4 месеца остава, МАЙското човече да се гушка с мама! (14 тема)

  • 14 963
  • 281
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 19
Oнчето , за бъбреците можеш да пиеш Неоренал, той става за бременни, с екстракт от бреза е и казват че разтваря пясъци и камъни.

Много гот за покупките честито!

# 76
  • Мнения: 158
добро утро маминца,благодаря ,че споделихте за шофирането, на мен колана обаче не ми стои под корема ,а ми пада точно отгоре и затова мисля да не го слагам вече,реших
днес голям сън му ударих чак до 11,ужас направо ,но сега пия едно мляко с какао и се стягам да изчистя,че после ще излизам
незнам кой беше кпоменал ,че си прави мед със сусам,но ще последвам съветът му
точно за 24седмица,в която съм и аз се споменава,че сега зъбките ни са по -уязвими и трябва да си набавяме повечко калции,аз ежедневно приемам различни продукти ,но мисля ,че от нещо повече няма да ми натежи

# 77
  • Варна
  • Мнения: 176
Мацки,отказах се от вибриращия шезлонг - не можеш да го залюлееш.Много ми хареса този шезлонг-люлка:
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/2880
Кажете си мнението Hug

# 78
  • Мнения: 14
maminka_sladinka, аз си правя мед със сусам. препоръчан е от стоматолог, т.к. зъбите ни в момента са доста уязвими, а сусама е с най-богато съдържание на калций. Опитай, плюс това комбинацията освен полезна, е и вкусна. Simple Smile
По отношение на килограмите си "стройна мацка" Simple Smile. Имаш си само коремче и си далеч от определението "дебела". Аз май ще трябва да се щракна с тумбак, откакто разбрах, че съм бременна, съм си правила само 2 снимки.
Exence, аз предпочитам да ходя на работа, не защото съм кариеристка или толкова влюбена в работното си место, просто ще ми трябват прилични доходи, за да можем с татето да се грижим за малкия, домакинството, та и кредитни вноски да погасяваме всеки месец. Разходите са ни големи, а ние сме на по една заплата. На всичкото отгоре, нямаме и баби, които да помагат с бебо, и май ще се наложи и на детегледачка да плащаме. А с майчинкси от 220лв. след 315-я ден, нали се сещаш колко успешно ще се справим...Sad

# 79
  • Мнения: 14
Heliana, шезлонга е страхотен. Изглежда практичен и удобен. Знаеш ли в кои магазини във Варна се предлага? Или си попаднала на него само като идея?

# 80
  • Мнения: 236
Nelesita, аз пия витамините нон стоп от два месеца вече и наистина не дебелея. Мисля, че и ти наистина няма да имаш проблем. Само го пия винаги на пълен стомах, че иначе ми става гадно. Сега бебето гълта всичките ни запаси и не е лошо да се пие нещо допълнително.
Виждам, че ядете сусама с мед. Защо? Заради вкуса или има някакви допълнителни екстри. Аз ям чист сусамов тахан, защото смления сусам с усвоявал по-добре. Трябва ли да добавям мед?

# 81
  • Мнения: 94
kontesa,

и аз съм от работещите мами, пак заради финансовата страна на нещата..

Аз да ви се похваля, че бебчо е добре - вчера бях на ЖК, ама хитреца/хитрушата се обърнал седалищно - с дупенцето надолу и лице към мен и си крие пола  Joy кво ли вика - ще ме видите, ама друг път  hahaha

Да е живо и здраво, няма значение какво е!

Обаче моя милост много е качила..значи от 1ви до 4ти месец бях качила само 5 кила, а само през 5тия - цели...6!!!Аз се втрещих от кантара, а гинеколожката нищо не каза?!!Аз обаче от днес спирам всичко сладко и тестено, край на глезотиите  Naughty

Иначе, цитонамазка ми бяха пуснали, казаха, че е ок, ама аз се съмнявам, щото питах - все пак какъв е резултата? И ми казаха 2ра група - е , викам нормално ли е? Да, 1ва и 2ра били ОК... #Crazy

Аз мисля, че имам някво възпаление на шийката според тоя резултат...дали може да е от проклетите гъбички, които сега пак лекувам - гин-ката каза да повторя курса, нямало проблем за бебо с Гинодактарин-а.. newsm78 ( 3 глобулки 3 поредни вечери.. )

Та така е при мен, лечение и диета  Rolling Eyes

Ама аз съм оптимистка, всичко ще се оправи, бебчо да е жив и здрав.. Heart Eyes

# 82
  • Мнения: 274
А някой ще каже ли тези шезлонзи кога се използват, от каква възраст, по кое време на деня се слага бебето, по колко седи, не са ли много ниски на земята и трябва да се навежда майката?

