелавам   bouquet

Лед, студ и лимони, лед, студ и лимонииии....... Laughing

Последна редакция: пн, 16 юни 2014, 02:24 от AnMary

# 15
  • Мнения: 1 959
Сега е моментът да въведеш нови правила.
Приятелят ти как така не се сеща да ти помага като вижда, колко се мъчиш.
В крайна сметка няма да си бременна цял живот.
За известен период, ако трябва вечер ще си пере, готви и глади.
Почивай си, грижи се за себе си и бебето, ако не ти, няма кой друг...

# 16
  • Мнения: 843
И ние живеем само двамата ( вече сме трима с бебо) и не съм имала странична помощ освен ММ. Вечер се прибираше от работа и започваше да домакинства. Иначе щяхме да затънем в мръсотия, да ходим с неизпрани дрехи и да нямаме чисти съдове.

# 17
  • Мнения: 2 850
Стандартно минава към 4-и месец.  Аз имах леко гадене, колкото да не е без хич, а лекарят ми обясняваше, че то е индикатор, че с бебето всичко е ок и да му се радвам. Laughing После киселините ми го върнаха тъпкано Joy Аз съм страшна примадона, но изтраях, ще успееш и ти.
Питай за нещо против гадене. Аз пиех газирана вода и обикновени бисквити нагъвах преди да вляза в метрото Crazy

# 18
  • Мнения: 3 122
При мен продължи до средата на 5-ти месец. През цялото време мъжът ми готвеше, защото и на мен миризмите при готвене не ми понасяха.
Ако той се правеше че не забелязва колко ми е зле (което е невъзможно), или ако го бях помолила тези 5 месеца да готви само той и ми откажеше, щях да го намразя, честно.
Ако не можеш да разчиташ на него още в началото, представяш ли си какво скатаване ще падне, като се роди бебето.

# 19
  • Мнения: 6 764
Важно е половинката да ти помага. Аз не можех да вляза в кухнята. Само да усетя миризма или да видя в мивката чинии с храна по тях и газ към банята  Mr. Green Той готвеше, чистеше, переше. В последния триместър пък ми обуваше и събуваше обувките, винаги ми даваше ръка, иначе не можех да стана от леглото. Понякога по навик като тръгна да ставам и ми подава ръка, но вече няма нужда  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 2 850
На мен от миризма на манджа не ми се гадеше, но парфюм и цигари Party Crazy също и от градски транспорт.

# 21
  • Мнения: 4 762
Мен ме държа до шестия месец, седмият месец беше ок и от осмия до края пак ми се гадеше и то денонощно, но не съм повръщала много - 5-6 пъти за цялата бременност. Нямаше специални фактори, които да ми предизвикват гадене. Гадеше ми се дори седнала на пейка в парка.

Но, както са казали момичетата по-напред, това са бели кахъри. И все пак е неприятно, особено когато ходиш на работа!

# 22
  • Мнения: 190
при мен мина чак в края на четвърти месец, всичко е индивидуално

преди това никога не бях закусвала, а тогава не можех да мръдна без закуска - препечени филийки със сирене и чай. Добре ми действаше всичко сухаресто и бисквитесто. Налитах и на тестени храни, за да ми затапват гаденето. Първата седмица беше кошмарна, не можех да си вдигна главата и само лежах. Най-гадното беше, че първите два месеца се пазех да не казвам, че съм бременна в работата, защото всичко се случва, а точно тогава беше най-непоносимо. Не питай как издържах да не се издам.

Общо взето от бременността се наслаждавах само пети и шести месец. После дойде подуване на крака, запек, болки в кръста,  твърде голяма тежест на корема. Май само болки в таза нямах, но това е защото ходих на гимнастика. Препоръката ми е да не се залежаваш - ще изкараш по-леко бременността и ще ти е по-лесно възстановяването.

# 23
  • Мнения: 529
И аз съм от тези със силно гадене, по-точно бях. И с двете бременности беше така, даже втория път мнооооооого по-зле. С малко дете съм, добре че свеки много ми помагаше и мъжа ми също. Но всичко отминава и се забравя, сега вече мога да се насладя на бременноста си.

# 24
  • Мнения: 26
Благодаря ви, аз съм все така, малко липсвах тези дни. Ходих на лекар и видяхме  малкото съчество и чухме пулса. Неуписуемо е.Искам само да спре да ми се гади по-скоро. Приятеля ми помага с каквото може. Н е мога да опиша тези липи как ми действат, не мога да вървя по улиците, страшно е и в къщи..но знам, че ще се справя Hug

# 25
  • Мнения: 2 850
Даа, липите са голям дразнител. Повече сън и по-малко стрес, за да се чувстваш по-добре.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 301
Аз си мислех,4е тоя ад с повръщането и постоянното 4увство,4е съм нон-стоп болна и не ми е добре,просто няма да имат край! Да,ама стана то4но както ми казваха,ще спре изведнъж - все едно с нож го срязал някой  Hug   И верно,буквално за ден ми мина.....оба4е ква камара неогладени и пресъхнали дрехи се беше събрала нахвърляна в едната спалня ха ха ха Wink нито перях,нито прибирах,нито гладех...по едно време нямам какво да облека Wink ох,голям ужас беше Wink спокойно,много скоро ще ти мине!  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 27
  • Pb
  • Мнения: 1 183
При първата бременност беше както пишат в книгите - след 3 месец всичко изчезна. С тази  ми се разказва играта. По едно време се чувствах адски прецакана. Да кажем, че към 7 месец силата на гаденето съществено намаля, но не изчезна. Чакам след няколко дни отново да усетя какво е това да не ти се гади. Общо взето, колкото и изтъркано да звучи, търпението му е майката. Казват, че джинджифила мн. Помага, аз си правих разни чайове, но ефекта клонеше към нула. Успех ти желая!

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 641
Повръщах до последната вечер. Когато отидох да си взема документите преди pаждането от проследяващия бременността ми, споделих че продължавам да повръщам. Той ми каза че се правели специални изследвания, но понеже оставаше малко до раждането не попитах за подробности. Говори с лекаря си и дано отмине.

