Въпрос за домовете...

  • 1 476
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Hear again, ако знаеш бройката, би ли я постнала?
Колко са децата и колко домовете?

няма то4на бройка и няма да има.......Всъщност има,но аз не й вярвам.При последното ни запитване отговора е- децата са 9 000.

но никога в то4но определен момент няма как да се знае  Rolling Eyes
аз за себе си преценявам и изказвам мнение,4е(понеже имам доста наблюдения) децата от 0 до 18 год. са над 10 000.Няма зна4ение дали са здрави или болни.....
Домовете (без ПУ и ОУ) са около 130 .Но не съм гледала скоро справките на ДАЗД ,а скоро 4аками докладите за домовете от 2007.....

Тан4е,я моля те виж в сайта на ДАЗД има ли промяна в адресите на домовете Praynigи да ги вкараме в другия форум,4е май има наистина промени Embarassed

# 16
  • София
  • Мнения: 1 074
Как 9000?
Нали в медиите се спрягаше цифра от сорта на 30 000? Това със сигурност е по-реално, но според мен е още по-голяма. Единственото, което видях, беше бройката 34500 през 2001 г.

# 17
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Как 9000?
Нали в медиите се спрягаше цифра от сорта на 30 000? Това със сигурност е по-реално, но според мен е още по-голяма. Единственото, което видях, беше бройката 34500 през 2001 г.

цифрите на ДАЗД(официалните) са 9 000(даже 8960).И за това не им вярвам.Аз твърдя,4е са над 10 000,в порядъка около 15 000 .Искаме и се молим някой да ни финансира статисти4еско проу4ване именно за бройката на децата,но уви.........няма кой Confused

не вярвай винаги на медиите PeaceТо и 10 000 не са хи4 малко Sad

# 18
  • София
  • Мнения: 1 074
Благотворителността е прекрасно нещо, но ако няма статистика - не виждам начин да се помогне.
Имам предложение, готова съм да дам пари и да се съберат за подобно проучване. Също и да стане ясно къде точно има нужда от помощ в по-голяма степен. Защото това със защитените жилища е правилният път, но е крайно недостатъчен само за 15тина души.
Според мен трябва да се вложи в обучението на квалифициран персонал и сериозни заплати, защото, много ясно, никой няма да стои в затънтено село без много сериозен материален стимул и дори общинско жилище.
Втора мярка. Специално обучаване на директорите със задължителен момент - да се учат на писане на проекти. Как Бистра от дома за дечица с поблеми от Горски Сеновец можа сама да привлече грандиозно количество средства за ремонт, персонал, работилница, оранжерия. Посещавала съм дома преди и след това - разликата е от земята до небето.

Общи условия

Активация на акаунт