Как да постъпя? Лелката бие детето ми в градината...

  • 22 256
  • 276
  •   1
Отговори
# 15
  • Карлово
  • Мнения: 4 651
Леля Цонка и ние имахме в детската и детето никак не я обичаше. Сега племенницата я споменава с недобри чувства.

# 16
  • London
  • Мнения: 292
Махни си детето от там
Лошото е,че ако авторката на темата  си махне детето,лелката ще продължава да шамари другите деца. Rolling Eyes

Точно така.
 Незнам как мога да помогна,но съм на линия.

# 17
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Тази "леля Цонка",като я хвана,че като я насмета, ще забрави и шамари и обиди и сама ще си подаде молбата за напускане.

Да не мислиш, че не се е случвало.Аз знам за няколко родители и за мойте приятели, които нито я трогнаха, нито нищо.....
 
Абе тя нека да попадне на наистина бесен родител,пък ще видим тогава дали няма да се трогне.
Нека някой по ербап татко я поразстърси по-сериозно,пък ще запее друга песен.

# 18
  • Мнения: 9 052
Махни си детето от там
Лошото е,че ако авторката на темата  си махне детето,лелката ще продължава да шамари другите деца. Rolling Eyes

Точно така.
 Незнам как мога да помогна,но съм на линия.


и своите  Sad ами да и наzначАт психиатричЕн преглед и да я пенсионират по болест ... то не може да си упражнява явно професията поради zдравословни проблеми. Просто някой трябва да се погрижи zа zдравословното и състояние , явно.

# 19
  • Мнения: 71
Мъжа ми и се кани много... Но да не влошим ситуацията ако тръгнем да я заплашваме newsm78 да вземе да си отмъщава на детето... Според мен не е добре тази жена.... Имаме едно детенце в групата, което имаше затруднения с говора ( първи приятели са със сина ми). Сашко ми каза че Цонка го наричала олигофрен!!! #Cussing out Смятам с неговите родители да се обединя и да я разнищим тая гаднярка...

# 20
  • London
  • Мнения: 292
Мъжа ми и се кани много... Но да не влошим ситуацията ако тръгнем да я заплашваме newsm78 да вземе да си отмъщава на детето... Според мен не е добре тази жена.... Имаме едно детенце в групата, което имаше затруднения с говора ( първи приятели са със сина ми). Сашко ми каза че Цонка го наричала олигофрен!!! #Cussing out Смятам с неговите родители да се обединя и да я разнищим тая гаднярка...

Ех тази гадина, кажи как да ти помогна.

# 21
  • Мнения: 9 052
Мъжа ми и се кани много... Но да не влошим ситуацията ако тръгнем да я заплашваме newsm78 да вземе да си отмъщава на детето... Според мен не е добре тази жена.... Имаме едно детенце в групата, което имаше затруднения с говора ( първи приятели са със сина ми). Сашко ми каза че Цонка го наричала олигофрен!!! #Cussing out Смятам с неговите родители да се обединя и да я разнищим тая гаднярка...

оплачете се , че е навредила фиz. и психически на детето , ако ще и в полицията, ако ще и в някоя органиzация zа децата , социалното или каквото щ?те , да я проверят доколко е добре с моzъка  и нервите просто и дали е в състояние да си упражнява професията.

# 22
  • Мнения: 71
Смятам да напиша едно писмо - жалба, в което да се подпишат всички родители от групата и други родители от градината, недоволни от Цонка - и жалбата в полиция, в някоя организация за закрила на децата, в общината - където се сетя!!! Включително и копие при директорката - да видим като се вдигне шум дали пак нищо няма да направи! Ако пак няма никакъв резултат - наистина ще се обърнем към някоя медия. Не се страхувам да застана пред камера и знам, че другите родители ще ме подкрепят. Госпожата в началото се опитваше да ни убеди, че детето си измисля - но може ли цяла група деца да си измислят едно и също? Сашко идва при мен ухилен и ми казва "Мамо аз съм идиот!" - Цонка така му казала  -  а то детето изобщо не знае какво думата...