# 29
  • БУРГАС
  • Мнения: 176
Бях много зле до средата на 4 месец някъде.Бях решила,че ще ми мине по-рано,броях дните и седмиците всеки ден.Не можех да стана от леглото по цял ден,повръщах всеки ден по няколко пъти,хладилника не можех да го отворя.Постоянно се чудех кога ще свърши тоя яд.Имам и друго дете,добре,че ходеше на ясла.Не излизах никъде,беше ме страх,два три пъти ми беше ставало навън много зле.И свалих 5 кг.Ужасно беше наистина,но има и по-лошо-тъкмо спря всичкото това,един два дни спокойни имах и ми се отлепи плацентата,много кръв имаше лежане,болници.Веднага забравих всичко друго.Това е друга тема,но мисълта ми е,важно е с бебето всичко да е наред,гаденето е нормално и в реда на нещата.Ще отмине,макар,че и аз мислех,че е едва ли не невъзможно и се чудех как съм живяла нормално преди.Сега всичко е наред при мен,нямам проблеми и доколкото мога се наслаждавам на бременността.Успех и на теб!

# 30
  • Мнения: 26
Повръщах до последната вечер. Когато отидох да си взема документите преди pаждането от проследяващия бременността ми, споделих че продължавам да повръщам. Той ми каза че се правели специални изследвания, но понеже оставаше малко до раждането не попитах за подробности. Говори с лекаря си и дано отмине.


Какви са тези изследвания?Като отида другия път ще питам,аз от няколко дни повръщам по 6-7 пъти на ден, няма сутрин, няма вечер, нещо страшно ееее Sick

Аз си мислех,4е тоя ад с повръщането и постоянното 4увство,4е съм нон-стоп болна и не ми е добре,просто няма да имат край! Да,ама стана то4но както ми казваха,ще спре изведнъж - все едно с нож го срязал някой  Hug   И верно,буквално за ден ми мина.....оба4е ква камара неогладени и пресъхнали дрехи се беше събрала нахвърляна в едната спалня ха ха ха Wink нито перях,нито прибирах,нито гладех...по едно време нямам какво да облека Wink ох,голям ужас беше Wink спокойно,много скоро ще ти мине!  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
И аз трупам прането в една стая на края на коридорааа,ама и от там подушвам Sick Дано има край това нещо, не знам как ще го изтърпя.Казват, че с времето си свикваш с това положение,а като пишат някои, че 9 месеца са си все така, направооо не ми се мислиииии ooooh!

Стандартно минава към 4-и месец.  Аз имах леко гадене, колкото да не е без хич, а лекарят ми обясняваше, че то е индикатор, че с бебето всичко е ок и да му се радвам. Laughing После киселините ми го върнаха тъпкано Joy Аз съм страшна примадона, но изтраях, ще успееш и ти.
Питай за нещо против гадене. Аз пиех газирана вода и обикновени бисквити нагъвах преди да вляза в метрото Crazy

Ами а зси питах, но отговора беше: "Всичко е в реда на нещата,  това е нормално в началото". Нищо не ми изписа, а и забелязвам, че се засилва с всеки изминал ден Sick ooooh!Моля се и друг изход нямааааааааааааа
________
Използвайте бутона за редакция.

Последна редакция: чт, 19 юни 2014, 12:36 от AnMary

# 31
  • София
  • Мнения: 6 258
И аз съм сега в този период, много силно гадене, отпадналост и все ми се спи. Добре, че съм в къщи, мъжа ми и децата са разбрани и помагат, каквото, когато могат. Нямам търпение да вляза в 11-12 седмица, помня с предната бременност с малкия ни син още към края на 10-та седмица взе да става по-леко.

Вчера личната лекарка ми каза, че мога да пия от хомеопатичните капки Вомитосхил, помагат малко.

Последна редакция: сб, 05 юли 2014, 20:52 от AnMary

# 32
  • София
  • Мнения: 8 648
И на мен все още ми е зле.Малко ми се пооправи стомаха, вече ми се върна онова чувство, когато си гладен(3 месеца не го усещах, чувствах само болки и подуване).Чувствам вече и вкуса на храната.
Но все още ми гори в гърдите от киселини, понякога ми се изливат в устата и ми се гади. Сутрин имам много малък корем и с всяко ядене се увеличава все повече, вечер имам плажна топка и започва гадене, тежест и горене в стомаха и червата и си лягам рано, че да не усещам  Tired
Уж това става в края на бременността, а на мен от началото..към края не знам какво ще бъде  Sick

# 33
  • Варна
  • Мнения: 4 924
В края може да ги нямаш тези екстри. Аз бях с постоянни киселини в 7м., а после много рядко и то ако прекаля. Вече бебето се смъква и нещата се подобряват, а и мога да дишам. 7м и началото на 8м имаше един задух и не можех да си поема дълбоко въздух, от който вече няма и помен. Спокойно, накрая може и да са спокойни нещата, освен че вече тежи Simple Smile

# 34
  • Мнения: 190
Не мога да се оплача от тежка бременност, обаче само 2 месеца ми бяха нормални. Първите 4 повръщах и ядях само хлебни изделия. 5 и 6 бяха супер като тонус и усещания. И от 7и като се почна - едномесечен запек, поява на хемороиди, болки в кръста, подуване на краката, киселини. Имаше и още, но ми изскочи от главата. Май само от болки в таза се отървах, защото правих специални упражнения за тях. Много се движех - по 4-5 км на ден съм изминавала, дори в края, когато вече бях трудноподвижна. Килограмите ми се движеха добре до 9-ия месец - 10 отгоре, когато рязко скочи всичко и стигнах до почти 20 отгоре. Влизах само в едни обувки - едни широкички кубинки. И това при условие, че бях зимна бременна. Не ми се мисли, ако бях последните месеци през лятото - щях да съм като Джаба Хатянина от Междузвездни войни.
От родилното излязох с 10 кг отгоре на кг преди забременяването. Още не мога да ги сваля, защото продължавам да кърмя и имам апетит като стой та гледай. Едва сега започнаха да ми се пооправят краката. Болките в кръста ми минаха 2 месеца след раждането. Но веднага след като родих ми се появиха нечовешки болки в коленете, не знайно защо. Още от време навреме се обаждат.
Картинката не е хич добра при условие, че аз не съм от хората, които стоят на едно място. Най-малкото живеем на 4-ия етаж без асансьор. Докато бременеех съм ги взимала по няколко пъти на ден. Сега продължавам така, но с детето и с чантата от количката, плюс покупките от багажното отделение на количката. Обикалям с количката понякога от 8 до 8 ч. с редки спирания. И въпреки това все още съм далече от добра форма

Последна редакция: пн, 07 юли 2014, 14:51 от tonniny

# 35
  • Мнения: 87
Здравейте! Бременна съм почти в края на втори месец и се почна с това гадене от сутрин до вечер,дразнят ме всякакви миризми (готвено,шампоани,кафе,цигари и т.н.). Надявам се тези симптоми да отминат скоро.Да добавя,че и постоянно ми се спи и съм станала една мързеланааа Simple Smile)

# 36
  • Мнения: 1 327
Моето отмина частично. В началото ми се гадеше още преди да съм се разбудила напълно и да съм станала от леглото. Е, мина към 3-4 месец, но гаденето като огладнея, особено сутрин си остана. Не мога да си помисля да седя с празен стомах, защото се почва, но пък в пъти по-поносимо  и слабо от преди. Иначе съм повръщала само 2 пъти. Миризмите също отминават, но пък беше доста гадно, само да пръсна с парфюм, все едно директно в мозъка си го пръсках, беше кофти!  Simple Smile

# 37
  • Мнения: 32
Здравейте! И аз от скоро съм тук, на скоро разбрах, че съм бременна (планувано), но още преди да видя  EFP  ми се гадеше, имам ужасни болки ниско долу и кръста така ме боли, че при лягане и ставане ми се плаче... Хайде гаденето ще го преглътна, не е чак толкова фатално, но болките в кръста ще ме довършат... При вас имало ли е подобно болки?

# 38
  • Мнения: 1 327
Здравейте! И аз от скоро съм тук, на скоро разбрах, че съм бременна (планувано), но още преди да видя  EFP  ми се гадеше, имам ужасни болки ниско долу и кръста така ме боли, че при лягане и ставане ми се плаче... Хайде гаденето ще го преглътна, не е чак толкова фатално, но болките в кръста ще ме довършат... При вас имало ли е подобно болки?

Първо, Честито!  preggo
Болки имаше в началото, хем някакви стрелкащи, хем като преди цикъл, дори ми се подуваше корема, все едно бях в 3-ти месец, мисля че са нормални тея неща. Иначе съм чувала доста момичета да се оплакват от болки в кръста, аз поне нямах, но мисля, че не е също повод за притеснение. Ще отминат, поне отчасти, защото болки си има и по натам, заради разпъването на връзките. Не мисля, че има за какво да се тревожиш. По-тревожно е, ако се появи някакво кървене, тогава вече е повод за притеснение.

# 39
  • София
  • Мнения: 8 648
Аз имам, но е заради стара травма. Преди няколко години паднах и известно време трудно ходех, заради травмата в таза. От тогава ме наболява в ляво.
Та сега от месец и половина, явно от някакво разтягане или тежест ме боли доста. Трудно се обръщам и надигам от легнало положение, боли ме и като ходя. Днес до работа стигнах доста по-бавно, защото куцуках много.
Обикновено има такива болки към края.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 4 924
Аз съм вече на края и не съм имала и сега нямам никакви болки в кръста. Много е индивидуално и не е задължилно да ги имате. Мога да опровергая и и за мен митове, че последния месец се качвали най-много килограми и било най-тежко. Откакто влязох в 9м. намалих темпото на качване, а и киселини и задуха, които ме мъчиха в 7 и началото на 8м. вече са минало. Чувствам се прекрасно!
Не се настройвайте, че идва период, в който ще ви се случи 'еди си какво неприятно', защото не е закономерност. Наслаждавайте се, че наистина минава много бързо(колкото и да не ви се вярва сега) и дано по-малко 'екстри' ви сполетят, а ако ли не-минават Simple Smile

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 357
На мен ми отмина в 15г.с. Peace Една сутрин се събудих и не усещах миризми,влезнах в кухнята и там нищо не усетих.Толкова зле ми беше преди това,че взех детето и се изнесох за 2-3 седмици и оставих ММ сам да се оправя  Laughing Чувстах се добре само на открито.  Хапвах сутрин закуски,тестяно,хранех се само на вън.
Сега съм добре и вече се наслаждавам на втората си бременност   preggo

# 42
  • Мнения: 9 439
При мен отмина тъкмо, когато влязох в 4-я месец.

# 43
  • Мнения: 21
В 7 г.с. и  е чувствам по същия начин. Всичко ми мирише, повръща ми се от всякаква храна, гаденето продължава сутрин. Не мога да се зарадвам защото все нещо не ми е наред. Или ме боли много глава, повръщам, боли ме ниско долу, чувствам се като болна. Ще мине, но трябва да изтърпиш. До 2 месец най-много.

# 44
  • Мнения: 167
Здравейте момичета,аз разбрах,че съм бременна на 20-ти Февруари и от 1-ви Март се започна-ужасноо гадене с нон-стоп повръщане,ходих и в болница,биха ми инжекция Деган,облекчи ме,но на следващия ден беше същото,наложи се да изляза болничен.И така с повръщането-всеки ден-всичко,дори и вода...до 5-тия месец.Слава Богу вече съм Ок в 25-та седмица!Леко бременеене на всички бъдещи мамчета!  Praynig

# 45
  • София
  • Мнения: 6 258
Аз да споделя, може да помогне на още някой. Натриев цитрат, сироп п/в гадене и повръщане. Помага ми! Пак ми се гади, но не е като онова, ходех като болна, все лежах, не можех да мръдна от къщи. Успявам и да сготвя за мъжете и аз да се храня нормално.

