4 месеца остава, МАЙското човече да се гушка с мама! (14 тема)

  • 14 949
  • 281
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 4 969
За матерната- пия на центрум но когато се сетя не всеки ден.
Днес си купих дънки за бременни и една блузка.Общо взето съм азочарована от магазините за бременни.Почти всичките неща и баба ми не би облякла ooooh!

# 61
  • Мнения: 0
Здравейте майчета! wavey
Покрай офанзивата за сватбата съм изпуснала доста нещо. За щастие бебчо си кротуваше и ме остави да си празнувам спокойно. newsm68 newsm44 Обаче за сметка на това днес, когато реших да си направя разходка се разсърди и само шаваше  newsm32
Относно витамините, фолиевата киселина ми я спряха, когато влязох в 4-тия месец, от тогава съм на Матерна, но ме предупредиха да я пия през ден, понеже много се напълнявало.
Жалко, че не успях да присъствам на срещата на варненските майчета, но точно тогава беше голямото събитие и мъжо щеше да се разсърди, ако не ме беше намерил у дома  smile3532

# 62
  • Мнения: 14
Здравейте и от мен!
Аз вземам комплексни витамини "О'мами", съдържат всичко необходимо. Док ми препоръча да пия по една опаковка, която стига за месец, след което правя пауза от 10-на дни, и отново... Паузата е необходима, за да не се получава натрупване в бъбреците и дробовете. Предоплагам това правило важи и за останалите витамини. За това аз си ги набавям с плодове - промишлени количества цитруси, мляко и всяка сутрин по една лъжичка от консистенцията "мед и сусам". В последния има концентрирано количество калций.
Болната ми тема обаче, са килограмите. Вече съм качила 5,5кг., а почти не ям. Всички казват, че се движа в граници и изглеждам порасла само на тумбак, но освен в бюста и корема, наливам и на дупе, което ме стресира. Било нормално, за да се получи "стабилитет за колемия корем", иначе нямало да мога да си го нося с фино дупе и слаби крачета.. Дрън-дрън... имам чувството, че абсолютно всичко, което хапна, се абсорбира и от най-малката клетка на тялото ми и му се лепи... а и бебо взе да натежава, корема ми расте с всеки изминал ден. Надявам се този интензитет да не се запази до края, иначе не зная на какво ще заприличам.
За покупки все още не съм мислила, не остава време Sad В момента ме вълнува ремонта, който предстои в близките два месеца, и вместо за бебешки колички и кошчета, се оглеждам за ПВЦ дограма, моноблокове и интериорни врати... Радвайте се на момента, момичета. Аз сигурно в последния месец ще организирам гастрол по бебешките магазини и ще купя необходимите неща.
Още нещо ме вълнува.. ще ми се да знам и вашето становище по въпроса: вероятно е рано, но понеже съм от хората, които действат по план - смятате ли да се връщате на работа няколко месеца след раждане, например, или ще си ползвате 2-те години майчинство? Аз съм решила да се върна възможно най-скоро, например есента. И търпя доста критики за това си решение, но нямам избор...

# 63
  • Мнения: 731
Слънчо, честит ти съпруг! Да сте живи, здрави, сплотени в любовта си и щастливи дълги години наред! Пожелавам ви и пълна къща с дечица!  newsm51

Очакваме снимки!

# 64
  • Мнения: 529
Здравейте и от мен Аз пия витамини ТОП ЛЕВЮР и тях много ми ги похвалиха за сега ми действат добре ЗА майчинстото всеки си знае аз лично ще ползвам двете години плътно даже ми са малко ама няма повече Joy Joy Joy Joy

