Хигиена на зъбките

  • 1 669
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Днес провокирана от темата и аз купих днес четка и паста за зъбките.Четката е на Аквафреш от 4 месеца нагоре,и пастата е на Аквафреш.Все се каних да купувам,и най накрая купих,но като ви чета доста по рано вие ги миете.... Confusedе,да се надявам,че не е станало късно за нас Sad
И тази вечер ги измихме,ама голям майтап падна.Въпреки че нас ни е наблюдавала как си мием зъбите,когато започнах да търкам нейните първо направи такава физиономия с очи Shocked,после се разсърди  #Cussing outи най накрая започна да се смее. Joy...
абе шоу си направихме JoyПосле аз започнах да и казвам как да плюе,а тя само казва:пу и смях.....и гълта ли гълта паста Sick
утре сутринта пак, да видим каква ще е реакцията Thinking

# 16
  • Мнения: 822
Ние сме подобна смешка  Laughing !
Многоооо обича да си мие зъбките - голяма радост (дъщеричката на 1 и 6 м.), обаче миенето се състои в следното - старателно облизване на четката за зъби  Simple Smile . После - за нищо на света не си дава четката - разхожда се с нея из стаята и търка - най-вече езичето май. Няколко пъти опитвах да търкам зъбчетата, обаче не се получава - много сме опърничави и се сърдим  Crossing Arms .
А иначе и на нея и на батко и зъбките им започнаха да избиват още на 4 месеца и половина и тя вече отдавна си има четири кътника.
Дано скоро се научи как се плюе и как се търкат, че иначе пастата заминава директно в коремчето.

# 17
  • Пловдив, но иначе от Бургас
  • Мнения: 360
Ох, при нас не става и не става! Имаме вече 16 зъба /на година и осем сме/, но не мога да го накарам да разбере и по-точно да го науча , че трябва да си мием зъбките. Първо опитахме с Ненадента с гумения напръстник - е ходех си постоянно с ранички по пръстите - в момента, в който се опитах да бръкна в устата му - той ме захапваше! После опитахме с четка - същата история - захапва четката и почва да си играе с нея...И така е до ден днешен Sad
пробвай да ги миете заедно, моят като ме гледа да ги мия и той иска
нали са в възраст, когато копират вси4ко, особено ако го прави мама

# 18
  • Мнения: 361
И ние май започнахме късно на 1 г. и 9 м., но сега се стараем редовно да ги мием. /То е едно миене - търкане където може и ядене на паста, но все пак създаване на навици./

# 19
  • Мнения: 267
Ние пък започнахме на 10мес. защото вече имаше 6 зъба и беше голям кеф за нея.Но сега от около месец насам плаче, дърпа се и не иска да й ги мия .Иска само да си дъвче четката сама! Интересното е, че като ми види и мен да си мия зъбите и почва да плаче  #Crazy
Какво става направо незнам! Нькой идея? newsm78

# 20
  • Мнения: 1 517
Udy, може да иска да си ги мие сама, идва момент, в който започват да се борят за независимост. Пробвай да я оставиш да ги измие първо тя, да речем без паста, и после пробвай ти.

# 21
  • Мнения: 171
мием ги ве4ер във ваната  докато я къпем и изплакваме устата със слушалката на душа, голям купон пада  Joy Joy Joy

# 22
  • Мнения: 7 947
Оле, ние пък се страхуваме от подвижния душ! В момента в който започнем да си мием косичката и той започва да се върти и пищи! Така че при нас и този вариянт не става... Sad

# 23
  • Burgas
  • Мнения: 92
И ние почнахме на около 1,5 годинки, първо всичко гълташе , но сега си мие зъбките сам. Постоянство и търпение трябва. Лошото при нас е ,че има кариес , въпреки , че си мие зъбките сутрин и вечер. Не иска да си отваря устата при зъболекаря и не знам как ще оправим кариеса? #Crazy

# 24
  • Мнения: 1 632
Ние започнахме с избиването на 1-вото зъбче.Сега с това ги укротявам за спане,докато чуят,че ще си мият зъбите са първи на мивката и умират от кеф.

# 25
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
  newsm10  ние вече си взехме четка и паста за зъби... от 4 дена вече си мием зъбките и засега ни харесва   grinning012 не плачем.отваряме широко уста и мама търка зъбките.след това изявяваме желание сами,но започва смукане и дъвчене на четката.ИНАЧЕ ВСИЧКО Е ОК... за сега

# 26
  • Варна, България
  • Мнения: 730
Мия зъбките на сина си от 6 месечен. В началото със силиконовия напръстник и пастата на Ненедент. От около 1г. и 2м. започнах да мия с четка Чико и паста Ненедент без флуор, колкото грахово зърно. Пастата се гълта и си играе като я смуче. Мием редовно сутрин и вечер. Харесва му.

# 27
newsm44 Започнах да мия зъбките не дащерями когато стана на 1г.тогава имаше 9 зъбчета мием ги с четка чико и паста ненедент сутрин и вечер сега е на 1г.10м.и не си ляга без да сме измили зъбките даже вече се опитва да си ги мие сама за което сам много щастлива и горда че постигнах такав резултат.Това е единственият навик към който привикна почти без никакви усилия.

# 28
  • Мнения: 3 336
И на моите им ги мием откакто станаха на година и половина. Скоро им купихме електрически четки с животинчетата от мъпет шоу и още по-голямо желание за миене на зъби имат Mr. Green Обикновено им давам четките, играят си малко /мият сами, ама то тяхното миене е силно казано миене/ и след това мама домива старателно. Засега мият зъби по веднъж на ден, ама ме накрахте да се замисля дали да не го правим след всяко хранене, поне докато са си вкъщи Thinking

# 29
  • Мнения: 7 947
За електрическата четка - не те ли е страх, че все пак е с ток, а това са дечица...

Общи условия

Активация на акаунт