# 46
  • Мнения: 26
Здравейте! Бременна съм почти в края на втори месец и се почна с това гадене от сутрин до вечер,дразнят ме всякакви миризми (готвено,шампоани,кафе,цигари и т.н.). Надявам се тези симптоми да отминат скоро.Да добавя,че и постоянно ми се спи и съм станала една мързеланааа Simple Smile)

Здравей, аз вече съм в 11 седмица и мога да се похваля, че гаденето отмина и се чувствам значително по-добре. Не бях влизала доста време тук, но дано все така да е до края, вече съм по-жизнена. Мисля, че и при теб ще отмине. Към 10-та седмица започна да отшумява, не с епритеснявай. Вече започвам да вярвам, че съм бременна Wink Докато и на мен по-цял ден ми беше лошо и повръщах не можех да понасям света около мене, от всичко ми ставаше лошо и не можех даже да излизам навън, защото ми прилошаваше от миризмата на лепите, но сега всичко е по-добре! Ще се оправят нещата.Стискам палци на всички, които са в този период, скоро да им мине.От сърце ви пожелавам на всички лека бременност и леко раждане.

# 47
  • Мнения: 80
При всеки е различно....На мен гаденето ми мина чак след началотъо на 6ти месец,а мислех че до края ще е така...Ядях лимони и бисквити,пиех сода,но нищо не помагаше.Яко ми се гадеше и яко си повръщах от всякаква храна,освен от плодове.

# 48
  • Мнения: 2
При всеки е различно.При мен гаденето траеше точно 3 седмици,както и непоносимостта към миризмите.Мислех си,че никога няма да отмине,но мина доста бързо.Понякога гаденето се получава ако е празен стомаха.Знам,че когато ти е лошо нямаш апетит,но се напъвай да хапваш бисквити,солети,сухари особено сутрин.На мен за гаденето страшно много ми помогнаха маслини с хляб.Свекърва ми каза този номер и страшно много ми помогна.

# 49
  • Мнения: 351
При мен гаденето започна в 6 седмица от бременността,сега съм в средата на 4 месец и преди около 2 седмици поотшумя.През този период не съм повращала толкова много,но постиянно ми се гадеше Sickот сутрин до вечер Sickпонякога с дни не съм излизала,защото си мислех,че и до магазина няма да успех да стигна без да повърна Cry
Сега се чувствам много по-добре Hug
Всяка бременност е различна,искренно се надявам в най-скоро време да се почувстваш по-добре и да се наслаждаваш на бебо  bouquet

Последна редакция: чт, 24 юли 2014, 15:20 от bebence0504

# 50
  • Мнения: 21
Здравейте, ние сме вече в 7ма седмица и мисля, че няма време през деня, в което да не ми се гади, а понякога и през нощта. Но е гадене без повръщане. Когато съм гладна(това е в много редки случаи) ми се гади, като хапна пак ми се гади Sad чувствам се отпаднала и все съм с една такава физиономия все едно съм най- тъжния човек на света Grinning а определено не е така Simple Smile и постоянно ми се спи. До сега бях в отпуск, но утре съм на работа и ако продължава така сигурно ще си взема болнични. Направо не знам как ще стоя в изправено състояние  Laughing Моля се тези симптоми да отминат по- скоро и да не съм вече парцал Grinning Всички мами около мен ми се хвалят, че на тях никога не им се е гадело, а на мен ми иде да  #2gunfire Прекрасно бременеене, мили дами   bouquet

# 51
  • Мнения: 14 490
Аз бях така почти до 5тия месец. Гадене без повръщане и никакви сили нямах, взех си болничен и 4 месеца само лежах, нямах сила да стана. Къщата беше на вили и мотовили Laughing

# 52
  • Мнения: 1
Здравейте! Гаденето е най-неприятната част от бременността и за жалост няма лек! Бременна съм в 10 седмица, това ми е втора бременност. При първата си бременност повръщах и ми се гадеше до последно.Сега също ми се гади , но е поносимо. Чувството е отвратително, но в името на малките същества сме длъжни да изтърпим всичко! Пожелавам на всички скорошно преминаване на лошия период и лека бременност!

# 53
  • Мнения: 21
На мен ми помогна смяна на хапчетата от дуфастон на утрогестан за вагинално приложение, защото имам гастрит ими дразнеше на стомаха. Освен това почваше ли да ми се повръща пиех спрайт или газирана вода, за да се оригна няколко пъти ( прощавайте) и веднага ми олекваше.

# 54
  • Варна
  • Мнения: 4 924
... за да се оригна няколко пъти ( прощавайте) и веднага ми олекваше.
Това ми хареса! Използвала си тактиката като при бебетата Simple Smile

# 55
  • Мнения: 11 004
С предишната бременност нямах гадене и повръщане.  С тази, докато пиех Магнерич, всичко ми се обръщаше при вида на огромното хапче. Щом успеех да го прокарам с повече вода, ми олекваше. Имам познати, които са започнали да повръщат чак в края на бременността, но съм чувала, че това може да е симптом за наближаващо раждане.

# 56
  • София
  • Мнения: 6 258
... за да се оригна няколко пъти ( прощавайте) и веднага ми олекваше.
Това ми хареса! Използвала си тактиката като при бебетата Simple Smile
И при мен е така, невъзпитано звучи (хем се карам на момчетата), но така ми олеква и е по-малка опастността да "връщам поръчката".

# 57
  • Мнения: 8
здравейте и от мен! аз в 7 г.с. - втора бременност - толкова ми е гадноооооооооооооооооо. При първата пак бях така до 3 месец, но сега е още по-зле. При мен не е само гадене- от сутрин до вечер -от ВСИЧКИ миризми, но и огромна болка в горната част на стомаха. Лекарите казват да търпя ще мине, но то не се издържа. Моля ако някой е имал такъв проблем да пише- все едно имам отворена рана в корема.

