Кога проходиха бебоците?

  • 2 099
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Боби проходи преди броени дни - т.е почти на година и 1м. Пълзи от 7 месечна възрас и сам се изправя от 8-9 м. Не съм го учила да ходи - той сам се ориентира.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Мони направи първите си самостоятелни крачки на 9 месеца и половина, но проходи 4 дни преди да навърши 11 месеца.

# 17
  • Мнения: 507
Мони проходи на 10 месеца. Това което ме притеснява е че ходи все още 80% на пръсти Sad

# 18
  • Мнения: 1 289
Цитат на: silvia_alexis
s prohodilkata obikalia kato furia zialata kasta,no da se opitva da stava na kraka v ko6arkata-ne.

Ей за това не лази, защото просто си е намерила начин да се предвижва. Ради проходи на 1 годинка, като лазеше мощно и скоростно от 7.5 месеца, тогава започна и да се изправя и предвижва по мебелите. Не съм я и държала за ръка, просто се изправи и тръгна. Но в проходилка  никога не е слагана, но това беше нашето решение с баща й. А и с нейните опити в катеренето не бих посмяла, просто щеше да се изсипе. А 9 месеца си е раничко, но всяко детенце е индивидуално. Grinning

# 19
  • Мнения: 411
Сина ми проходи на 11м., но по принцип всички деца се развиват различно. нам само е не трябва да става насилствено.

Всяко нещо по реда си.

# 20
  • Мнения: 2 255
Мисля, че е много индивидуално, големият ми син проходи рано и чак след това се научи да пълзи,
а Калоян полудява от зор да ходи щом усети опора и веднага се хваща като скоба и тръгва, всички ми казват че е много рано, но той просто си иска и може да крачи съвсем добре, и стои сам изправен като се подпира някъде, а когато го пуснеш започва да те търси с ръчичка.
А не е бил дори в проходилка до момента.
Така, че всеки решава сам.

http://www.bgphoto.net/viara_bg/

Калоян - 29.09.2004
Кристиан - 08.11.1992

# 21
  • Мнения: 229
Моя Криско започна да се изправя сам в леглото на 7 1/2 мес. , на около 9 започна да обикаля къщата държейки се за мебелите и на 10 1/2 проходи сам. Сравнително рано проходи , но пък много нестабилно, падаше по 100 пъти на ден Grinning .
Дечицата прохождат м/у 9 мес и 1 и 3 мес.  , така че имате време  Grinning, небързай, Grinning  даже май по-късно проходилите са много по-стабилни и не трябва  непрекъснато да ходиш да го вдигаш.
А иначе моето бебе се научи да лази около 3 седмици преди да проходи  - на 9 1/2 мес. Използвахме и проходилка от 7я месец.
Поздрави и успех Grinning

# 22
  • Мнения: 2 575
Ясен проходи самостоятелно на година и 2 месеца

# 23
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Цитат на: silvia_alexis
dasteria mi e na 9 mes...


 Shocked и все още не ходи. Rolling Eyes срамота.

# 24
  • Мнения: 76
Цитат на: pepa
... Това което ме притеснява е че ходи все още 80% на пръсти Sad


Според доц. Драганов дете, което ходи на пръсти, ще има идеално стъпало, така че, кой е като вас?! Grinning

# 25
  • София
  • Мнения: 3 664
Цитат на: Liorena
Цитат на: silvia_alexis
dasteria mi e na 9 mes...


 Shocked и все още не ходи. Rolling Eyes срамота.
rotfImao  rotfImao  rotfImao

В интерес на истината, това че не лази, не означава че няма да проходи. Големия никога не е лазил. Проходи на 1 г. и 2 месеца самостоятелно, без да се държи. В същност кое се брои за прохождане, да ходи като се придържа или като се пусне само?

# 26
  • Мнения: 3 562
Ние проходихме на 11месеца.

# 27
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Цитат на: asa
като се пусне само?



естествено, че това Rolling Eyes какво значи "ходене с придържане".?

# 28
  • София
  • Мнения: 3 664
Цитат на: Liorena
Цитат на: asa
като се пусне само?



естествено, че това Rolling Eyes какво значи "ходене с придържане".?


Ами за ръчичка, за пръст, ей такива работи

# 29
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Цитат на: asa
Цитат на: Liorena
Цитат на: asa
като се пусне само?



естествено, че това Rolling Eyes какво значи "ходене с придържане".?


Ами за ръчичка, за пръст, ей такива работи


ами тогава говорим за 2 различни неща - едното за ръчичка, за пръст си е болна амбиция на родител, докато обратното без ръчичка и без пръст когато - тогава се нарича ходене, прохождане и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт