За войнстващата простотия, която ни завла

  • 5 378
  • 86
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 984
Е, предпочитам сухите дървета и гладките порцеланови фигурки, без да смятам, че културното поведение и общата култура са елемент на интелектуалния потинциал.

Но всичко опира до памперсите и броя акания през деня, не мислиш ли? Simple Smile

# 31
  • Мнения: 804
Е, не може всички да сме интелектуалци ... аз за душата си мисля ...има хора, които говорят диалектно, трудно намират думи, редят глупост след глупост, мазнички са , нямат познания за изкуството и литературата, но са съхранили детската си душа и чистота ... и  от другата страна т.нар. интелектуалци, които във вътрешността си са сухи дървета или гладки порцеланови фигурки ...
Простотията е безпощадна и не подбира. Не винаги образованието, умението да се изразяваш и познанията са критерий. Светът е пълен с много учени простаци. И повярвай, те са най-страшни. Пък ако им добавиш и самочувствие на интелектуалци - нещата са неспасяеми.

# 32
  • Мнения: 984
Вярно е, подкрепям.
При интелектуалните простаци нещата са неспасяеми.
Само си представи човек, преподавател, доцент, светило в граничната си област, завършил навремето със златен медал един университет се обръща към студентка /натокана и облякана/ с "Алооо, да `н си дошла на ревю, ма?" или "Ся кво да въ прайъ? Да въ разчекна ли? Ши повръщати ли" към студентки с пищови.
Уф.

# 33
  • Мнения: 6 167

Простотията е безпощадна и не подбира. Не винаги образованието, умението да се изразяваш и познанията са критерий. Светът е пълен с много учени простаци. И повярвай, те са най-страшни. Пък ако им добавиш и самочувствие на интелектуалци - нещата са неспасяеми.

тоест, какво е за теб простак

# 34
  • Мнения: 984
Мисля, че е съвсем ясна. А за теб?

# 35
  • Мнения: 6 167
о, кой не е имал някой професор простак.

# 36
  • Мнения: 804
о, кой не е имал някой професор простак.

Съпругът ми имаше уникален.
Беше учен простак, държеше се със студентите като разгонен хамалин, говореше на диалект,  плещеше глупости и се хилеше като малоумен. Беше продукт на Рабфак или Курсус магнус (не съм сигурна), активни родители и партийно поръчение. Не ме питай повече, няма да коментирам къде и по кое време.

# 37
  • Мнения: 17 407
Позволявам си да пиша в темата, тъй като съм пристрастна към града и познавам доста хора, родени и израснали там. Бабче, ни ти него ще убедиш, ни той теб. МАлко като за столицата и провинцията.... Иначе съм на мнението на Кифлата, без да е лично към някой

# 38
  • Мнения: 6 167
о, кой не е имал някой професор простак.

Съпругът ми имаше уникален.
Беше учен простак, държеше се със студентите като разгонен хамалин, говореше на диалект,  плещеше глупости и се хилеше като малоумен.

Най-великия по емрбиология също отговаря на описанието, с тази разлика, че много се научаваше от него....

# 39
  • Мнения: 804
Позволявам си да пиша в темата, тъй като съм пристрастна към града и познавам доста хора, родени и израснали там. Бабче, ни ти него ще убедиш, ни той теб. МАлко като за столицата и провинцията.... Иначе съм на мнението на Кифлата, без да е лично към някой
И аз съм пристрастена. Дано не ти звучи високопарно, но мисля че съм оставила сърцето си там. Обичам този град и понякога съм крайна когато го защитавам. Там получих и най-странния комплимент " От София е, но е много приятна.."

# 40
  • Мнения: 984
Ох, Бабче, ще ме умориш..."От София е, НО е много приятна!" Laughing

# 41
  • Мнения: 804
Ох, Бабче, ще ме умориш..."От София е, НО е много приятна!" Laughing
Ами, мразят ни хората и с право. Дървен шоп, столичанин от Бусманци се бие в гърдите със Софийското си жителство и се блещи на хора дето на малкия им пръст не може да стъпи. Панелнокремиковска идилия моето момиче. Това е положението за жалост.

# 42
  • Мнения: 984
Я кажи сега, тоз цитат в профила за "злобата" кой го метна? Или ела в Споделете да споделиш, че да няма тривка зарад спам темата ти.

О, сега виждам, че "Селската чест" най-вероятно е съдържателя на "сентенцията". Извинете за невежеството. Май блеснах...пак.

# 43
  • Мнения: 6 167
Позволявам си да пиша в темата, тъй като съм пристрастна към града и познавам доста хора, родени и израснали там. Бабче, ни ти него ще убедиш, ни той теб. МАлко като за столицата и провинцията.... Иначе съм на мнението на Кифлата, без да е лично към някой
И аз съм пристрастена. Дано не ти звучи високопарно, но мисля че съм оставила сърцето си там. Обичам този град и понякога съм крайна когато го защитавам. Там получих и най-странния комплимент " От София е, но е много приятна.."

А моят най-странен комллимент беше " Българка е, но е много добра". Rolling Eyes

# 44
  • Мнения: 17 407
Бабче, вярвам ти!

Общи условия

Активация на акаунт