# 58
  • Мнения: 26
Здравейте, Скоро не съм ви  писала, но искам да ви спделя, че се чувствам прекрасно.вече съм в 18седмица, влизам в 19 и гаденето ми спря с влизането в 4-тия месец.Толкова плаках и си мислех, че няма да има край, но има..Стискайте зъби, на мен нищо не ми помогна, докато един ден просто се събудих и установих, че със ставането о т леглото не ми се гади, после закусих и пак не ми се гадеше и се почувствах свежа...Сега чета новите ви писма и искам да ви кажа да имате повече позитивни мисли и всичко ще се оправи! baby_neutralлека бременност ви желая от сърце Peace

# 59
  • София
  • Мнения: 8 648
Значи си щастливка, на мен все още ми се гади  Laughing Обливат ме вълни, гади ми се, киселините не минават и няколко дни са леки, но после пък няколко дни едва поносими.
Явно на някои не им минава, надеждата ми е с раждането да се свърши.

# 60
  • Мнения: 26
Значи си щастливка, на мен все още ми се гади  Laughing Обливат ме вълни, гади ми се, киселините не минават и няколко дни са леки, но после пък няколко дни едва поносими.
Явно на някои не им минава, надеждата ми е с раждането да се свърши.

Здрасти..Аз установих, че май от плодовете ми отмина. Моя доктор ми каза да ям много плодове.Всеки ден изяждах минимум 2 банана, правих си сок от портокал, греипфурт, лимон, ябълка и морков всяка сутрин преди закуската, но определено много плодове консумирах и може и от тях да ми се размина. Трябва да се ядат храни богати на магнезий.Аз още ги нямам тези киселини, но сигурно и те ще дойдат.Единствено чувствам тежест в корема и имам безсъние от време на време затова си правя вечер чай от мента, лаика и мащерка.Започнах да си пия отново кафе по малко на ден и определено имам тонус.Така че, яж плодовеее много и мисля, че ще ти мине. Успех  smile3525

# 61
  • София
  • Мнения: 8 648
Аз ям, без цитруси. Като цяло главно плодове ми се ядят. Последния път, обаче, повръщах много от един лимон и спрях цитрусите. Ям най-вече ябълки и сливи, сега те са ми любимите  Laughing Ям уж добре, без мазно, повече млечни. Но при някои явно си е така. От съвсем началото имам киселини и не изчезват, ще си ги влача до края.

# 62
  • Мнения: 26
Аз ям, без цитруси. Като цяло главно плодове ми се ядят. Последния път, обаче, повръщах много от един лимон и спрях цитрусите. Ям най-вече ябълки и сливи, сега те са ми любимите  Laughing Ям уж добре, без мазно, повече млечни. Но при някои явно си е така. От съвсем началото имам киселини и не изчезват, ще си ги влача до края.

Аз си изцеждах лимона и го смесвах с други...Но мисля, че ще ти отмине Wink наистина май всеки организъм си реагира по различен начин.Аз съм на 36 год, първа бременност и да ти кажа мислех, че ще карам най-тежката бременност на света, бях си втълпила, че годините имат значение за това, но сега се убеждавам, че не е така.Май всичко си е индивидуално, но нали накрая ще си видим хубавите бебчета, това ни крепи..с бебетата всичко да е ок само!А тези киселини уж като пиеш много вода казват че минавали...не знам.Просто си е едно стискане на зъби и чакане Simple Smile

# 63
  • София
  • Мнения: 6 258
Значи си щастливка, на мен все още ми се гади  Laughing Обливат ме вълни, гади ми се, киселините не минават и няколко дни са леки, но после пък няколко дни едва поносими.
Явно на някои не им минава, надеждата ми е с раждането да се свърши.
И на мен надеждата ми е, че като родя стомахът ми ще се нормализира. Морската ни почивка я изкарах на пилешка супа и газирана вода основно. Проблем за мен е, че продължава да ми се гади от мляко и плодовете и ям повече хляб, вярно черен, ама... Но да отбележа, че при мен чувствителният стомах е от липсата на жлъчка, преди близо 2г ме оперираха и д-рът ме предупреди, че при бременност ще имам по-чувствителен стомах, с повече гадене.

# 64
  • София
  • Мнения: 8 648
По принцип от тестеното също би трябвало да излизат повече киселини. То ги тушира, докато ядеш, но после изригват с пълна сила.
Сладкото и тестеното променят киселинността в тялото.
Въпреки, че на доста места пише да се ядят солети и препечени филии. Но си е според организъм. На мен в началото ми излизаха заради млечни продукти и някои плодове.Например череши.След череши направо бомба ми избухваше и се гърчех от болка.
Напоследък забелязвам,че от тестеното ми излизат.

# 65
  • Мнения: 11
Здравей! Вече съм в почти края на бременноста и оште повръшам, не искам да те плаша, при всеки е различно, но при мен се получи така  newsm78. А за гаденето пък мога да кажа че ми мина след около 4 месец.Дано при теб да отшуми след 4 месец Simple Smile Лека бременност  Wink

# 66
  • София
  • Мнения: 1 257
Честито бебче! При мен повръщането започна от втория и продължи до началото на петия месец. Имала съм дни, в които буквално не съм си вдигала главата от тоалетната чиния... Единственото, което ми помагаше бяха кисели зелени ябълки и лимони, нищо друго. Поне имах късмета да не ми се повдига от миризми, единствено си спомням, че съпруга ми беше сложил един отвратителен ароматизатор на ванилия в колата... Ей Бога ми, само като отворех вратата и всичко ми се вдигаше... Иначе дори и да ям различни неща - от някои ми ставаше зле, от други не толкова. В крайна сметка премина. Сестра ми обаче например си връщаше до края на 8ми месец и с двете и бременности...