# 23
  • Мнения: X
Какво да правиш ли?
Първо щях да насмета лелката, ама така, че да помни, после щях да насмета директорката, после ги почвам по ред от общината, та до президента ако трябва. Де що има телевизии ще говорят за леля ти Цонка. Да си пращам детето на градина и да го бият и то човек, който трябва да се грижи за него - ще стане, ама някой друг път.

# 24
  • Мнения: 170
Доколкото знам съществува Инспекторат на детските градини към Общината. Ако подадете жалба там те са ЗАДЪЛЖЕНИ в определен от закона срок да я разгледат и да ви отговорят. Те със сигурност ще назначат проверка в детската градина, а директорите се страхуват много от такива проверки. Знаят, че покрай сухото гори и суровото. Освен това директорите получават диференцирано заплащане - и ако има такива сигнали и жалби, автоматично им се отнемат точки. Предупредете директорката, че ще предизвикате проверка. Ако сте повече родители, подписали жалбата - още по-добре.

# 25
  • Мнения: 227
 ShockedТази леля Цонка,само на леля Цонка ще ми стане...
По думите на детето съдя,че вече е травмирано-то ходи със страх на градината.Това ти е достатъчно да вдигнеш врява докъдето трябва.
Не ги е срам.... ooooh!

# 26
  • София
  • Мнения: 408
Какво значи назначена е от общината? Районният кмет назначава само медицинските сестри в детските градини, но доколкото разбирам тя не е такава. Ако е с връзки към районния кмет подайте жалба до кмета на София. Задължително ще бъде извършена проверка и ще ви бъде отговорено. Доскоро работих в тази сфера и  съм била на подобни проверки и когато се установи, че оплакването отговаря на истината виновното лице си е понасяло отговорността.

# 27
  • Мнения: 847
пуснете колективна жалба, адресирана едновременно до инспектората на общината, отдел Закрила на детето и локалното РПУ! Принципно всички са длъжни да проверят и да отговорят писмено на писмена жалба! Освен това като видят, че е адресирана и до други, ще се поспекат ... Ако решите, като пореден адресат пишете и Бате Бойко, и от там трябва да ви отговорят писмено, при това трябва да са проверили какво са свършили от района Simple Smile Описвайте всичко, имената й, проявите й - не е допустимо въобще да посяга на децата, нито да ги тормози психически!!! - спрямо конкретни деца, с конкретни случки; подчертайте, че това, което се разбира от децата, е само върхът на айсберга, не се знае какво става точно там!! Опишете бездействието на директорката - преразкажете отговорите й! Директорката дори да не може да я уволни, е длъжна да проверява и упражнява контрол и може да й налага дисциплинарни наказания до припадък ... всяка седмица примерно - забележка или предупреждение за уволнение!! Говорете и с местното РПУ изрично, ми тя утре ще причини телесна повреда на някое дете ... като си поговори полицай с нея, може пък да се стресне ...  Пуснете жалба официално до директорката, заплашете я, че ако продължи да бездейства, ще се оплачете и от нея в общината, ако не ви отговори, оплачете се пак в общината, че не ви е отговорила!  Пред Закрила на детето можете да изтъкнете и аргументи, че е вероятно домашно насилие над нейните деца ... нека я проверят вкъщи! Засипете ги и не ги търпете!

# 28
  • Мнения: 170
Браво marrymaroon  newsm10!!!! Така трябва да се действа! Крайно време е да започнем да защитаваме достойнството си чрез институциите! Не разрешавайте да мачкат детето ви!!! Аз имам две деца - на 14 и на 6. Никой никога не ги е докосвал с пръст! няма и да позволя. Ако някоя лелка се опита да направи това със сина ми, ще я спукам от оплаквания, докато не се махне оттам. Такива хора нямат място сред децата.
Пуснете жалбата на всяка цена.

# 29
  • Мнения: 71
marrymaroon - благодаря ти за изчерпателния отговор! Точно така смятям да постъпя само не знаех как да  формулирам оплакването. Точно го казваш - Ще цитирам имена и точни случки! И до всички инстанции!

Общи условия

Активация на акаунт