# 65
  • Мнения: 7
Да се запиша и после ще чета че днес от сутинта сме навън

# 66
  • Мнения: 158
аз също пия топ левюр,много хвалени,доволна съм
контеса тези килограми са нормални,не се шашкай предстои да наддаваме изведнъж доста повече,бебето трябва да си набави нужните му основни килца
ето виж ме и аз 5-6 кг.съм качила досега мислиш ли ,че съм дебела,последните снимки са от неделя
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=205364 ,парола 230606
мамчета пък аз др исках да ви питам,най-вече мамите шофоьорки,карате ли все още и слагате ли си колани,това напряга ли ви ,пречи ли ви по някакъв начин,че аз още си джъткам ама последно много ме рита бебчо и ме разсейва,а колана ми попада точно върху корема,ако стане нещо недай си боже първо него ще натисне,а възглавницата ще ме пребие,мале как прозвуча като филм на ужасите ooooh!,затова и питам де
heliana71,честити придобивки
oncheto,бързичко да се оправяш мила знам как боли ужасно при такъв проблем ,съчувствам ти искренно
момичета ,срещичката ви е била доста весела така по снимчиците ви съдя,много сте джиджани и усмихнати,браво на вас,че толкова много сте се събрали
лале днес ако знаеш каква джиджана количка за близнаци видях ,ама много сладурска
Feja,радвам се че прегледът е минал перфектно
и да си кажа аз фолиева к-на пих до края на 3-тия след това започнах витамините в тях също има

# 67
  • Мнения: 53
Здравейте момичета,как сте днес? Аз влизам по рядко и само заварвам вече нови темички и докато ги прочета..... Flushed.За фолиева киселина и аз я пих редовно до към 4-ия месец а сега се чудя дали да ги купя още, ще питам доки.Момичета за среща и аз съм ЗА, много искам да се срешна с вас и за курсове за бременни мисля много.Приятен и усмихнат ден ви пожелавам  bouquet.

# 68
  • Мнения: 53
Забравих да попитам-когато бях в 18 г.с. правих си фетална морфология про доц.Томова,мислите ли че понататък би трябвало да си направя още?ако -да в коя седмица е желателно?Мерси момичета Hug

# 69
  • Мнения: 274
Добро утро от мен, записвам се и аз в темичката, докато не е свършила. Относно витамините аз пия  Pre-natal. Незнам дали се напълнява от тях, но поне са натурален продукт, а не изкуствени витамини.

# 70
  • Мнения: 102
Добро утро на всички.
kontesa, аз съм качила 7-8кг. от началото до сега, а съм едва в 23г.с., но нищо не може да се направи.Ще се молим да ги свалим бързо след раждането. Що се отнася до връщането на работа скоро след раждането съм твърдо не. Мотивите ми са, че първо не градя кариера, работата ми не е кой знае  колко престижна, а заплатата ниска.Освен това ще имам освен бебе и ученичка и смятам да им се посветя изцяло. Първото си дете бухнах в яслата невръстно на 1г.и 3м., вярно оцеля, но сега виждам, че е било излишно. Така, че те съветвам хубаво да помислиш, още повече, че след двете год. майчинство никога повече няма да имаш възможност да бъдеш за толкова продължителен период с детето си. Това са най хубавите години за майка и дете, поне според мен.

# 71
  • Мнения: 559
http://www.1agb.com/school.php - ето тук пише за училището в Тина Киркова. Ще се обаждам да питам, но по-натам.
За колата, ако имах такава бих шофирала, но нямам. От време на време карам чужди  Mr. Green Не слагам колан, пречи ми. Препоръчва се да се слага, но трябва да минава ниско под корема! Аз предпочитам да си фрасна главата във волана, пред това да ми пререже корема колана (да допълня филма на ужасите)

# 72
  • София
  • Мнения: 376
На мен Тина Киркова ми е малко далече имаче като идея за училище ми допада Peace
И аз като mu6muro4eто   нямам моя и си карам семейната от време на време Laughing, и все още слагам колан като малко го отпускам да не ми се опира на корема, малко ми е терсене като съм без, ама ще видим понатам като порастне корема още малко може и да го пропусна Mr. Green

# 73
  • Мнения: 236
И аз пия Пре-Натал и съм доволна. От началото съм качила само килограм и половина, значи от тях не се дебелее.
Не шофирам, но колана си го слагам, защото корема ми е много малък и нямам оправдание.
Ако някой чуе за курс за бременни, който почва края на февруари, началото на март да се обади. Simple Smile

# 74
  • Мнения: 37
Добро утро мамчета!
maminka_sladinka-Чудна си   bouquet с килограмите за разлика от мен аз много напълнях Sad
а кола карам без колан от 2 мес поне защото на мен мн бързо ми проличя корема  Tired
А за витамините аз също съм си взела Пренатал но както много съм напълняла ме е страх да почна да ги пия да не стана бъчва ама мама  tanky казва че не се пълнее и трябва да почвам вече Thinking

Общи условия

Активация на акаунт