# 67
  • Мнения: 3
Да, аз си мислех, че съм се повредила завинаги. Миришеше ми от всичко, не можех да ям любимите си храни, повръщах по 4-5 пъти в денонощие, не ми се гримираше, не можех да се справям с домакинската работа, защото бях страшно изморена. Всички ми казваха, че минава след 3-тия месец. Всъщност е индивидуално - при някои продължава до раждането. При мен отмина постепенно към 6-тия месец. Btw и зъбите трудно си миех - щом сложех четката в устата и се почваше.
Пожелавам ти скоро да отмине, много е мъчително. Аз след 2-рата седмица по този начин вече се бях примирила, че така ще си остана. Слава Богу минава. А и открих блаженството на това да пия нормална, а не газирана вода, без да повърна.  Wink

# 68
  • София
  • Мнения: 6 258
Ох, колко ми е познато това, което описваш... С предните 2 бременности не бях така! А да си измия косата - мъка, как ми се гадеше от миризмите на шампоаните и маските.
Сега вече от миризми не ми се гади, но... има дни, от почти всяка храна ми е зле. Днес ми се дояде ябълка, хем винаги беля, после ми беше много зле на стомаха и си направих сандвич, та да се поуспокои. Чак се притеснявам като родя да не ми се отприщи някой апетит  Laughing, от неядене на толкова храни. Интересното е, обаче, че месо и месни ми се ядат, не бях чак такъм месар. Което е добре, поне за хемоглобина.

# 69
  • София
  • Мнения: 565
Здравейте, може ли да ми дадете съвет покрай гаденето и по-точно повръщането.

Извинявам се за образното обяснение, но понякога след по-силно повръщане започва да ме болят или сякаш да горят сливиците или пък да имам горчив вкус в устата или лека болка при преглъщане. Това нормално ли е? На някой да му се е случвало? Аз предполагам, че е от изтощението от самото повръщане, но все пак да се консултирам и с вас

# 70
  • София
  • Мнения: 8 648
Това е от стомашната киселина.Все пак се връща по хранопровода в устата ти.
Затова хора, които често повръщат(например булимиците) имат проблеми с хранопровода и зъбите. Киселината ги уврежда.
Измиваш си зъбите, пък след известно време горчивината и горенето трябва да отминат.

# 71
  • София
  • Мнения: 565
Това е от стомашната киселина.Все пак се връща по хранопровода в устата ти.
Затова хора, които често повръщат(например булимиците) имат проблеми с хранопровода и зъбите. Киселината ги уврежда.
Измиваш си зъбите, пък след известно време горчивината и горенето трябва да отминат.

Много благодаря за бързия отговор, веднага ще пробвам с измиването на зъбите. Преди ден два ми стана така и мих зъбите легнах, заспала съм доста бързо вероятно и сутринта като станах не ме болеше.

Намерих полезни съвети за храни, ама при мен от плодовете не ми се олеква, май само от тестените е по-добре. Може ли още съвети за храни, които са ви помагали. Ще съм благодарна

# 72
  • София
  • Мнения: 8 648
Тестото "попива", но образува нови киселини. Въглехидратите(тесто, шоколади, захар) променят киселинността не към хубаво.Та солетките може да ти тушират за момента киселините, да махнат гаденето, но после пак се появяват.
На мен нищо не ми помага, все още ми се гади, имам гадни киселини, повръщам си понякога.И лекарства пих, пробиотици пих, течни храни, без сладко, без млечни, без домати, без някои плодове.Ми остана си  Laughing
Някои казват, че като пийнат малко прясно мляко им олеква.Знам, че киселото също помага, заради бактериите.на мен в началото от всичко млечно ми ставаше много зле.3 месеца без млечни(и то в начална бременност, когато са важни) полудях, не знаех какво да ям.Защото на мен това ми е основна храна.
Ябълките понякога ме карат да се чувствам по-добре. Цитрусите дразнят, домати също, черешите ми докарваха ужасни болки.
Също момичетата хвалят газираната вода. Но аз не съм опитвала, не обичам нищо газирано.Шоколадът също дразни, какаото по-скоро. Кафето.
Аз пиех ментов чай, но в един момент прозрях, че всъщност ми се гади от него.
Абе много съвети има навсякъде, но при всяка е различно, просто опитваш и виждаш, от кое се чувстваш по-добре.
Аз сега избягвам подправките и да ям вечер. Много зле ми става от черен пипер, къри. Последните ми най-тежки киселини бяха от картофи с подправки.
Не ям по-късно от 6-7, ако изпусна вечерята изяждам 1-2 ябълки и си лягам. 
Но поне вечер(сигурно от ранната вечеря) спряха киселините.Сега ми се появяват ако ходя много или ме возят с кола  Crazy

# 73
  • София
  • Мнения: 6 258
Аз съм писала, надеждата ми е, че като родя всичко ще се нормализира. Още не мога да ям спокойно млечни (а обичам), плодове и пресни зеленчуци също... При мен е поради отстранена жлъчка. Първите 4м карах на препечени филии, солети, лимони, пилешка супа с много лимон и газирана вода. Сега на макарони, сандвичи, картофи... Confused Ябълка ако ям е ужас, банан от време на време, фрешът от цитруси ми се отказява добре (за учудване на лекаря), но не на гладно. И хапчета ми изписаха, не става.

# 74
  • София
  • Мнения: 8 648
И аз първите 4 месеца бях на препечени филии.Не, че много ми помагаха, но само това ми хрумваше да ям сутрин и вечер, като нямаше млечни, а не ми се ядаха зеленчуци. И ябълки. Много ми се ядяха ябълки, непрекъснато набивах. А не ги обичам особено, но направо нужда си изпитвам от тях през цялата бременност.