# 83
  • Варна
  • Мнения: 176
Шезлонгът го разглеждах в най-различни сайтове-чужди-за да видя хубаво характеристиките му.В Бг може да се купи от "Кикиморско царство",но засега съм изпратила запитване дали има наличност,цената е тази на снимката,има още 2 подобни модела на същата цена. В "Пакостник"го продават за 129 лв но за съжаление го нямат и не могат да кажат дали изобщо ще го имат #Cussing outПо магазините - не мисля че ще го видя някъде,вчера гледах в "Премаман" срещу Хепи на Червения,но точно такъв нямаше,а и цените им са по-високи отколкото в нета.Не знам в Хиполенда,не съм ходила скоро,може да се разходя да погледна Thinking

# 84
  • Мнения: 274
Шезлонзи и люлки fisher price има в  Джъмбо и в Марсел.  С дъщеря ми използвахме тази люлка
http://www.fisher-price.com/fp.aspx?st=2002&e=product&pid=31332
Спеше в нея от новородена,там си пиеше млякото,там заспиваше,действа много отпускащо, не само на нея но и на мен  Simple Smile
Сега се заглеждам по тези шезлонзи, но не мога да ги разбера дали са удобни и какво им е предназначението точно

# 85
  • Мнения: 84
Здравейте мами и от мен за днешния ден

marssi ,мерси за съвета за НЕОренала,точно това ми и изписаха + още едно билково + спазмалгон + но шпа.

Днес бях на изследване на урина-обикновенна и стерилна,заради бъбреците.,в Майчин дом
В обикновенната нямам бактерии което е доста добре.В стерилната ще видиме след 3 дни.
Докторката при която ще раждам ме погледна и на УЗ да види всичко ли е наред с бебка.
А бебка като рита и блъска транздюсера,докторката вика,ще развали апарата  Grinning  и като я изроди ще и нахапела дебелия задник.А той милия колко ее деееебел 777 грама е цялата.За 10 дни е наддала 117 грама.Всичко й е наред.

МАМИНКА-СЛАДИНКА,къде ги качи тези 5-6 кила,?като не ти личат

Huliya ,ами твоята дъщеря след като е спяла и яла в шезлонга,искаше ли да си спи в креватчето? На моя приятелка сина й много плачеше в леглото и само в шезлонга си седеше

# 86
  • Мнения: 274
Да нямахме проблеми със спането в креватчето. Понякога заспиваше в люлката и после я премествахме в креватчето и. Използвахме я докато и стана малка и от самосебе си тя се отказа от нея.

# 87
  • Мнения: 147
 newsm53Маминка-сладинка, ник-а много ти подхожда, супер изглеждаш!!! Аз съм вече с девет отгоре, за жалост и по дупето си личи. А коремче заформих още от втория месец. В третия, приятели ме питаха в четвъртия ли съм newsm12. Но като споделих с акушерката, че много бързо ми расте корема, тя каза, че това е индивидуално и да не се сравнявам с други. Всичко с бебето е ок и само това е важно. Не са ми казали за сега, че много качвам. Бях задържала два месеца около 58 и веднъж за два дена - 61 и нещо newsm09. Сега съм си все на 61 и и нещо... уффф. На всичкото отгоре ми се прояде и сладко, а първите месеци не можех дори плод да погледна. Само дето сега ми се ядат не само плодове, но и вреднотии.  smile3505

Някой ми беше споменал и на мен за сусама, дали не беше зъболекарката? Ама все не се сещам да си купя - много полезен бил.  Ааа - фризьорката ми, от нея го научих.

На работа ще се върна почти веднага. Мисля че е лукс да си остана в къщи две години с двеста на месец. Не можем да си го позволим по никакъв начин. Да е жива и здрава майак ми - тя ще ми помага с детето.

Аз книжка имам от скоро - тамън прясно забременяла изкарах newsm62. Но сега се качвам само със съпруга си и като е по-спокойно или извънградско. Колан слагам винаги. Не дай Боже нещо да стане - без колан няма как да предпазя бебето, щом и аз ще изхвърча и утрепя - нали сме на вълня филм на ужасите. Пък и корема много бързо ми се обалончи и колана го заобикаля и отгоре и отдолу - не ми пречи. А и съм така свикнала автоматично да се закопчавам щом седна, че не усещам. Самият корем ми пречи вече да се наведа, обърна и такива работи, но не е от колана.

Проблем имах на шофьорските курсове, но не заради корема. Тогава ме боляха жестоко гърдите и коланът ме съсипваше, но не исках да казвам на инструкторът. А той виждаше, че не съм на себе си и ми се дивеше, какви глупости съм почнала да правя, в последните дни. Питаше ме, какво ми става, а мен ме беше срам да кажа, хем така се радвах и исках целият свят да научи. Бях така разсеяна и отнесена, че сериозно се замислях да си отложа изпита, но пък за кога. Взех че го изкарах и даже ме похвалиха за вниманието и спокойствието, с което шофирам. Хихихи smile3521

# 88
  • Мнения: 73
Поздрави и от мен! Най- редовно прочитам всичко , което сте писали, но рядко пиша  Embarassed Искам да питам и за вашето мнение, отправям въпроса към работещите мами: до кога смятате да ходите на работа , ще излезете ли по- рано в болнични? Аз все още се чудя какво да правя понякога ми дотежава да ставам и да стоя в службата по 8 часа, но пък и в къщи по цял ден сигурно ще откача!
Приятен следобед на всички! newsm51

# 89
  • Мнения: 369
Здравейте мами
Аз шофирането го спрях още в началото защото постоянно ми беше лошо,а сега заради проблемите които имах ми казаха да избягвам стресови и неприятни емоции пак не се качвам защото в софия шофирането е много "спокойно".На работа не ходя от почти 2месеца пак заради задържането и вече откачам в къщи.Много ми се искаше да си работя до край,но доки каза почивка.И събота и неделя мъж ми като е вкъщи са едни разходки и скитане
mu6muro4e мерси за информацията

Общи условия

Активация на акаунт