# 75
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
   При мен до края не отмина  Sick  Sick  Sick И аз като теб не се усмихвах цяла бременност  Sad  Изобщо не важеше това, че жената се разхубавява през бременността. Аз гледах като натровена през цялото време   Crazy

# 76
  • София
  • Мнения: 565
Сега взех газирана вода и слагам повече лимонов сок в чая, да видим. Имам чувството, че нищо не помага, а се мъча да сменям храните, за да намеря уж нещо. Днес взех няколко компота, не става и с тях. Май само препечени филии засега не връщам, ама може ли само това да се яде?? От повръщането наистина ми пари и ме боли гърлото като преглъщам, това наистина ли е нормално

# 77
  • Бургас
  • Мнения: 641
Нормално е, доколкото това е стомашен сок и е нормално да е кисел и да ти гори гърлото.
Добрата новина е че няма да се разболееш от ангина Simple Smile изгаря всички бацили Simple Smile

# 78
  • София
  • Мнения: 565
Нормално е, доколкото това е стомашен сок и е нормално да е кисел и да ти гори гърлото.
Добрата новина е че няма да се разболееш от ангина Simple Smile изгаря всички бацили Simple Smile

Хаха, развесели ме искрено с оптимизма в тази напечена за мен ситуация, наистина Simple Smile) Надявам се по леко да караме всички това чудо. Да видим сега с лимона и газираната вода

# 79
  • София
  • Мнения: 8 648
На мен от компот ми ставаше много зле. Може би заради захарта. 
Иначе снощи пак имах киселини, цяла нощ ми се гадеше, днес също. Та няма минаване.

# 80
  • Мнения: 34
Всичко преминава рано или късно,сега съм в 13та седмица и от една седмица се чувствам по-добре,но докато стигна до тук .....беше ми лошо сутрин,обед,вечер,през ноща ....през деня бях постоянно гладна ,но само и една филийка да хапна препечена ми ставаше тежко от нея и ме караше да повръщам.Сега ми остана само един неприятен горчив вкус в устата който на моменти е ужасно силен и ми предизвиква гадене което слава богу не продължава като преди по цял ден,а ме държи само 20-30 мин и непоносимоста към определени миризми като ...прахза пране,парфюми,ароматизираната тоалетна хартия,шампоани и душ гелове Simple Smile.Успех на всички !

# 81
  • Мнения: 26
Здравейте, не съм писала отново скоро, но едва ли съм ви липсвала Simple Smile През какви ли не емоции преминах. Октомври се омъжих, през 6-тия месе започнаха адските киселини, падна ми хемоглобина, от месец ми бият инжекции, пия всевъзможни витамини и какво ли не заради дефицита на желязо....Спрях с честите разходки, защото където и да отидех ми ставаше лошо, вече съм все с предружител /мъжа ми/ Simple Smile и вече трескаво се подготвяме.Какво да ви кажа, бебето е доста активно и края на декември, началото на януари - 6.01.2015 влизам в 9-ти месец и... каквото ще се случва ще се случва. Нападнал ме е адския страх от раждането, още не знам как ще раждам, засега няма медицински показатели за секцио. Чета  в нета какво ли не и за двата начина на раждане и от ужас не мога да заспя.Общо взето, чакам това бебе с много обич и вече искам да го гушкам. Дано всичко мине нормално. И така...Лека бременност на всички, все ще изкараме някак си до края:), заслужава си! Wink

# 82
  • Мнения: 21
Талцид помага за киселините

# 83
  • Варна
  • Мнения: 1 224
На ден по 5-6 пъти ми се гади.Дано скоро да отмине.

# 84
  • Мнения: 1 565
Здравейте, аз от сскоро съм тук. Наскоро разбрах, че съм бременна, беше планувано, стана на втори месец опити, но откакто видях положителния тест, след 2-3 дни започна адско гадене и приятеля ми ми казва, че изглеждам много измъчена и тъжна.Не мога да ям, да готвя, да пера, в кухнята не мога да припаря, в спалнята ми мирише, отворя прозореца- и дърветата ми миришат, за банята и тоалетната да не говоря.Всички казват, че това отминавало  след 3-ят месец, но истината е, че идея нямам как ще го изтърпя.Толкова съм частлива иначе, но не ога да се усмихвам. Нон-стоп гадене и повръщам. Моля ви, споделете ми, кога ви отмина на вас и има ли лек??????????????????????? Praynig
И аз бях така до скоро до 4 месец ,беше много тежко ,няма смисъл да търпиш ,отиди в болницата да ти сложат система и за няколко часа ще си много по добре.Нищо друго не помага.Аз ходих 3 пъти ,защото и от водата повръщах.НЕ Е ПОЛЕЗНО ЗА БЕБЕТО И ЗА ТЕБ ДА ТИ Е ТОЛКОВА ЛОШО.

# 85
  • Мнения: 180
Мили мами привет и от мен Grinning.аз съм в 10 седмица и при мен май гаденето отмина.иначе предишните седмици бях пред нервна криза гадеше ми се от всичко,само  вода с лимонов сок ми помагаше и то след трета чаша усещах облекчение.но аз няма киселини и за това мога да приемам такова голямо количество.но горе главата майка не се става лесно. Crazy
[/quote]






# 86
  • Мнения: 109
Аз се скъсвах да повръщам от сутрин до вечер,първите три месеца.От четвъртия все едно не бях бременна,светна ми направо,всичко минава  bouquet

# 87
  • София
  • Мнения: 6 258
Аз съм вече в 9-тия месец и още имам проблем със стомаха. Но, както съм писала, извадена ми е жлъчката и сега по време на бременността стомахът ми е в пъти по-чувствителен. Гастроентерологът ми каза, че ще трябва да търпя, АГ-то се чудеше какво да ми предписва. Вече нямам търпение да родя, да си гушна бебето и да ми се успокои стомаха.

# 88
  • София
  • Мнения: 39 764
Аня♥♥♥, и аз бях като теб, но с тази разлика, че все не съм се подложила на операция.
Спасението беше  да не консумирам храни, които дразнят стомаха и жлъчката. Като цяло почти нищо.

# 89
  • Мнения: 180
тъкмо ви се похвалих, че е спряло да ми се гади и днес и вчера филма започна отначало.Като вчера дори повърнах.А и някаква отпадналост чувствам,надявам всичко да отмине и да се насладя на бременността си.

# 90
  • Мнения: 5 173
С първата бременност отмина към края на 3 месец, с втората съм повръщала само 1 път.

# 91
  • Варна
  • Мнения: 1 224
Да не казвам голяма дума,но при мен започва да отминава,не е напълно но се е нещо.Надявам се скоро напълно да отмине.

# 92
  • София
  • Мнения: 6 258
Аня♥♥♥, и аз бях като теб, но с тази разлика, че все не съм се подложила на операция.
Спасението беше  да не консумирам храни, които дразнят стомаха и жлъчката. Като цяло почти нищо.
Уф, аз на моменти съм се чудела какво да си правя да ям, немалка част от бременността основно на филии и макарони, да, но сега пък ми предизвикват повече киселини. Да не говорим какво получава бебето от хляба, косата беше започнала да ми капе. До 6-тия месец не можех да близна мляко, от 2 седмици мога ябълка да ям, но на моменти още правя стомашни кризи, не мога да спя... Нямам търпение да родя и искрено се надявам стомахът ми да се нормализира (след операцията си знам, 2-3 вида храни не ми понасят, хранех се здравословно и се чувствах много добре; но липсата на жлъжка + хормоните от бременността се оказа страшна комбинация).

# 93
  • Мнения: 110
При мен едва сега се започна това с гаденето, а съм почти в 4-ти месец. Сутрин особено е много зле ситуацията, като помириша кафето на мъжа ми и ми идва до горе Sick Хрупам солети и пия газирана вода, ама не че се променя положението, т.е. минава за известно време, после пак ми се гади, не знам вече какво да правя.

# 94
  • Варна
  • Мнения: 1 224
Ами да ти кажа май нищо,ще трябва да го търпиш някак.И аз много мразя миризмата на кафето,а преди неможех без него.

# 95
  • Мнения: 266
При мен гаденето се появи веднага след закъснението,в момента съм в 6 г.с.С първата ми бременност такива проблеми нямах Sad Доста е неприятно,но ще стискаме зъби и ще търпим Wink Особено сутрин гаденето е доста силно,но не съм повръщала до момента.

# 96
  • Мнения: 110
Ами да ти кажа май нищо,ще трябва да го търпиш някак.И аз много мразя миризмата на кафето,а преди неможех без него.

Да, същата работа съм. Преди не можех без кафе, да не казвам че по две-три дневно съм пила, откакто забременях само да го помириша и гаденето стартира Sick

# 97
  • Варна
  • Мнения: 1 224
Две седмици по късно.
Да не казвам голяма дума при мене май отшумя.Започнах да пия мляко с нес. Grinning

# 98
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
 Здравейте , момичета!  ooooh!
Да се похваля, аз отново съм бременна и гаденето ме убива,повръщам по няколко пъти на ден, а днес ми е рекорда - досега 5  Sick
Това е най-гадната част от бременността, всичко друго ми е по-поносимо.

# 99
  • Варна
  • Мнения: 1 224
Честито  bouquet
Дано скоро ти отмине гаденето и повръщането.

# 100
  • Мнения: 28
Така като гледам явно при всеки е доста различно.Мен примерно с първата бременност ме държа до 6-я месец.. Живяхме у на мъжо ми техните тогава..то не беше от мириса на манджите.. сутринта със ставането.. имаше един период, когато бях хремава - дори от мириса на тоалетната хартия (ароматизирана беше някаква) се е стигало до повръщане..да забъркам палачинки - АБСУРД  #Crazy само вида на кашата ми действаше ...  Sick АГ искаше да ме вкарва в болница на системи Деган, но уви не срещна съгласие  Laughing Сега с втората бременност нещата са доста по-добре.. горе-долу като се замисля май на месец по веднъж за добро утро ..сега имах за около месец доста по-силни киселини, който ми излизаха от всичко и от тях съм повръщала няколко пъти.. Но нещата определено са по-добре отколкото при първата бременност.

# 101
  • Мнения: 110
Открих своя лек за гаденето и киселините - газирана вода с лимон, добре че една приятелка сподели и го пробвах. Това сложи край на мъките ми Laughing

# 102
  • Мнения: 760
Открих своя лек за гаденето и киселините - газирана вода с лимон, добре че една приятелка сподели и го пробвах. Това сложи край на мъките ми Laughing

Направо ме спаси още сега ще ида да си взема .... дано и на мен помогне направо не мога да ви опиша какъв ад е с това гадене и повръщане направо ме е страх да хапна ....  Cry даже от както рабрах че съм бременна и с това повръщане съм свалила 2-3 кг може ли да се нарече нормално и опасно ли е за бебето

# 103
  • Мнения: 843
Нормално е. Аз заради много повръщане качих само 6 кг за цялата бременност. Само трябва да внимаваш да не се обезводниш.

# 104
  • Мнения: 109
Аз до третия месец,повръщах нон-стоп,гадешеми се от всичко!Бях като парцал,имах сили колкото да дишам и толкоз,но след третия месец,изведнъж всичко мина,все едно нещо отрязано с нож-отраз,дет се вика!После остават само спомените,и като гледаш как бързо расте детето ти,чак ти домилява за това повръщане....повярвай.Леко бременеене и здраво бебе  bouquet

# 105
  • Мнения: 63
OooOoo  Laughing до края на 4-я месец нон стоп всяка сутрин повръщане, без пропуск. Сега вече съм в 7 месец и продължава само гаденето от всякакви силни миризми - парфюм, омекотител, риба и т.н
най-вероятно благодарение на гаденето и повръщането съм главно на плодове, зеленчуци и леки храни, и съм само 3-4 кг плюс. Не знам колко е добре и колко не, но щом лекарката ми се радва и казва, че няма място за притеснение съм спокойна  thumbsup

Общи условия

Активация на акаунт